OF1: PLZ - VIT 4:1

OF1: Starší dorost se v sérii s Vítkovicemi ujímá vedení!

Plzeň - Týmy Vítkovic a Plzně na sebe poprvé narazily v letošní sezóně až v play-off. Utkání bylo z obou stran poměrně nervózní a šancí ze začátku příliš vidět nebylo. Přesto se domácí zásluhou využité přesilovky ujali vedení. To mohli navýšit ve druhé třetině, ale žádnou ze svých mnoha šancí nevyužili. V poslední části domácí své vedení nakonec potvrdili a zpečetili střelou do prázdné branky.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera

4:1
1:0, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 10. Roubal (Eret), 46. Matiášek (Eret, Kovařík), 54. Kovařík (Matiášek, Přikryl), 56. Matiášek – 50. Fridrich (Mrva, Malík Z.). Rozhodčí: Jechoutek – Svobodová, Kučera. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Kolář (Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Procházka, Přikryl, Matiášek, Pour, Roubal, Straka, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa, Kovařík

HC Vítkovice Ridera

Malík – Bílý, Ficek, Kaláb, Kučera, Smička, Kunc, Malík – Gřesík, Žemba, Fridrich, Urban, Baláž, Beránek, Mrva, Toman, Konečný, Lewandowski

Ondřej Váňa 0 0 0 0 0

Začátek zápasu příliš šancí nepřinesl. Až v 6. minutě mohla první větší šance přinést přesilovka Vítkovic. Hosté se hned v jejím úvodu usadili v útočné třetině, ale Plzeň dokázala puk vyhodit a Vítkovické už zpátky před svoji branku nepustila. Na začátku 10. minuty se situace obrátila a početní výhodu získala Plzeň. Ta s ní naložila mnohem lépe. Eret našel před brankou Roubala, který otevřel skóre zápasu. 9:35 – 1:0. V dalších minutách diváci příliš hokejové krásy neviděli. Oba týmy pozorně bránily a šancí bylo jako šafránu. Akce končily v rohu nebo nedůrazným nahozením puku. Rozezvučená tyčka Kolářovy branky na konci 14. minuty byla jedinou výjimkou, potvrzující toto pravidlo. Až na konci 17. minuty předvedli pěknou kombinaci domácí. Pour si krásně vyměnil puk s Eretem a dostal se sám před branku. Překonat Malíka ale zblízka nedokázal. Po neproměněné velké šanci následně přehnal důraz a byl vyloučený za sekání. To samé se stalo po chvíli i Matiáškovi. Ten v oslabení vypíchl soupeři puk, ale bekhendový blafák do úspěšného zakončení nedotáhl. Následně byl také vyloučený když oplácel vysokou holí. Domácí se tak dostali do tří. Hosté ale nedokázali tuto velkou výhodu zužitkovat a naopak v samém závěru třetiny sami faulovali.

I ve druhé třetině pokračovala oboustranně nervózní hra, která mnoho šancí nepřinesla. Těch několik vyplynulo spíše z chyb obrany než dokonalé souhry útoku. Postupně ale začínali přebírat aktivitu domácí a vytvářeli si více vyložených příležitostí. V přečíslení 2 na 1 se Přikryl s Kovaříkem dostali příliš blízko brance a Malík si prostor u tyčky pohlídal. V dalším přečíslení vyzval Eret ke skórování Roubala, ten ale sám proti Malíkovi také neuspěl. V pokračujícím tlaku domácích nakonec puk do branky přeci jenom dostal, ale podle sudích jej do branky kopl bruslí. Puk se možná ještě odrazil od hostujícího útočníka, ale sudí po dlouhé diskuzi gól nakonec neuznali. V další šanci pálil mezi kruhy Pour, ale ani on se neprosadil. Skóre se neměnilo ani ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, kdy při obou si na trestné lavici poseděl hostující Beránek.

Domácí mohli o svůj hubený náskok na začátku poslední třetiny přijít. Konečný se už připravoval zasunout puk do odkryté branky, ale plzeňský gólman Kolář jej podrazil. V přesilovce si ale hosté vůbec dobře nepočínali. Naopak do brejku ujeli domácí a šanci Ereta hasil až faulem Lewandowski. Po chvíli tak začala přesilovka domácích. V době, kdy Lewandowski skákal z trestné lavice, posunul Eret puk na Matiáška a ten do odkryté branky navýšil vedení Plzně. 45:58 – 2:0. Vítkovičtí se ale dokázali poměrně rychle do zápasu vrátit. Po přečíslení se k dorážce do odkryté branky dostal Fridrich a upravil opět na rozdíl jediného gólu. 49:27 – 2:1. Hosté se poté navíc dostali k další přesilovce. To se jim ale opět příliš nedařila. Šanci si naopak vypracoval opět Eret. Malík mu však mezi betony mezírku nenechal. Plzeň se nakonec přeci jenom prosadila hned po konci oslabení. Matiášek našel před brankou Kovaříka, který dopravil puk do branky. 53:38 – 3:1. Hosté se velmi brzy odhodlali k hře bez brankáře. Ta se jim ale nevyplatila. Matiášek sice od modré nejprve minul, následně ale puk do prázdné branky přeci jenom dovezl. 55:46 - 4:1. Zbytek zápasu už se odehrával pouze z povinnosti, o výsledku bylo rozhodnuto. Domácí nakonec přeci jenom dokázali svoji převahu přetavit v góly a zaslouženě vyhráli.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): S Vítkovicemi jsme nehráli letos ani jeden zápas, takže se týmy neznaly. Ten první zápas v play-off je vždy nervózní. Nám to moc nechodilo a navíc měly Vítkovice skvělého gólmana. Nakonec se nám ale podařilo nějaká ta přečíslení proměnit. Důležité byly také přesilovky, dva góly jsme v nich střelili a naopak jich 6 ubránili. Zítra se musíme tolika přestupků vyvarovat. To by nás mohlo stát zápas. Také je třeba znepříjemnit chytání jejich brankáři. Je velice dobrý a pokud střelu vidí, tak ji chytí.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera): Do Plzně jsem určitě nepřijeli jenom bránit. Ale jsme si vědomi jejich útočné síly. Dneska jsme bohužel prohráli. Plzeň proměnila svoje šance, byli hladovější po vítězství a důraznější v zakončení. My jsme si až na pár výjimek šancí moc nevytvořili. Chtěli jsme s utkáním ještě něco udělat a odvolali brankáře. Měli jsme několik šancí, byly tam střely z mezikruží, ale bohužel to nepropadlo. Dostali jsme pak gól do prázdné branky.