Velký obrat starší dorost nedokonal

Plzeň - Mladé pušky na severu Čech těsně podlehly Pirátům, když domácí rozhodli pěti brankami v první polovině střetnutí.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

5:4
2:1, 3:2, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Koblížek (Lauko), 10. Köver (Bajer, Štochl), 23. Veselý, 26. Ouřada (Lauko, Koblížek), 28. Lauko – 11. Eret (Roubal, Matiášek), 28. Hajšman, 30. Eret (Matiášek, Houdek), 59. Pour (Čada). Rozhodčí: Petružálek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 34:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4.

Piráti Chomutov

Běhula (Skokan) – Štochl, Seemann, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Viktorin, Záruba – Köver (C), Veselý, Černý, Bajer, Lauko, Günther, Hradecký, Hradecký, Koblížek, Ouřada.

R. Červenka (26. Kolář) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, F. Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, O. Staněk – Reitspies, Procházka, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal (C), M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa, Kovařík.

Ondřej Váňa 0 0 0 2 10

Ihned v úvodu zápasu si Piráti vybudovali slibnou šanci. Jakub Köver převzal kotouč mezi kruhy a vypálil k levé tyčce. Radek Červenka na poslední chvíli tento pokus zlikvidoval svým levým betonem. Ve čtrnácté minutě se dostal ke střele z pravého kruhu osamocený Miroslav Hradecký, ale svou bekhendovou střelou těsně přestřelil. V čase 12:21 přišel první gól zápasu. Jakub Lauko přihrál zpoza brány mezi kruhy, kde byl Tomáš Koblížek, jenž přesnou střelou mezi Červenkovy betony otevřel skóre zápasu - 1:0. O zhruba minutu a půl po něm přišel další gól Chomutova. Jakub Köver byl sice při úniku faulovaný, ale v pádu dokázal vyméct pavučiny z levého horního rohu branky hostí - 2:0. V deváté minutě hosté snížili. Petr Eret dostal přihrávku do pravého kruhu pro vhazování a rychlou střelou ke vzdálenější tyči prostřelil přesovajícího se Běhulu - 2:1. V čase sedm minut a třiapadesát vteřin se vystřelil z mezikruží Pour, ale Běhula tento pokus zneškodnil skvělým zákrokem. Dvě minuty před koncem prvního dějství si sjel Jakub Pour sjel z pravé strany až do levého kruhu odkud vypálil. Běhula nakonec zasáhl ramenem.

Druhá perioda začala rychlým tempem a přišla gólová smršť. Tři minuty po jejím začátku navyšoval skóre domácí Jakub Veselý, který střílel z levého kruhu a gólman Červenka vyrazil puk do brusle jednoho ze svých obránců a puk se odrazil až za jeho záda - 3:1. O dvě minuty později dostal zpoza klece hostí přihrávku mezi kruhy Kryštof Ouřada a střelou do horní části klece vsítil gól, po kterém Radek Červenka opouští svou svatyni - 4:1. V čase 27:07 opět hosté stáhli na rozdíl dvou branek. Po chybě chomutovského obránce se dostal do samostatného úniku Kamil Hajšman, jenž překonal Běhulu - 4:2. Pár vteřin na to se dostal do samostatného úniku Jakub Lauko, který těsně před Kolářem naznačil střelu a následně poslal touš přesně pod horní tyčku - 5:2. V polovině zápasu dostal skvělou přihrávku Petr Eret, a tak posunul puk kolem pravé tyče za záda Běhuli - 5:3. V čase 35:26 se Jakub Pour dostal před Běhulou ke kotouči, ale na domácího gólmana si nepřišel.

Ve třiačtyřicáté minutě Josef Bajer tvrdě fauloval svého protihráče, a tak si vyfasoval dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Deset minut před koncem zápasu se Jakub Štochl dostal k puku v mezikruží, kde byl zcela osamocen. Jeho pokus vyrazil Kolář svou maskou. O pár sekund se pokusil o vsítění branky Viktorin, ale jeho povedený pokus skončil vedle jeho branky. 53:50 a šance hostů. Josef Roubal prokličkoval středem kluziště až před Běhulu, ale ten ho nadvakrát vychytal. Minuta půl zbývala do konce zápasu, ale Jakub Pour zápas zdramatizoval, když vsítil gól z velkého úhlu - 5:4. Následně to hosté zkoušeli se šesti bruslaři v poli, ale už se jim gól vstřelit nepodařilo. Po odpískání konce se strhla šarvátka za domácí brankou.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): Podle mě to bylo hrozně těžké utkání. Kluci bojovali útočným stylem a bylo dobré, že jsme soupeři unikli na rozdíl tří branek, ale našimi chybami jsme je dostali zpět do zápasu. Nakonec jsme to tedy zvládli, ubránili jsme powerplay a máme tři body.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň 1929): „Setkali jsme se s vedoucím mužstvem tabulky. Ukázalo se, že Chomutov je hokejově na výši. Trošku jsme jim k vítězství pomohli naší nepřesnou hrou hlavně v obraně, ale v druhé polovině zápasu i celkovým vlažným pojetím zápasu. Hráli jsme velice neaktivně. Celá ta naše řekněme špatná hra se odvíjela od velmi nepřesné hry všech šesti obránců. Nedostali jsme se do žádné větší kombinace. Každou naší útočnou šanci jsme si museli získat vybojováním puků, místo toho abychom založily v našem pásmu nějakou akci.“