ČF1: PLZ – SPA 7:2

ČF1: Junioři vkročili do čtvrtfinálové série sedmi góly pro Spartu!

Plzeň – Mladí ndiáni v úvodním kole čtvrtfinále dominovali, své vítězství stvrdili sedmi nastřílenými brankami a berou v sérii úvodní bod.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

7:2
2:0, 4:1, 1:1

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 13. Kantner (Rubner, Kodýtek), 16. Kaňák (Kodýtek), 27. Chalupa (Kokoška, Pokorný), 31. Chalupa (Kokoška), 36. Chalupa (Kokoška), 38. Hanzlík (Kantner, Kodýtek), 43. Vracovský (Chalupa, Kokoška) – 35. Kern (Svoboda, Procházka), 56. Wojnar (Svoboda, T. Jandus). Rozhodčí: Petružálek – Couba, Rozlílek.. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 180. Střely na branku: 47:45. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2.

HC Plzeň 1929

Krasanovský (Zeman) – Kačena, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavřička, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Roubal, Rubner.

HC Sparta Praha

Hofmann (od 41. Mičán) – M. Jandus, Janda, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Sedliský – Komárek, Kern, T. Jandus, Svoboda, Procházka, Maršoun, Safin, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TMin
Filip Krasanovský 60 0 2 43 95,56 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Michael Čechura 0 0 0 0 0
Štěpán Hanzlík 1 0 1 -1 0
Matěj Chalupa 3 1 4 4 0
Vlastimil Kačena 0 0 0 2 0
Lukáš Kaňák 1 0 1 1 0
Matyáš Kantner 1 1 2 2 0
Petr Kodýtek 0 3 3 2 0
Filip Kokoška 0 4 4 4 0
Tomáš Krystl 0 0 0 2 0
Adam Novák 0 0 0 -1 2
Jakub Pokorný 0 1 1 2 2
David Roubal 0 0 0 -2 2
Marek Rubner 0 1 1 2 0
Jiří Stráský 0 0 0 -1 0
Jakub Sysel 0 0 0 3 0
Adam Váchal 0 0 0 -1 0
Jakub Vavřička 0 0 0 -2 0
Tomáš Vracovský 1 0 1 4 0

komentář

Série začala brzkým vyloučením na hostující straně, v největší šanci Kaňákův pokus od modré Hofmann neudržel, indiáni se však k dorážkám nedostali. I Sparta si brzy vyzkoušela přesilovou hru, za zmínku stojí pěkná příhra mezi kruhy, kterou ale z první Komárek nedobře trefil. Nadále aktivnějšími byli modrobílí, brankář Pražanů se musel co ohánět při střele Kodýtka z pravého kruhu nebo teče Vařičky na vrcholu brankoviště. Z podobného místa za nedlouho poté z první zakončoval i Vracovský po příhře od zadního mantinelu, Hofmann své barvy držel nad vodou. Pak se ale již skóre měnilo. Rubner našel zpoza svatyně soupeře mezi kruhy Matyáše Kantnera, ten si ještě s pukem pohrál a poté zavěsil pod břevno - 1:0! Srovnání měl brzy na holi Jeřábek z první z mezikruží po akci na jeden dotek, ale proti byl beton Krasanovského. A tak platilo otřepané „nedáš-dostaneš.“ Indiáni ihned otočili hru, Kodýtek z pravé strany našel k levé tyči najetého Lukáše Kaňáka a Plzeň byla rázem v trháku - 2:0! Tečku za úvodní třetinou udělal od modré Jandus, domácí brankář předvedl bleskurychlou lapačku.

V prostřední části nejprve na brankovišti nebezpečně tečoval Kern, dostal se i k dorážce, Krasanovský čaroval. Na druhé straně přenechal Kokoška Vracovskému na brankovišti, Hofmann udržel svůj tým v naději. Jenže po chvilce plzeňská dvacítka zůstala mezi kruhy, odkud ještě našla u pravé tyče Matěje Chalupu, který se z první nemýlil - 3:0! V polovině utkání stejný hráč v pádu dotíral na sparťanskou klec tak dobře, že i v leže přidal čtvrtý gól - 4:0! Za nedlouho poté se ke slovu dostala i Sparta. Svoboda našel v dobré pozici Jana Kerna, jenž dal svým barvám naději. Jenže po šestadvaceti vteřinách potřetí v zápase zafungovala spolupráce Kokoška - Matěj Chalupa a čepici mohly letět na led - 5:1! Povedenou periodu zakončili indiáni parádní akcí. Kodýtek našel z pravého kruhu u levé tyče Kantnera, ten ještě přistrčil k pravé na Štěpána Hanzlíka, který měl před sebou prázdnou klec - 6:1! Hosté navíc ještě těsně před druhou sirénou nevyužili půlminutovou dvojnásobnou početní výhodu.

Do poslední části nahradil Hofmanna v brance Sparty Jan Mičán. Do té si ještě hosté přenesli více než minutovou přesilovku, k ohrožení Krasanovského to ale nevedlo. Naopak. Novice v brankovišti hostí přivítal povedenou ranou otřenou o tyč Tomáš Vracovský – 7:1! Na druhé straně mohutně napálil kotouč směr brána Kulda, domácí brankář zakročil ramenem. Tvrdě vypálil přes obránce také Kantner, Mičán srazil do rohu. Nevedlo se ani Procházkovi, jenž zakončoval akci tři na dva z mezikruží. Pražané nakonec poslední slovo v utkání přeci jenom měli, když tečku za úvodní střetnutí série udělal Jakub Wojnar – 7:2! První čtvrtfinálový bodík tak mají indiáni, odveta je na pořadu dne již zítra od sedmnácti hodin.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): “My jsme rádi, že jsme získali důležitý první bod. Já bych řekl, že jsme hráli velice dobře, nesmírně obětavě a kolektivně. Pokud nám tato obětavost a soudružnost vydrží, tak v této sérii máme šanci.”

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): „Těžko se dá tady k tomu z naší stany hodnotit. My jsme si to vlastně prohráli již na samotném začátku naším přístupem. V první části jsme byli laxní, dostali dvě branky a těžko jsme se z toho vzpamatovávali. Plzeň je v tomto neskutečná, jakmile jí necháte hrát. Jsou velice silní dopředu a umějí zakončit a dát branku.“