Mladší dorost uspěl na ledě Mountfildu!

Plzeň - Mladé pušky se na východě Čech gólově zapsaly již v první minutě a rázně tak nasměrovaly osud dnešního střetnutí.

Mountfield HK - HC Plzeň 1929

1:4
1:1, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 3. Bieniek (Morong) – 1. Lang (Mužík), 39. Novák (Malát, Princl), 43. Mužík (Lang), 58. Mužík (Princl). Rozhodčí: Ondráček – Křivohlavý, Holeček. Vyloučení: 6:4, navíc Staněk (PLZ) 5 + DKU. Využití: 1:1. Diváci: 100. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Mountfield HK

Vacek (Sajdl) – Pelda, Řehák (C), Junek, Janoušek, Perička, Heligr, Bieniek – Moravec, Da. Šedivý, Brandejs, Soukup, Nedomlel, Marha, Kašpar, V. Síla, Müller, Záliš, Janda, Morong.

Maličkay (Pilc) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Rybáček, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Vágner, Balín, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Kvasnička, Mužík (C).

Jakub Váchal 0 0 0 3 0

Obě mužstva se nestihla ještě ani pořádně rozkoukat a už se poprvé měnilo skóre. Již po 21 vteřinách hry vypálil z pravého kruhu Martin Lang a dostal tak Plzeň do vedení 1:0. Jenže brzy nato se Západočeši provinili faulem a Hradec šel do početní výhody. Tu dokázal využít, jak nejlépe mohl. Na modré čáře se napřáhl Szymon Bieniek a tvrdou ranou nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:1.

Lvy vstřelený gól nabudil a v následujících minutách byli aktivnějším týmem. Dobře pálil například z mezikruží Vojtěch Síla, jeho jedovku ale Maličkay vystihl. Na druhé straně se do slibné pozice tlačil Lang, na poslední chvíli mu ale ve vystřelení zabránil vracející se hráč. To byla ze strany Plzně spíše ojedinělá příležitost, na puku byli totiž převážně Hradečtí. Další příležitost si vypracoval Morong, jenž však narazil na připraveného brankáře, a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do prostřední třetiny šel Mountfield v oslabení, přesto však mohl hned zkraje udeřit. Sílova klička do bekhendu, kterou zakončoval svůj samostatný únik, ale skončila jen vedle tyče. V oslabení se následně museli bránit i Západočeši, také oni se však dostali do střelecké příležitosti. Sám na brankáře upaloval Lang, střelu na vzdálenější tyč ale Vacek vyrazil holí.

A ten samý plzeňský hráč se ocitl v šanci i o pár minut později, z levého kruhu ale narazil jen na Vackovu vyrážečku. Ve 36. minutě si Hradečtí zahráli další z přesilových her, i přes množství střel ale úspěšní nebyli. A tak se slavilo na druhé straně. Pouze 7 vteřin stačilo indiánům k tomu, aby zásluhou dělovky Jakuba Nováka využili přesilovku a dostali se tak do vedení 2:1

Do třetí části nevstoupili domácí úplně podle představ. Jejich nedorozumění ve vlastním obranném pásmu totiž znamenalo, že před Vackem se objevila úplně osamocená dvojice Západočechů. Přečíslení dvou na nikoho pak do napůl prázdné branky proměnil Radek Mužík – 1:3. Dobrou příležitost ke snížení pak Východočeši měli, když po tvrdém ataku na Peldu dostali k dispozici pětiminutovou přesilovku.

V ní ale nejprve zvonila tyč na opačném konci kluziště, než by se dalo čekat, a to když se ke střele z mezikruží dostal Mužík. Hradečtí pak zkoušeli i zesílenou power-play, ani v té se jim ale branku vstřelit nepovedlo. Chvíli poté, co se do klece vrátil Vacek, se mezi kruhy dostal Radek Mužík a zvýšil již na 4:1. Poslední minuty pak již gólový zásah nepřinesly a stejně jako při prvním vzájemném zápase, i tentokrát tři body za výhru 4:1 získala Plzeň.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Neměli jsme ideální vstup, jaký jsme si představovali. Po pár vteřinách jsme dostali gól. Pozitivní bylo, že jsme to nezabalili, brzy vyrovnali a vrátili se do zápasu. Dvě třetiny jsme Plzeň tlačili a myslím, že jsme byli aktivnější. Dobře jsme napadali, beci drželi modrou čáru a pomáhali tak útočníkům, když napadali. V některých momentech jsme měli ze hry víc než soupeř, bohužel jsme to ale nezúročili gólem. Plzeň měla šance, které proměnila, my jsme naše šance bohužel nedali. Udělali jsme ale taky dvě hrubé chyby, které nás stály na konci druhé a na začátku třetí třetiny zápas, a prohráli jsme 1:4.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929):
I přes to, že jsme dnes vyhráli, musím pochválit soupeře. Hráli disciplinovaně, my jsme dnes propadli. Myslím, že jsme odehráli nejhorší zápas v sezóně. Výhru jsme uhráli díky tomu, že jsme proměnili šance. Soupeř nás přehrával v osobních soubojích, disciplíně, ve všem. Hradec hrál výborně a přestože jsme vyhráli, odehráli jsme špatný zápas. Proměnili jsme přesilovku a výborně nám zachytal brankář, jako tým jsme ale hráli špatně.