MDO: PLZ - SPA 6:4

Paráda! Mladší dorost konečně překonal Spartu!

Plzeň - Již pošesté v této sezoně se střetli indiáni s vedoucí pražskou Spartou, v Home Monitoring Aréně ji chtěli poprvé v probíhajícím ročníku porazit! A na šestý pokus se to povedlo, Západočeši zvítězili v přestřelce 6:4!

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

6:4
2:1, 3:3, 1:0

Branky a nahrávky: 17. Lang (Kovářík, Mužík), 19. Lang (Mužík, Rohla), 32. Soukup (Lang, Mužík), 34. Soukup (Mužík), 36. Lang, 60. Váchal (Mužík) – 6. Rubeš (Pšenička), 23. Pšenička (Bláha, Prymula), 31. Prymula (Čermák, Pšenička), 40. Rubeš (Truhlář). Rozhodčí: Růžičková – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Pilc (Bielecký) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal (A), Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Soukup, Rozsahegyi, Princl, De Sousa, Kolář (A), Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Mužík (C)

Černý (Krbeček) – Kumpošt, Bláha, Rajgl, Truhlář, Zemchenkov – Najman, Mácha, Prymula, Pšenička, Čermák (C), Rubeš (A), Obadal, Klimo, Šubert, Slavíček, Kuracina

Jakub Váchal 1 0 1 4 0

Utkání mezi Plzní a Spartou začalo pěkně zostra, již v první minutě byly k vidění dva samostatné úniky! Jeden na každé straně. Za hosty upláchl plzeňské obraně Patrik Prymula, jenž už překonal gólmana Lukáše Pilce, ale nakonec napálil jen tyčku. Na druhé straně si nájezd zkusil Martin Lang, ten však trefil jen brankáře Sparty Michala Černého do vyrážečky. V šesté minutě už se však skóre měnilo. Domácí sice měli k dispozici vhazování v útočném pásmu, jenže propadli a do brejku se dostali Pražané. V přečíslení dva na jednoho předložil kotouč Ondřej Pšenička na Václa va Rubeše, který neměl poslat touš do sítě a otevřít skóre duelu. O minutu později se do úniku dostal i hostující Obadal, ale ten trefil lapačku Pilce.

Poté se indiáni stali týmem, který byl aktivnější. Přesilovou hru sice domácí nevyužili, i když měli jednu pěknou možnost při střele Radka Mužíka – Černý předvedl skvělý zákrok vyrážečkou. Až v sedmnácté minutě se Plzni povedlo srovnat. Sparta si v přečíslení zle přihrála, hra se ihned obrátila a Martin Lang už si to v úniku štrádoval sám na branku Sparty. Michala Černého překonal šikovnou kličkou mezi betony a bylo srovnáno. Tentýž hráč, tedy Martin Lang, se o dvě minuty později postaral i o druhou trefu Plzně. Po kombinaci s Mužíkem a Rohlou překonal hostujícího gólmana znovu, čímž zajistil Západočechům vedení po prvních dvaceti minutách.

Druhá třetina byla neskutečná divočina! Sparta bleskově využila přesilovou hru, když se puk dostal na pravou stranu na Marka Bláhu, který rychle vystřelil. Puk ještě dokázal šikovně tečovat Ondřej Pšenička, jenž srovnal na 2:2. Sparta poté nesmírně domácí celek zatlačila, nakonec za to byla odměněna. Vedení hostujícímu celku vrátil Patrik Prymula. O minutu později, tedy ve třicáté druhé minutě, se po skvělé akci první útočné formace indiánů trefil ranou z voleje Dominik Soukup. Bylo znovu srovnáno!

A znovu se o pár desítek sekund později prosadil Dominik Soukup! Ten využil skvělé akce Radka Mužíka, který se natlačil před branku Sparty, jeho pokus Černý vyrazil, ale rychlý Soukup napálil touš do sítě. A aby Radek Mužík nebyl smutný, prosadil se i on. Po vyhraném buly v útočném pásmu se přes Langa dostal touš k Mužíkovi, jenž bleskovou střelou zvýšil už na 5:3 pro indiány. Ti hráli na konci druhé části přesilovku, která se jim prachbídně nepovedla. Václav Rubeš totiž v oslabení ujel a parádní ranou na vzdálenější tyč vrátil svůj tým do hry.

Třetí část si domácí hráči pohlídali opravdu zkušeně. Sparta se sice snažila, často se držela v útočné třetině, ale brankář Pilc nakonec zůstal nepřekonán. Dokonce v přesilové hře mohl přidat další zásah Plzně Marek Princl, ten ale trefil jen tyčku. A tak se prosadil až v poslední minutě obránce Plzně Jakub Váchal, jenž přesně přes celé hřiště trefil prázdnou branku hostí, neboť gólman Michal Černý už byl střídačce, protože to Sparta zkoušela v šesti – 6:4 pro indiány. Domácí bek svou brankou zpečetil první výhru Plzně nad tímto sokem v této sezoně.

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): Důležitá výhra, porazit Spartu, to se nepovede pokaždé. Výkony v předešlých utkáních byly z naší strany lepší, ale soupeř přesto vyhrál, dneska to vyšlo výsledkově, ale výkon nebyl takový, aby nás přesvědčil, že Spartu můžeme porážet pravidelně.

Jiří Katz (HC Sparta Praha): Zápas byl velmi kvalitní z obou stran. My jsme poslední dvě utkání neodehráli dobře, ale dnešní výkon ukázal, že jsme se snad od něčeho odrazili. Kluci bojovali, makali, bylo vidět, že tam je nasazení, ale bohužel ke konci nám možná trochu docházely síly. Dnes to nevyšlo, ale i tak nám zápas ukázal, že jsme se zvedli, snad to tak bude pokračovat i nadále.