ČF5: PLZ - SPA 6:8

ČF5: PLZ - SPA 6:8 - První mečbol junioři nevyužili

Plzeň - Junioři nestvrdili jako v předcházejících dnech mladší i starší dorostenci postup do semifinále, poslední krok v sérii mohou udělat již v úterý v Praze. V případě porážky bude rozhodující duel v Plzni ve čtvrtek.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

6:8
6:5, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Rubner (Vavřička, Kantner), 4. Pokorný (D. Roubal), 8. Pokorný (Chalupa, Kokoška), 11. Vracovský (Chalupa), 14. Chalupa (Kokoška, Vracovský), 20. Chalupa (Kokoška) – 6. Svoboda (Safin, Kern), 8. Safin (Kern, Svoboda), 12. Kulda (Komárek), 18. Jeřábek (Svoboda, Jandus), 18. Pejchal (Maršoun, Mrkvička), 22. Wojnar (Komárek, Dubský), 27. Wojnar (Chlouba, Kern), 60. Kulda (Komárek, Jeřábek). Rozhodčí: Souček – Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 45:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:8.

Krasanovský (18. Zeman) – Váchal, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský (A), Hanzlík, Vavřička (A), Pour, Chalupa, Roubal, Kokoška, Vracovský, Roubal, Eret, Rubner

Wolf (11. – 20. Hofmann) – Jandus, Janda, Mrkvička, Jeřábek, Duben (C), Hanuš – Komárek, Kern, Jandus, Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Kulda (A), Pejchal, Chlouba, Dubský, Wojnar

Tomáš Vracovský 1 1 2 1 0

První třetina nabídla velmi, opravdu velmi útočnou podívanou. K vidění bylo neuvěřitelných 11 gólů! Lépe vstoupila do zápasu Plzeň, hned ve třetí minutě otevřel skóre střelou z mezikruží domácí Marek Rubner. A o minutu později už to bylo 2:0. Tečovanou střelou se prosadil Jakub Pokorný. Hned o dvě minuty později se střelou zápěstím mezi střelce zapsal Martin Svoboda – 2:1. Následně ujel Chalupa, Wolf jeho střelu vyrazil, ale z dorážky navýšil vedení opět Jakub Pokorný. Ovšem hned o sedm vteřin později snížil Ostap Safin. Přestřelka ale pokračovala, v jedenácté minutě se sám před brankářem objevil Tomáš Vracovský a vyhnal Wolfa z branky – 4:2. Vzápětí se z bekhendové dorážky prosadil Vojtěch Kulda. Ale Plzeň opět navýšila vedení o dvě minuty později, kdy se ve velkém závaru nejlépe zorientoval Matěj Chalupa – 5:3. V závěru úvodního dějství Sparta Plzeň tlačila, Svoboda přihrál před branku Radku Jeřábkovi a ten snížil na 5:4. Sparta dokonce srovnala, hned o půl minuty později střílel z levého kruhu Tomáš Pejchal a z branky se poroučel i Krasanovský. Ovšem tím výčet gólů z první třetiny neskončil. V přesilovce Vracovský našel před brankou volného Matěje Chalupu a ten vrátil vedení Plzni. Úvodní část 6:5!

Druhá perioda už byla přeci jen na góly klidnější, i když jsme mohli vidět spoustu šancí. Nejdříve ujel Kulda, ale Zeman Plzeň podržel. O minutu později ale už inkasoval, tentokrát všem pláchl Jakub Wojnar a střelou do šibenice nedal domácímu brankáři šanci – 6:6. Pak měla Plzeň výhodu přesilové hry. Sparta však všechny střely zblokovala a krátce poté přišel trest. Chlouba našel před brankou úplně volného Jakuba Wojnara a Sparta tak poprvé v zápase vedla. Hosté byli ve druhé třetině aktivnější. Šanci měl Dubský, pak měl možnost zkompletovat hattrick Wojnar, ale v úniku branku přestřelil. A třetí branku nedal ani v přesilovce, kdy z mezikruží trefil tyč plzeňské svatyně Ani další šance Sparta nevyužila, všechny střely Plzně pochytal Wolf, který se opět vrátil do branky, a tak byl stav po druhé třetině z pohledu Plzně 6:7.

Do třetí třetiny vstoupila aktivněji Plzeň. V úvodu jsme měli možnosti vidět krátce po sobě dva úniky. Nejdříve ujel hostující Safin, ale Zeman mu skvělým zákrokem puk vypíchl, následně se hostující obraně utrhl Kantner, ten ale pouze vyprášil betony brankáře Wolfa. Hned o dvě minuty později ujel další plzeňský hráč, situaci ale neměl tak komfortní jako z před malé chvilky Kantner a nedokázal zasunout puk pod Wolfa. O několik minut později se dostávali do šance Vavřička a Vracovský, přihrávka v akci 2 na 1 však na druhého jmenovaného neprošla. Následně přišly šance pro Spartu. Zkoušeli to Kern, Kulda i další sparťané, ale nikdo z nich Zemana neprostřelil. V závěru měla Plzeň výhodu přesilovky, zkoušela to dokonce 6 na 4. Naděje domácích však utnul Vojtěch Kulda, který po chybě na modré čáře dopravil kotouč do prázdné branky. Sparta tak ve velmi divokém zápase zvítězila 8:6. Stav série je však stále 3:2 pro Plzeň, další zápas se hraje v úterý na Spartě.

David Bruk (HC Plzeň 1929): "Nám se to hrozně těžko hodnotí. My jsme v utkání vedli, dali jsme Spartě poměrně laciné góly a nevážili jsme si toho, nehráli jsme chytře a sami jsme nechali soupeře s námi srovnat krok. Nedá se nic dělat. Sparta, pokud chce přes nás postoupit, musí nás ještě dvakrát porazit a to si myslím, že se nestane."

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): "Dnešek je pro nás pozitivní, už jenom proto, jak se zápas od začátku vyvíjel. Takže klobouk dolů před klukama, jak to vybojovali, nechali na ledě všechno. Klukům patří velké dík i za to, že je nepoložil gól do šatny na 6:5. Skvělá práce dnes."