Mladší dorost bez problémů zdolal České Budějovice!

Mladší dorost indiánů od začátku zápasu kontroloval průběh duelu s českobudějovickým Motorem a postupně zvyšovali svůj náskok. Jihočeši dokázali skórovat jen jednou, když ve třetí třetině korigovali stav zápasu.

HC Plzeň 1929 - HC Motor České Budějovice

5:1
1:0, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 3. Kovářík (Slanina, Malát), 28. Hamšík (Kovářík, Rybáček), 46. Malát (Mužík), 51. Princl (Mužík), 60. Malát (Mužík) – 47. Pojar (Kubíček, Čížek). Rozhodčí: Malá – Malý, Šimán. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 45:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC Plzeň 1929

Pilc (Bielecký) – Hamšík, Pánek, Váchal, Šiller, Rybáček, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Vágner, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Kvasnička, Mužík

HC Motor České Budějovice

Dvořák (Ludvík) – Kubíček, Pojar, Dekret, Řehout, Tampier, Svach, Endl – Grossmann, Novák, Kašpar, Škvarek, Čížek, Ryba, Hrubec, Hollar, Pouzar

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Lukáš Pilc 60 24 1 23 95,83 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Maxmilián De Sousa 0 0 0 0 0
Jakub Hamšík 1 0 1 0 0
Filip Kolář 0 0 0 0 0
Filip Kovářík 1 1 2 1 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 1 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 2 2 4 2 0
Radek Mužík 0 3 3 3 0
Tomáš Pánek 0 0 0 1 0
Marek Princl 1 0 1 1 0
Adam Rohla 0 0 0 0 0
Jakub Rybáček 0 0 0 1 0
Jan Slanina 0 1 1 2 0
Ondřej Staněk 0 0 0 0 0
Albert Šiller 0 0 0 1 0
Marek Vágner 0 0 0 0 0
Jakub Váchal 0 0 0 1 0

komentář

Začátek zápasu vyšel lépe mladým Plzeňanům, kteří se ujali brzy vedení v přesilové hře. V ní se po vyhraném vhazování dostal kotouč k Filipu Kovaříkovi, jehož nahození od modré čáry skončilo až v českobudějovické kleci. Ve zbylé části první třetiny již nebyla k vidění prakticky další vyložená příležitost. Hrálo se ve velkém tempu, ale kromě dvou závarů v plzeňském brankovišti a ojedinělém průniku domácího Princla neměli gólmani žádnou práci.

Vzruch na ledě přineslo až několik vyloučeních, při nichž se navíc domácímu celku podařilo navýšit své vedení. Jakub Hamšík dostal nabito na levou stranu a z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Západočeši měli poté k dispozici i dvojnásobnou převahu, kterou i přes poradu v podobě oddechového času nevyužili. Motor se ve druhé části spíše hledal a ve zbytku třetiny se jen těžce vymaňoval z plzeňského sevření. Nad vodou ho ale držel dobrými zákroky gólman Dvořák.

Svoji svatyni ale již budějovický brankář nedokázal zavřít po přechodu do další periody, kdy hezkou akci Plzeňanů zakončoval Sebastián Malát střelou do prázdné branky. Motor ovšem ještě zbraně nehodlal složit a brzy snížil v početní výhodě. Kubíčkovu ránu šikovně tečoval mimo dosah Pilce pohotový Pavel Pojar. Indiáni si nicméně svůj předchozí náskok vzali znovu zpátky, když se po rychlé akci prosadil Marek Princl.

Gólové hody v závěrečné fázi zápasu přinesly ještě jeden zářez. V poslední minutě duelu se Sebastián Malát dostal do úniku, který po naznačení střely chladnokrevně zakončil a zkompletoval brankový účet utkání. Všechny body zůstaly v Plzni, České Budějovice odjely domů s prázdnou.

Ohlasy trenérů

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): My jsme čtrnáct dní nehráli kvůli krajskému mistrovství, takže bylo vidět, že jsme se třetinu hledali. Bylo to takové živelné, ale naštěstí jsme to potom ze sebe setřásli a plnili jsme to, co jsme chtěli. Byly tam samozřejmě nějaké chybičky, ale myslím si, že náš výkon od druhé třetiny nebyl špatný.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): Domácí byli lepší, přehráli nás, prosadili se střelecky. My zase tolik šancí neměli. Zkoušeli jsme několik hráčů, kteří toho za nás letos ještě mnoho neodehráli, takže to na našem výkonu bylo poznat.