SDO: CHM – PLZ 2:5

Přímý souboj o první místo zvládla lépe Plzeň!

Chomutov, Plzeň - Mládežnické celky indiánů zatím zažívají velmi dobrou sezonu. Starší dorostenci uspěli na ledě dosud prvního Chomutova 5:2 a jdou do čela tabulky, připsali si rovnou osmé vítězství v řadě!

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

2:5
0:4, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 44. Navrátil (Štochl), 53. Studený (Köver) – 8. Hasman (Váchal, M. Červenka), 14. Lang (TS), 17. Houdek (Kaňák, Přikryl), 20. Mužík (Přikryl, Lang), 55. Štěpánek (Hasman). Rozhodčí: Vyštejn – Rozlílek, Ševic. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 124. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

Piráti Chomutov

Běhula (17. Skokan) – Štochl, Seemann, Jungvirt, R. Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Viktorin – Köver (C), Veselý, Černý, Chlán, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Koblížek, Ouřada, Brandner.

HC Plzeň 1929

R. Červenka (Velička) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Váchal – Reitspies, J. Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Hajžman, M. Červenka, Hajšman, Mužík, Hasman, Kovařík (C).

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Radek Červenka 60 37 2 35 94,59 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
František Čada 0 0 0 1 0
Martin Červenka 0 1 1 2 0
Kamil Hajšman 0 0 0 0 0
Matěj Hajžman 0 0 0 2 0
Josef Hasman 1 1 2 2 0
Michal Houdek 1 0 1 2 0
Nicholas Kaňák 0 1 1 2 0
Vojtěch Kovařík 0 0 0 1 0
Martin Lang 1 1 2 2 0
Martin Lokajíček 0 0 0 1 0
Jan Matiášek 0 0 0 0 0
Radek Mužík 1 0 1 1 0
Jakub Procházka 0 0 0 1 0
Filip Přikryl 0 2 2 2 0
Vít Reitspies 0 0 0 0 0
Jan Štěpánek 1 0 1 1 0
Jakub Váchal 0 1 1 1 0

komentář

Piráti do dnešního utkání vstoupili velice aktivně. Už po pětačtyřiceti sekundách mohl vstřelit branku Köver, ale Radka Červenku překonat nedokázal. O minutu později se do obrovské šance dostal Josef Hasman, ale ani on nedokázal vstřelit branku, neboť kotouč poslal těsně vedle levé tyče. Prvního zásahu se dočkali v osmé minutě hosté. Josef Hasman ujel obráncům a střelou k levé tyči nedal Běhulovi sebemenší šanci.

Hosté byli i nadále aktivnější a po zmařené šanci Reitspiese z jedenácté minuty se ve čtrnácté minutě dostal do samostatného úniku Martin Lang. Ten byl ale těsně před Běhulou faulován, a rozhodčí tak nařídil trestné střílení. Martin Lang nabídnutou šanci vyřešil zkušeně a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Do konce první třetiny se hosté střelecky prosadili ještě dvakrát. Nejdříve v sedmnácté minutě prostřelil Běhulu tvrdou střelou od modré Michal Houdek a následně v poslední minutě první třetiny prostřelil nového muže v brankovišti Pirátů Ondřeje Skokana Radek Mužík.

Piráti vstoupili do druhé třetiny s tím, že budou chtít rychle vstřelit branku. To se jim málem povedlo v třiadvacáté minutě, když se Chlán dostal nadvakrát ke střele z mezikruží, ale poprvé trefil pouze brankáře a podruhé jen tyčku. Zhruba o dvě minuty později ale domácí zapomněli ve vlastní přesilovce bránit a Jan Štěpánek těsně před Skokanem nedokázal kotouč poslat mezi tři tyče.

Zhruba v polovině druhé třetiny nejdříve David Černý trefil tyč a následně Houdek střelou od modré minul branku soupeře jen o píď. Ke konci druhé třetiny ujel obráncům Kovařík, ale na Skokana nevyzrál. V sedmatřicáté minutě se do samostatného úniku dostal Martin Lang, jenže ani on prostřelit Skokana nedokázal. V samém závěru druhé třetiny mohl snížit na rozdíl tří branek Koblížek, ale v samostatném úniku poslal kotouč jen vedle levé tyče Červenkovy svatyně.

Piráti začali závěrečnou třetinu velmi aktivně. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se Chlán dostal nadvakrát ke střele těsně před Radkem Červenkou, kterého ale nedokázal překonat. To se povedlo až o minutu později Jakubovi Navrátilovi, který dorážel kotouč po střele Štochla od modré čáry do poloodkryté klece. Ve dvaapadesáté minutě se opět Petr Chlán dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží, ale ani tentokrát Radka Červenku prostřelit nedokázal.

O minutu později ale dokázali Piráti využít přesilovou hru a snížit na rozdíl dvou branek. Adam Studený napřáhl ke střele od modré čáry a svou tvrdou ránou nedal Červenkovi sebemenší šanci. Radost domácích ale netrvala dlouho, neboť se zhruba o minutu později dostal Josef Hasman s Janem Štěpánkem do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný dokázal prostřelit Skokana střelou mezi betony.

Ohlasy trenérů

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Hráli jsme o první místo v tabulce. Hrálo se tedy v rychlém tempu, kdy na začátku jsme byli v defenzivě a soupeř nás zatlačil. Podržel nás brankář Radek Červenka, chytil několik šancí soupeře. Pak jsme se s hrou vyrovnali a postupně jsme začali být pro soupeře nebezpečnější. Zápas byl vyrovnaný, měli jsme možná i trochu štěstí. Odehráli jsme po taktické stránce ale dobrá utkání, prosadili se i hráči, kteří přišli z mladšího dorostu a vedou si dobře.