PLZ - CHM 2:3p

PLZ - CHM 2:3p - Škodovka podlehla Pirátům v prodloužení

Plzeň - Západočeši v závěrečném přípravném utkání na domácím ledě přivítali chomutovské Piráty. Ti se dostali rychle do vedení 2:0, následně indiáni celý zbytek zápasu dobývali branku soupeře, díky čemuž se jim podařilo vyrovnat na 2:2. Prodloužení rychle ukončil hostující Jakub Chrpa, Chomutovští tedy mohou slavit výhru.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

2:3p
0:2, 1:0, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 31. Schleiss (Chalupa), 43. Stach (Gulaš) – 10. Mrázek (Hejcman, Slovák), 14. Grman (Chrpa), 61. Chrpa (Chlouba). Rozhodčí: R. Svoboda, Sýkora – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:10, navíc Moravčík, Schleiss (oba PLZ) a Koblasa (CHM) 10 min OT. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Svoboda (Hylák) – Kvasnička, Kadlec (C), Pulpán, Jones, Moravčík, Kaňák – Straka, Preisinger, Gulaš (A) – Kindl, Stach, Indrák (A)– Schleiss, Kodýtek, Chalupa – Procházka, Přikryl, Hollweg

Piráti Chomutov

Lukeš (Pavlát) – Kopic, Szhatmáry, Slovák (A), Chalupa, Buchtela, Grman, Mrázek (C) – Hejcman, Rindoš, Chrpa, Šťovíček, Chlouba, Krejčeřík, Rob, Hlava, Havel, Koblasa, Poletín (A)

Úvod utkání mezi Plzní a Chomutovem začal celkem ospale, domácí se snažili hned zkraje prolomit obranu Pirátů, kteří na západ České republiky přijeli v dosti okleštěné sestavě bez větších hvězd. Do první akce se procpal domácí útočník Milan Gulaš, nicméně hostující beci ho včas dojeli, plzeňská posila tedy neměla moc času na zakončení, kotouč nakonec skončil mimo. Chomutovský gólman Štěpán Lukeš ani nemusel zasahovat. Od té doby hrozili převážně hosté, například Darek Hejcman se velice šikovně dostal k odraženému puku, pohotově vystřelil a napálil tyčku branky Miroslava Svobody.

Severočeši si následně zahráli tři přesilové hry v řadě. Tu první ještě nevyužili, ale vlila jim do krev lepší a rychlejší pohyb, takže si okamžitě vybojovali další početní výhodu. Tu využili hodně rychle. Ke střele se na modré čáře dostal obránce Jaroslav Mrázek, který svou bombou nedal Svobodovi šanci a poslal Piráty do vedení. O chvíli později se už zdálo, že si po souboji u mantinelu zahrají přesilovku indiáni, leč opak byl pravdou. Na trestnou lavici zamířil Milan Gulaš a hostující tým další výhodu využil ještě rychleji. Mario Grman napřáhl podobně jako Mrázek u první branky a jeho přesná rána zapadla přesně k tyči. Domácí si přesilovou hru zahráli až v závěru první části, když byli v největším tlaku, tak jejich snahu přerušila siréna a konec třetiny.

V prostřední třetině přebrala iniciativu duelu Plzeň, jež častěji držela kotouč na svých holích, ale skvěle bránící chomutovští hráči indiány do šancí moc nepouštěli. I ve druhé části bylo k vidění několik oslabení na obou stranách, za vzájemnou potyčku byli například vyloučení domácí Petr Straka a hostující Lukáš Chalupa, na ledě se občas zajiskřilo. Při jedné z početních výhod pálil několikrát z vrcholu pravého kruhu Milan Gulaš, ale ani jedna střela Lukeše neohrozila. Na druhé straně se hostující celek dostal v oslabení do přečíslení, nicméně Michal Poletín netrefil letící kotouč.

Až ve třicáté první minutě se domácí mohli konečně začít radovat ze vstřeleného gólu. Útočník Matěj Chalupa se šikovně protáhl po pravé straně, udržel touš a poslal ho před brankoviště, kde tušil svého kolegu. Tam opravdu číhal Jan Schleiss, jenž se střelou z voleje trefil přesně nad vyrážečku chomutovského gólmana. O dvě minuty později se do pěkné šance prodral Miroslav Preisinger, Lukeše dokonce i překonal střelou mezi betony, ta však mířila mimo tři tyče. A i nadále hrozili Západočeši, v dalších přesilovkách pálil Kadlec a Kindl se snažil před brankou tečovat. Úspěšný nebyl, takže po čtyřiceti minutách stále vedli Piráti, konkrétně 2:1.

Hned zkraje třetí části trefila hokejka Michala Poletína Davida Stacha do tváře, který se za faul pomstil, neboť během přesilové hry dorazil do odkryté sítě pěknou akci Gulaše. Bylo to 2:2 a Plzeň dál tlačila. Miroslav Indrák o chvilku později trefil z mezikruží břevno a ještě o další chvíli se v pěstním souboji objevili Jan Schleiss a Petr Koblasa. Následně se na obou stranách urodilo několik šanci, ale ani z jedné nezapršelo. A tak přišlo na řadu prodloužení. Po veliké chybě Plzně v útočném pásmu se do přečíslení dva nikoho dostali hostující Piráti, to využil Jakub Chrpa, jemuž předložil kotouč Roman Chlouba. Chomutov si tedy z Plzně veze výhru po prodloužení.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): “Musím uznat, že soupeř byl houževnatý. Nechali dva útoky doma, chtěli vyzkoušet jiné kluky, i my jsme zkoušeli. V první třetině měl Chomutov lepší pohyb, z toho pramenila naše oslabení, ve kterých jsme inkasovali. Trpělivě jsme si však šli za kontaktní brankou a poté i vyrovnáním a kluky jsme nabádali, že se o to musejí porvat a ukázat morální sílu a zápas otočit. To se bohužel nepodařilo. Pro nás se již sestava krystalizuje, počkáme ještě jeden, dva zápasy a poté se budeme rozhodovat.”

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): “Přijeli jsme v tak trochu mladé sestavě, protože v týdnu hrajeme tři utkání a chtěli jsme síly trochu rozložit a dát šanci našim mladým hráčům. Ti to dle mého názoru zvládli nad očekávání, povedl se nám vstup do utkání, vedli jsme 2:0. Čekali jsme co Plzeň. Ta samozřejmě přepla, zatlačila nás, ale díky bojovnosti a i možná štěstí jsme utkání dovedli do prodloužení, kde jsme sehráli parádní akci. Není tak důležitý výsledek, ale spíše fakt, že spoustu kluků, kteří jsou na hraně A-týmu nebo třeba v Kadani, můžeme kdykoliv použít. Pro nás jsou to příjemné starosti, navíc parádně se v mužích uvedl i gólman Lukeš. Nezbývá mi než klukům poděkovat za dobře dovedenou práci.”