OF3: Nepovedlo se! Osmifinále staršího dorostu tak pokračuje

Plzeň – Mladí indiáni se na ledě Vítkovic rvali jako lvi, nakonec však musejí skousnout těsnou porážku. Série pokračuje hned zítra.

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

3:2
1:1, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Malík (Konečný, Baláž), 23. Fridrich (Baláž, Konečný), 37. Baláž (Fridrich, Lewandowski) – 17. Eret (Roubal, Staněk), 43. Pour (Roubal, Čada). Rozhodčí: Koziol – Ganger, Gančarčík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Vítkovice Ridera

N. Malík (Juránek) – Bílý, Ficek, Kaláb, Kučera, Vacula, Kunc, Z. Malík – Vojtovič, Gřesík, Žemba, Fridrich, Baláž, Urban, Toman, Beránek, Mrva, Kylnar, Konečný, Lewandowski

Kolář (Červenka R.) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Procházka, Přikryl, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal, Straka, Červenka M., Eret, Váňa, Kovařík

Ondřej Váňa 0 0 0 -2 0

Mladí indiáni vstoupili do utkání dobře, Malík se však vytáhl při ráně Reitspiese a včas sklepl betony i při následné dorážce. To Vítkovice z první šance udeřily. Kolář vyrazil ránu Konečného z pravé strany jen k volnému Zacku Malíkovi, jenž touš zametl do sítě - 1:0! Oba celky si následně nepříliš dobře vedly v přesilových hrách, ale gól přesto padl. Při hře v pěti na obou stranách oslovil Roubal na brankoviště sjíždějícího Petra Ereta, kterému prakticky jen stačilo nastavit hůl. Před první sirénou si ještě oba mančafty vyzkoušely hru ve čtyřech, v té zkusil dokonat obrat Váňa, Malík si ale jeho pokus pohlídal.

V úvodu prostřední periody vybojoval puk v obranném pásmu Konečný, hra se přesunula přes Baláže k Petru Fridrichovi, jenž uspěl důrazem na brankovišti - 2:1! Navýšit náskok Ostravanů mohl po chvilce Toman, ránu z mezikruží Kolář pokryl. Dobrou palebnou pozici měl pár kroků za modrou i Kučera, málem však pouze udělal díru do zadního mantinelu. Z indiány odpověděl Pour, bekhendovým pokusem od tyče jen těsně minul tu vzdálenější. Ještě blíže byl k vyrovnání Přikryl, před nímž již byla poodkrytá klec Ridery, plzeňskému hráči chyběl k touši krok. Naopak udeřilo na druhé straně. Jozef Baláž napřáhl k chirurgický přesném projektilu a Vítkovice byly velmi blízko k prodloužení série - 3:1! Ještě do přestávky zazvonila za Kolářem navíc tyč, tím však čtyřicet minut hry odzvonilo.

Do posledního dějství měli lepší nástup Západočeši, Reitspies ovšem minul poodkrytou klec Vítkovic. Indiáni ale i nadále tlačili a snížení přišlo po pěkné kombinaci z hole Jakuba Poura – 3:2! Ihned po buly to poté zkoušel Eret, docílil však pouze dalšího vhazování. V rychlé akci následně oslovoval Hajžman Kovaříka, touš byl o něco prudší, než bylo potřeba. Naopak dobrou šanci na čtvrtou trefu měl Lewandowski, skvěle mu padl do střely Kaňák. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby se v dobré pozici ocitl Přikryl, z hrany brankoviště poodkrytou klec minul. Hosté se pokusili po chvilce o hru bez brankáře. Srovnat se jim ovšem již nepovedlo, přestože gólu docílili. Nebyl však pro údajné postavení útočícího hráče v brankovišti uznán. Série tak pokračuje již zítra, úvodní buly bude vhozeno v 17:00 hodin.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): "První dvě třetiny jsme hráli špatně. Snad jako kdybychom čekali, že se soupeř porazí sám. V poslední části jsme se zlepšili, snížili jsme a dokonce i v závěru vyrovnali, ale sudí údajně viděl hráče v brankovišti... Zítra je ale nový zápas a musíme do něj vstoupit úplně jinak."