Kladno v Plzni opět nadělovalo

P l z e ň - Dorostenci: Lasselsberger Plzeň – Rabat Kladno 4:9. V předehrávce k pátečnímu dramatu o poslední postupové místo do play-off extraligy zvítězili dorostenci Kladna. Klíčem k úspěchu byly tři slepené góly v první třetině a další tři v závěru druhé části. V zápase bez obran byla o poznání děravější ta domácí a hosté všechny chyby nekompromisně trestali. Hattrickem se blýskli Hudíček a Voráček.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:9

Branky a nahrávky: 30. Jindra (Holub, Kocman), 33. Setikovský (Šlauf, Černý), 56. Kampf, 58. Bote (Špiler) – 4. Hudíček (Stieler), 15. Voráček (Látal, Dlouhý), 16. Voráček (Babický, Hudíček), 17. Hudíček (Voráček, Stieler), 22. Stieler (Voráček, Babický), 38. Rudovský (Látal, Dlouhý), 38. Kohout (Hlusička, Kubát), 40. Voráček (Látal, Stieler), 49. Hudíček (Stieler, Babický). Rozhodčí: Grech – Cerát, Merc. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Třetiny: 0:4, 2:4, 2:1.

Baroch (od 41. Ulč) – Štich, Černý, Šebo, Kořínek, Krňoul, Jonák, Mottl, Špiler – Holý, Setikovský, Šlauf - Jindra P., Kocman, Holub – Kampf, Bote, Valenta – Stránský, Kubalík, Šimán

Rytíři Kladno

Cikánek – Jirouch, Švantner, Babický, Kříž, Merfait, Mizera, Sedláček – Hudíček, Dlouhý, Kohout, Rudovský, Ibl, Kubát, Stieler, Voráček, Valský, Hlusička, Látal

Domácí začali proti Kladnu se značným respektem a nervozně a už po třech minutách dostal Kladno do vedení Hudíček. 3:08 – 0:1. Poté se hra poměrně vyrovnala, hlavně díky dvěma plzeňským přesilovkám, ve kterých si ale domácí žádnou větší příležitost ke skórování nevytvořili. Z gólu se radoval domácí Holý až v deváté minutě, ale jeho radost byla předčasná. Z jasné pozice puk za záda brankáře Cikánka nedokázal protlačit ani na dva pokusy. O nic lépe se nevedlo ani Kocmanovi, který vystihl špatnou rozehrávku Kladna. Ze samostatného nájezdu nedokázal kladenského gólmana překonat. Po buly v útočném pásmu Plzně se až před kladenskou branku dostal Šlauf, ale ani on recept na výborného Cikánka nenašel. Další šanci k vyrovnání neproměnil ve 12. minutě Setikovský, který dorážel vlastní střelu. Tlak Plzně poté zastavil zbytečný faul Boteho, ale Kladnu se za celé dvě minuty nepodařilo dostat do útočného pásma. Co se nepovedlo v přesilovce, dokázali hosté při plném počtu hráčů. Před brankou zůstal chvíli nehlídaný Voráček, který po přihrávce zpoza branky propálil podruhé Barocha. 14:45 – 0:2. Plzeň, která předtím nevyužila několik slibných šancí se po tomto gólu zcela složila. Mladý kladenský útočník Voráček tečoval Látalovu střelu a za pouhých 25 vteřin přidal další gól. 15:10 – 0:3. A tím jeho vystoupení ještě neskončilo. Za další minutu udělali domácí další chybu v obraně a Voráček našel přihrávkou zpoza branky volného Hudíčka, který střelou po zemi překonal Barocha potřetí během necelých tří minut. 16:57 – 0:4. V tomto okamžiku už bylo o osudu zápasu rozhodnuto. V poslední minutě třetiny mohl ještě za domácí snížit Šlauf, ale z ostrého úhlu netrefil branku.

Domácím se nevydařil ani vstup do druhé části. Kladenští opět okopírovali osvědčené schéma. Před branku „centroval“ z pravého rohu Voráček a Stieler měl jednoduchou práci. 21:22 – 0:5. Nervozitu domácích podtrhla šance Kocmana, který se řítil sám na kladenskou branku, ale nechal si velice lacino vypíchnout puk vracejícím se kladenským obráncem. Domácí si poté pomohli několika fauly, za které byli potrestáni a Kladno mohlo svůj náskok ještě zvýšit. Jenže v oslabení se Plzni paradoxně dařilo lépe bránit a naopak hrozila nebezpečnými breaky. Největší šanci měl Setikovský, který vystihl nepřesnou rozehrávku Kladna, ale poté zamířil pouze do chráničů gólmana Cikánka. Od sedmé minuty hrálo Kladno dokonce v pěti proti třem, ale za celou minuty vyprodukovali hosté pouze střelu Hudíčka, kterou vyrazil Baroch. V oslabení výborně zapracoval Kocman, který byl následně faulován a síly se vyrovnaly. Hra ve čtyřech vyhovovala lépe Kladnu a ale Valský pálil těsně nad. Poté přišla zkrácená přesilovka Plzně a souhra prvního útoku domácích, kterou z ideální pozice nezakončil gólem Holý. Za necelou minutu se ale již domácí z gólu radovali. Po přihrávce Holuba vstřelil první branku Plzně Jindra. 29:27 – 1:5. Snížit na rozdíl tří gólů mohl za další minutu Bote dorážkou Valentovy střely, ale Cikánek stačil se štěstím puk zastavit ještě před brankovou čárou. Na začátku třinácté minuty hrála Plzeň přesilovku a krásnou kombinaci na jeden dotek zakončil střelou mezi Cikánkovy betony Setikovský. 32:07 – 2:5. Zvýšit opět náskok kladenských mohl Látal, ale spolu s ležícím Barochem přehodil i plzeňskou branku. Další zlomový moment zápasu přišel v sedmnácté minutě. Nejdříve svoji šanci nevyužil Holub a hned z protiútoku skóroval se štěstím Rudovský, když jeho střela přepadla přes Barocha do branky. 37:04 – 2:6. Tento zásah nastartoval druhou sérii slepených gólů. Po přihrávce Hlusičky skóroval vzápětí Kohout. 37:32 – 2:7. Snížit hrozivě narůstající náskok Kladna mohl Kořínek, který se prokličkoval až před Cikánka, ale minul kladenskou branku. A tak se ke slovu přihlásili opět hosté. Látal vystihl chybnou rozehrávku Plzně, poslal puk Voráčkovi, který ukázkovým blafákem zkompletoval svůj hattrick. 19:29 – 2:8.

V poslední třetině se hrálo již jen o čest. Souhru Kocmana s Jindrou nezakončil gólem ve 41. minutě Holub. Na druhé straně zlikvidoval Ulč, který vystřídal v plzeňské brance Barocha, šanci Dlouhého. Vynikající zákrok předvedl i Cikánek při Setikovského teči Holého střely. Od 48. minuty hráli hosté přesilovku a po sérii zmatků a nedůrazných pokusů Plzně o vyhození skóroval do prázdné branky Hudíček a také on se dočkal hattricku. 48:14 – 2:9. Poté si přesilovku zahráli i domácí a brankář Cikánek se blýskl ukázkovým semaforem při střele Krňoula. Proti individuální akci Kampfa už byl ale kladenský gólman bezmocný. Plzeňský útočník nejdříve schoval svoji střelu za hostujícího obránce a poté v pádu puk dorazil za Cikánkova záda. 55:33 – 3:9. O poslední gól zápasu se postaral Bote. Ten nejdřív způsobil zmatek před kladenskou brankou. K puku se poté dostal Špiler a důrazný Bote jeho střelu dotlačil do branky. 57:13 – 4:9. Na výsledku už nezměnilo nic ani vyloučení na obou stranách v posledních minutách. Domácí s Kladnem opět prohráli a to hlavně díky špatné koncovce. Zato hosté dali Plzni lekci z efektivity, když z 29 střel vytěžili devět gólů, zatímco domácí z 28 pokusů překovali Cikánka pouze čtyřikrát.

Důvody dnešní prohry hledal trenér František Černý. „V závěru úvodní třetiny jsme po našich hrubých individuálních chybách třikrát inkasovali a to rozhodlo. Je to škoda, protože jsme se na to utkání pečlivě připravovali. Kdybychom za stavu 2:5 snížili na rozdíl dvou gólů, mohl se zápas vyvíjet ještě jinak. Místo toho jsme opět inkasovali další tři rychlé góly a bylo rozhodnuto. Proti Kladnu se nám nedaří, neporazili jsme ho ani v přípravě ani v lize. Možná už mají hráči z Kladna komplex. Navíc soupeř hraje v pohodě a má výborný tým, my jsme nebyli kompletní, ale na to se nechci vymlouvat.“