Plzeň přišla o vítězství pár vteřin před koncem

Po porážce 5:0 v Pardubicích nastoupila Keramika k dalšímu zápasu doma se Slavií se dvěma novými hráči – byli jimi obránce David Mazanec a útočník Jiří Jelen, který již v Plzni působil a v Písku byl pouze na hostování. Plzeňští fanoušci věřili v to, že jejich tým konečně zvítězí, ale bohužel se tak nestalo.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

1:1p
0:0, 1:0, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 29. Andrašovský (J. Straka, Dvořák) - 60. Ujčík (Kadlec, Hejda)
Vyloučení: 5:9
Diváci: 5127
Rozhodčí: Venglář - Český, Kostka

Barta - Výborný, Řezníček, Mazanec, Vlček, Benák, Hanzlík - Vostřák, M. Straka, Sedlák - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Švík, Eiselt - Král, Kořínek, Jelen

HC Slavia Praha

Hronek - Kadlec, Hejda, Novák, Klobouček, Martínek, Pojkar - Branda (Tomica), Beránek, Hübl - Ujčík, Rousek, Sup - Matějovský, Čermák, Antoš - Novák, Tomica

Už ve druhé minutě byl vyloučen plzeňský Dvořák, ale Slavia se v přesilovce téměř k ničemu nedostala, pouze Kadlec vystřelil od modré. V páté minutě si zahráli přesilovku i domácí, vyloučen byl slávistický Sup. Plzeňská přesilovka byla podobná té slávistické, od modré střílel Benák, ale jinak žádná větší příležitost. Hrál se opatrný hokej bez vážnějších šancí, a to až zhruba do osmé minuty. V jedné z mála příležitostí se ocitl Antoš, který nebezpečně vystřelil, poté střílel Martínek a Kadlec, ale Barta si poradil. O chvíli později vystřelil i plzeňský Andrašovský. Vzápětí se ke slovu dostali opět slávisté – Martínkova střela skončila v náruči Libora Barty, do slibné příležitosti se dostal Václav Král, ale upadl. Při další plzeňské přesilovce (vyloučen byl Martínek) střílel dvakrát Vostřák, který se ocitl těsně před Hronkem, ale mladého gólmana se mu prostřelit nepodařilo. Už v plném počtu vystřelil Matějovský, střelu zlikvidoval Barta. V 17. minutě se plzeňskou obranou probíjel Viktor Ujčík, ale nakonec byl naštěstí zastaven, o chvíli později střílel z bezprostřední blízkosti opět Vostřák. V závěru třetiny se dostala k šanci opět Slavie – ze strany střílel Rousek, Barta kryl. To byla také poslední vážnější šance první třetiny, do kabin se šlo tedy za stavu 0:0.

Hned v začátku druhé třetiny vystřelil Výborný, ve druhé minutě stříleli i slávisté, konkrétně Rousek zkoušel štěstí ze strany. Od modré čáry pálila nová akvizice Keramiky Mazanec, řada vedená Josefem Strakou vytvořila závar před slávistickou brankou, ale gólu se fanoušci nedočkali. Do nájezdu dva na jednoho se dostali slávisté, Barta si však poradil. Při vyloučení Antoše v šesté minutě se o únik ve vlastním oslabení pokusil Rousek, ale Řezníček na poslední chvíli hrozbu odvrátil. Jednu z mála příležitostí v přesilovce si vytvořil Michal Straka, který se ocitl před brankou, ale šanci neproměnil, a tak dále čekal na svůj stý extraligový gól. Už v plném počtu vyslal Vlček střelu, která ale byla tečována mimo slávistickou branku. Řada vedená mladým Švíkem se pak usadila ve slávistické třetině, na gól si však musela Keramika počkat až do dalšího střídání – Hronek neudržel střelu Dušana Andrašovského vypálenou z kruhu – 1:0! O chvíli později se neúspěšně pokoušel zvýšit Pavel Vostřák. Ve třinácté minutě střílel na plzeňskou branku Branda, vzápětí ho na mantinel narazil Hanzlík, za což dostal 2+2 minuty. Z přesilovky uběhly více než dvě minuty, když byl vyloučen další Plzeňák Řezníček na dvě minuty (původně na časomíře svítil dokonce trest 2+2 minuty) a Slavie měla možnost hrát přesilovku pět na tři. Při ní slávisté dvakrát vystřelili od modré, ale pokaždé si do střely lehl Zdeněk Sedlák, za což si vysloužil aplaus fanoušků. Při další střele a několika dorážkách vyřešil vše Barta. Už v plném počtu střílel Kořínek, který byl také ve dvacáté minutě terčem útoku slávistického Tomicy. Ten dostal 2+2 minuty za hru vysokou holí. Závěr druhého dějství poznamenala už jen střela Hanzlíka, která ale za brankovou čáru neprošla. Po vyrovnané druhé třetině tedy vedla Plzeň rozdílem jediného gólu 1:0.

V úvodu třetí třetiny dohrávala Plzeň tři minuty přesilovku. Od modré střílel Řezníček, netrefil ale branku, o chvíli později se tentýž hráč trefil jen do slávistických hráčů, od modré střílel i Mazanec, plzeňští útočníci se snažili dostat k odraženému puku, ale bohužel se jim to nepodařilo. Už v plném počtu střílel Benák, Plzeňáci doráželi, ale neúspěšně, Vostřák se pokoušel překvapit Hronka střelou ze strany, odkud střílel v patnácté minutě i Duda, kterého do šance vyslal Kořínek. Duda ale netrefil branku. Dvakrát střílel bekhendem Dušan Andrašovský, jenže Hronek byl vždy na místě, od modré střílel Benák. V šestnácté minutě třetí třetiny si vzala Slavie oddechový čas. Po jeho skončení se mezi dvěma obránci snažil prodrat slávistický Čermák, ale Barta jeho střelu vyrazil, o chvíli později zlikvidoval i střelu Supa. V osmnácté minutě (17:45) byl vyloučen slávistický Matějovský a snad všichni v té chvíli věřili ve výhru Plzně. Slavie odvolala brankáře necelou minutu před koncem a bylo jich na ledě pět, tedy stejně jako domácích. Barta vyrazil střelu vyslanou od modré čáry a zalehl puk v rohu kluziště. Přerušení ale nezaznamenala časomíra, která běžela stále dál. Slávisté nakonec získali deset sekund, i přestože do konce utkání jich zbývalo pouze sedm. To se také stalo Keramikům osudné – dvě vteřiny před koncem normální hrací doby dotlačil puk do branky Ujčík. Nic na tom nezměnil videorozhodčí ani vehementní protesty plzeňského kapitána Josefa Řezníčka, branka byla uznána – 1:1. V prodloužení se hrálo dvě minuty tři na tři, na obou stranách bylo po několika šancích, ale gól již nepadl. Zápas tedy skončil remízou 1:1.