Mladší dorost po strhujícím závěru vydřel bod v Litvínově

Mladší dorostenci indiánů museli po dvou třetinách na severu Čech dohánět dvougólové manko, což se jim nakonec podařilo ve třetí části, kdy dvěma góly v závěrečné pětiminutovce dovedli duel do prodloužení. V něm ale již kvetla pšenka Litvínovu, jenž získal proto bonusový bod.

HC Litvínov - HC Plzeň 1929

3:2p
1:0, 1:0, 0:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 19. Jouza (Jindra, Myšák), 30. Kitzberger (Jindra, Jouza), 61. Myšák (Jindra) – 56. Princl (Novák, Kvasnička), 60. Malát. Rozhodčí: Folk – Coubal, Lichtenberk. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 29:21. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Litvínov

Zelenka (Kmínek) – Jonák, Šubrt, Kroupa, Baláž, Kitzberger, Háva, Miškovič, Žítek – Fišer, Jindra "C", Limanovský, Jouza "A", Nikl, Beran, Šarlinger, Myšák.

Maličkay (Bočan) – Novák "A", Hamšík, Pánek, Váchal "C", Šiller, Rybáček, Malák, Staněk, Kremláček, Kovařík – Slanina, Princl "A", De Sousa, Vágner, Rohla, Malát, Kolář, Kuchárik, Kvasnička.

Jakub Váchal 0 0 0 0 2

V prvních dvou třetinách nebylo vidění v zápase příliš příležitostí. Rozhodujícím faktorem ale byly přesilové hry, v nichž Litvínovští vstřelili dvě branky a ujali se dvougólového vedení. První radost na straně Severočechů přišla na konci první části, kdy Daniel Jouza byl před brankou na správném místě a dorazil kotouč do sítě. Z podobné situace jako při první trefě se prosadil následně ve druhé části i domácí Jozef Kitzberger.

Indiáni se více do hry dostali až ve třetí třetině, kdy navýšili svoji aktivitu a začali si vypracovávat i šance. Snížit se povedlo pět minut před koncem řádné hrací doby Marku Princlovi, jenž při přečíslení dva na jednoho dostal kotouč od Nováka a z gólové pozice se nemýlil. V závěru zkusili Západočeši hru bez gólmana, která přinesla i kýžený efekt v podobě srovnání. Šťastným střelcem, jenž dostal zápas do prodloužení, byl útočník Sebastián Malát.

V prodloužení ale přišlo rozhodnutí hned v první minutě hry, kdy Jindrovu střelu vyrazil Maličkay pouze k dojíždějícímu Janu Myšákovi, který povedenou dorážkou vystřelil svému mužstvu bonusový bod. Plzeňané proto domů odjížděli pouze s jedním bodem.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Těžký zápas, soupeř hrál dobře a my jsme dostali dvě branky v oslabení. Ve třetí třetině jsme ale byli aktivnější a dokázali jsme nakonec vyrovnat. Vzhledem k průběhu zápasu je to pro nás zlatý bod. Urvali jsme tam, co jsme mohli. Pokud bychom vyhráli v prodloužení, bylo by to nespravedlivé.