SDO: PLZ - LIB 5:1

Jasná výhra na úvod přípravy pro starší dorost!

Plzeň - Starší dorostenci indiánů se poprvé vrhli na domácí led, jejich soupeřem v přípravném utkání byli Bílí Tygři z Liberce. Modrobílí svěřenci Michala Straky si už v polovině utkání vytvořili náskok 3:0. Domácí si nakonec došli pro pohodové vítězství 5:1!

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

5:1
2:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Kovářík (Princl), 11. Kolda (Krýner, Hajšman), 33. Hasman, 50. Krýner (Kolda), 52. Hajžman (Lokajíček) – 36. Hrabčák (Charvát). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Pilc (Černý) – Novák, Lokajíček, Kovářík, Kaňák, Váchal, Staněk, Šiller – Kolář, Krýner, Kolda, Hajšman, Hasman, Procházka, Hajžman, Princl, Andreás, Šeba, Balín, Čech, Rohla

Novák (Zajíček) – Charvát, Ira, Žůrek, Adámek, Nikolič, Šuráč, Žemba – Hájek, Mamáček, Vomáčka, Šafařovský, Hrabčák, Liška, Drábek, Bitman, Virág, Křepelka

V Home Monitoring Aréně sice ve středeční podvečer panovalo veliké dusno a vedro, přesto to mladé borce neodradilo, aby se proti sobě střetli v přípravném utkání. Do něj vstoupili o něco aktivněji hostující Bílí Tygři, nicméně ani jednou ranou nedokázali gólmana Plzně Lukáše Pilce ohrozit, či dokonce překonat. Po rychlém brejku indiánů však málem udeřilo na druhé straně! Před brankáře Liberce Kristiána Nováka se proháčkoval útočník Jakub Procházka, jenž svým blafákem poslal strážce hostující svatyně úplně na druhou stranu brankoviště, nicméně nakonec se dostal do příliš velkého úhlu a trefil jen boční síť.

V obdobné šanci se zjevil i na druhé straně hostující Drábek. Po šťastném, do jisté míry možná i cíleném, odrazu od zadního mantinelu pálil z první, ale byl příliš blízko u Pilce, takže trefil jen jeho výstroj. Následně už poprvé doopravdy udeřilo. Touš nahozený z rohu před branku Liberce projel chumlem hráčů, dostal se až na modrou čáru, kde si ho zpracoval Filip Kovářík a přesnou střelou o tyč poprvé překonal Nováka – 1:0 pro indiány. O minutku později se po skrumáži před libereckou svatyní nejrychleji zorientoval plzeňský Matěj Kolda, který bleskově zvýšil už na 2:0. Po prvních dvaceti minutách tedy Tygři ztráceli na domácí dva góly.

Jak tomu bylo na začátku utkání, stejná situace se opakovala i zkraje prostřední třetiny. Aktivnějším týmem byli znovu hosté z Liberce, kteří často kroužili v obranném pásmu Plzně jako hladoví Bílí Tygři, nicméně k opravdu vážnému ohrožení branky Lukáše Pilce se nedostali. Poté přebrali iniciativu Západočeši a do dvou pěkných šancí se probojoval útočník Matěj Hajžman. Ten nejprve po individuální akci pálil těsně nad branku, v následném rychlém brejku a přečíslení se rozhodl znovu pro střelu, načež trefil boční síťku Novákovy svatyně.

Po dvou zajímavých šancích, které zůstaly nevyužity, už se indiáni mohli začít radovat. Ve středním pásmu získali Plzeňáci touš, ujeli do velmi výhodné situace dva na nikoho, kterou precizně zakončil Josef Hasman rychlým forhendovým blafákem – 3:0 pro indiány. Své si však řekli také Liberečtí! Tygři měli k dispozici přesilovou hru, během které uzamkli Plzeňské v jejich obranné třetině. Na pravém kruhu se nakonec ke střele odhodlal Samuel Hrabčák, jeho ránu Pilc přes dobře clonící hostující hráče neviděl, takže mu nakonec propadla pod rukou do sítě. Po dvou třetinách tedy vedla Plzeň 3:1.

Poslední třetina byla velice vyrovnaná, hrálo se často ze strany na stranu. Poté však počtvrté udeřili domácí hráči. Matěj Kolda zavezl puk za branku, ihned po však poslal před ní, kde už číhal připravený Jaroslav Krýner, který střelou první poslal touš o tyč za brankovou čáru. A o pár sekund později, když hráli domácí hráči přesilovou, se před Novákem vytvořila valná hromada, čehož beze zbytku využil aktivní útočník Matěj Hajžman, jenž zvýšil už na 5:1 pro Plzeň! Tímto výsledkem duel také skončil, domácí se tedy na úvod přípravy připsali parádní výhru!

Michal Straka (HC Plzeň 1929): "Jsme rádi, že jsme vyhráli, i když je to pouze příprava. My jsme zkoušeli nějaké hráče, reprezentanty jsme nechali odpočívat, podobně Houdka, jenž hrál za juniory. Bavil jsem se s trenéry z Liberce, měli to podobně. Byl to dobrý zápas z obou stran, nakonec jsme se prosadili jsme a byli o něco lepší."