PLZ - MBL 1:4

PLZ - MBL 1:4 - První přípravný duel Plzni nevyšel podle představ

Plzeň - V Home Monitoring Areně se uskutečnilo první přípravné utkání indiánů, kteří přivítali tým BK Mladá Boleslav. Domácí Škodu poslal do vedení útočník Denis Kindl, nicméně hosté dokázali odpovědět třemi trefami. Do prázdné brány stanovil skóre hostující Martin Látal, Bruslaři si tedy vezou z Plzně výhru 4:1.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

1:4
0:0, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 23. Kindl (Procházka) – 39. Flynn, 40. Valský (Látal), 42. Lenc (Pacovský), 60. Látal (Valský, Knotek). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora - Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Svoboda (31. Hylák) – Čerešňák, Moravčík, Jones, Pulpán (A), Kaňák, Sklenička – Stach, Preisinger (A), Indrák (C) – Straka, Kodýtek, Chalupa – Kindl, Přikryl, Procházka – Vracovský, Kokoška, Vavřička

BK Mladá Boleslav

Růžička (Maxwell) – Němeček, Stříteský (A), Kotvan, Knot, Hrdinka, Bernad, Pastor – Pacovský, Musil, Lenc (C), Valský, Knotek, Látal, Kousal, Najman, Flynn, Mrázek, Musliu Planý, Wolf

Indiáni vstoupili do utkání aktivněji a již po necelé půl minutce se tváří v tvář Růžičkovi ocitl Stach, hostující gólman odolal. Za Středočechy odpověděl explzeňský Němeček, Svoboda jeho pokus od modré podržel. Lepší palebnou pozici mezi kruhy nevyužil Procházka, který minul zařízení. Podobně zamířil svou tečí i Vracovský. Domácí tlak následně přibrzdilo úvodní vyloučení duelu. To modrobílí ustáli bez vážnějších problémů, pouze ránu Najmana hasil Svoboda ve své výstroji. Po chvilce, také v početní výhodě, podobně pálil Jones, i hostující muž s maskou odolal. A to i vzápětí, když se před ním zjevil osamocený Chalupa, který zkoušel kličku do bekhendu. Šance Plzně ale neustávaly. Pulpán dorážku nevměstnal mezi tři tyče a když v samotném závěru Bruslaře zachránilo břevno, odcházely do kabin oba celky za neměnného stavu.

Zkraje prostředního dějství pláchl všem na ledě Pacovský, ovšem při kličce mu sjel touš z čepele. A tak platilo otřepané nedáš - dostaneš. Procházka nahodil z levého kruhu směr brána, Růžička touš neudržel a s rychlou dorážkou přispěchal novic v plzeňské sestavě Denis Kindl – 1:0! Šanci na srovnání měli svěřenci kouče Augusty vzápětí, Lenc vystihl mezi kruhy domácí rozehrávku, ovšem Svoboda svůj tým bravurně podržel. Z podobné pozice po chvíle zkoušel své štěstí i Kodýtek, na Růžičku si nepřišel ani nadvakrát. Ten odolal i proti Moravčíkovi, který si sjel od modré z druhé vlny, rána skončila v lapačce mladého brankáře. V polovině utkání ale i on zachyboval. Neudržel pokus Kaňáka od modré, avšak bleskurychle vše pro svůj tým zachránil sklapnutými betony proti dorážce Straky. Hosté o sobě dali vědět až v závěru druhé periody, když štiplavou střelu Látala z levé strany hasil Hylák, který naskočil do druhé poloviny duelu. Avšak následně domácí zcela propadli v obraně, za kterou se dostal Oscar Flynn a po dlouhé kličce zasunul podél levého betonu k tyči - 1:1! Jen co se indiáni rozkoukali, řítil se na Hyláka osamocený Jakub Valský, jenž dokonal bleskurychlý obrat během dvaačtyřiceti vteřin - 1:2!

Poslední dějství začalo tam, kde to předcházející skončilo. Radan Lenc napřáhl z hodně ostrého úhlu na levé straně, o to lépe ovšem zamířil do protějšího horního růžku - 1:3! Do podobného místa ve dvojnásobné početní výhodě pálil také Indrák, zblízka ovšem zamířil příliš nad. Domácí kapitán to vzápětí zkoušel i z levého kruhu, opět prostor ohraničený třemi tyčemi minul. Ještě lepší šanci měli modrobílí při přečíslení čtyř na jednoho, ale vše zhatila zablokovaná přihrávka. To na druhé straně nic nevymýšlel Hrdinka, nabruslil si do pásma, zkusil své štěstí z mezikruží přes obránce a jen těsně minul levou tyč. Střelou do prázdné brány se ještě prosadil Martin Látal, Bruslaři si tedy vezou cennou výhru z ledu Plzně - 1:4!

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): První třetina byla z naší strany dobrá, kombinovali jsme a stříleli, byli jsme jasně lepší. Druhá třetina začala podobně, ale od půlky zápasu se to začalo lámat. Soupeř zvýšil pohyb a byl lepší. Ve třetí části jsme chtěli často otáčet hru, ale v osobních soubojích jsme byli měkcí, proto jsme hráčům kladli na srdce, že šance musí využívat lépe.

Patrik Augusta (BK Mladá Boleslav): "My jsme rádi za výhru, i když to tak po první třetině nevypadalo, byli jsme trošku rezavější. Bylo to utkání třetího srpna po dlouhé pauze, přesto tam byla spousta dobrých šancí z obou stran. Nám se ve druhé třetině podařilo proměnit šance, které jsme měli, odskočili jsme soupeři a ten se již do nás musel tlačit. Celkově si myslím, že to bylo výborné přípravné utkání."