SDO: PLZ - CEB 3:2sn

Plzeňští dorostenci v přípravě zdolali České Budějovice

V dalším přípravném zápase přivítali plzeňští dorostenci na svém ledě velmi silné České Budějovice. V utkání se rychle ujali vedení, pak ale hosté zápas otočili a pro domácí byl brankář Svoboda dlouho nepřekonatelnou překážkou. Činit se musel také domácí Pilc, který hasil časté brejky Jihočechů. Až v závěru utkání obral Svobodu u zadního mantinelu Lang a Kolda poslal puk do opuštěné branky. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení a vítěznou branku vstřelil nakonec až v 8. sérii nájezdů Šeba.

HC Plzeň 1929 - Banes Motor České Budějovice

3:2sn
1:1, 0:1, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 1. Lang (Lokajíček, Hajšman), 54. Kolda (Lang), rozh. náj. Šeba – 10. Vaculík (Řezáč), 22. Hrubec (Grossmann).
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Rozhodčí: Hucl – Kotyza, Zimmermann

3:2
0:1
0:0

Pilc – Šilhán, Lokajíček, Houdek, Kaňák, Novák, Šilek, Váchal – Lang, Kolda, Hajšman, Hasman, Procházka, Hajžman, Šeba, Princl, Švec, Kolář, Čech, Rohla

Banes Motor České Budějovice

Svoboda – Pojar, Čížek, Hubata, Šafář, Škola, Pánek, Vávra – Silný, Petřík, Egert, Masopust, Grossmann, Vaculík, Čížek, Hrubec, Tisoň, Řezáč

Plzeňští junioři přivítali na svém ledě v přípravě doposud neporažené České Budějovice. A vstup do zápasu se jim velmi povedl. Hned v úvodu si vytvořili tlak, na pravém kruhu vystřelil z první Hajšman a Svoboda puk vyrazil přímo na hůl Langa, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku. 0:41 – 1:0. Hosté se sice pokusili o rychlé vyrovnání, ale domácí gólman s pomocí svých obránců nenechal soupeře puk za svá záda dotlačit. Do dalšího útoku tak zaveleli indiáni. Hajšman mohl po křížné nahrávce zvýšit vedení domácích, ale Svoboda svůj tým podržel. V lepším zakončení zabránil indiánům navíc faul Vávry, takže Plzeň získala první přesilovku v zápase. V té si sice škodováci vytvořili tlak, ale gólu se nedočkali. V polovině první třetiny se poměr sil na ledě otočil a Českobudějovičtí se svojí přesilovkou naložili mnohem lépe. Od mantinelu dostal nahrávku Vaculík a střelou z první srovnal skóre utkání. 9:31 – 1:1. Oba týmy se snažily strhnout vedení na svoji stranu, přibylo tvrdých střetů, ale vyložené gólové příležitosti si ani jedna strana nevytvořila. Až v 16. minutě se do přečíslení dostali domácí a Hajžman mohl sám před Svobodou vrátit vedení na svoji stranu. Proti budějovickému gólmanovi ale se svým zakončením neuspěl. Další gólové šance již k vidění nebyly a tak se oba týmy vydaly do kabin za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé části mohl vedení domácím vrátit Hajšman, po Langově přenechání puku ale pouze rozvlnil boční síťku. Následně do protiútoku ujel po levé straně Hrubec a z nenápadné akce dokázal Pilce nízkou střelou překonat. 21:22 – 1:2. O dvě minuty mohlo být pro indiány ještě hůř. Nahrávka domácích před brankoviště totiž nenašla spoluhráče, ale úplně volného Grossmanna, který naštěstí pro domácí nedokázal z otočky navýšit vedení Budějovic. Plzeň stupňovala svůj tlak, ale také tím otevírala možnosti k brejku hostům. Jakub Čížek ale nedokázal bekhendem dobře zakončit a i s jeho dorážkou si Pilc poradil. Za domácí zahrozil po Koldově nahrávce Hajšman, jenže minul branku. První lajna Západočechů byla hodně vidět, ale v zakončení se jí nedařilo. Kolda z levého kruhu přestřelil branku. O nic lépe si nevedl ani Princl, který z pozice mezi kruhy pouze vyprášil Svobodovy betony. Na druhé straně hasili domácí brejk Řezáče hraničním zákrokem, který k jejich štěstí u rozhodčích prošel. Ve 35. minutě byly k vidění další velké šance na obou stranách. Za Plzeňáky dvakrát z nebezpečných pozic střílel Hasman, na druhé straně zpoza obránce dobře pálil Hrubec. V obou případech však byli úspěšnější gólmani. V samém závěru třetiny neproměnil velkou šanci Vaculík, který dostal křížnou přihrávku před odkrytou branku. Pilc se ale proti němu stačil přemístit a střelu vyrazil. Hosté si tak do kabin odnesli nejtěsnější vedení.

Domácí samozřejmě do třetí části vstoupili se snahou vyrovnat. Na hokejce měl gól na 2:2 Čech, jenže zblízka nedokázal Hajšmanovu přihrávku zužitkovat. Pojistit vedení hostů mohl naopak aktivní Masopust. Ani on ale svoji obrovskou šanci nedokázal proměnit. Sám až před branku se prokličkoval Lang, Svoboda byl však stále nepřekonatelný. Pohřbít šance domácích mohl při přesilovce Budějovic Jakub Čížek. Jeho střela ale pouze orazítkovala tyč Pilcovy branky. O nic lépe si nevedl ani Masopust, kterého zastavila Pilcova lapačka. Pak nabídl šanci svoji chybou do té doby vynikající Svoboda. Za brankou se nechal o puk obrat Langem, ten posunul puk na Koldu, který už neměl problém poslat jej do opuštěné branky. 53:22 – 2:2. Zvrátit utkání opět na stranu Jihočechů mohl ještě v závěru opět Jakub Čížek, Pilc byl však proti. V posledních vteřinách ještě neproměnil velkou šanci po Langově nabídce Hajšman, a když ani Lang nedokázal přesně zamířit po horní tyčku, muselo o vítězi rozhodnout nastavení.

Prodloužení 3 na 3 začali indiáni obrovskou minelou. Již po pár vteřinách ho tak mohl ukončit Egert, který se řítil sám na Pilce. Domácí gólman ale dokázal střelu budějovického útočníka vytěsnit. Po dvou minutách si naopak situaci zkomplikovali neúmyslným faulem Školy hosté. Jenže kombinace Plzeňáků vázla, navzájem se obírali o puk a kromě několika pokusů od modré, při kterých chyběl před brankou clonící nebo tečující hráč, nic kloudného nevyprodukovali. V závěru měl ještě dobrou příležitost Princl, jenže zamířil pouze do Svobodovy hrudi. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V první sérii poslal hosty do vedení střelou pod horní tyč Silný. Ve třetí Hajšman střelou k tyči srovnal. Když v páté sérii překonal Hasman Svobodu, domácí již pomalu začínali slavit. Jenže Masopust ukázal pevné nervy a dokázal srovnat. Pořadí střelců se poté otočilo a k vidění byla dlouhá řada neproměněných nájezdů. Až v osmé sérii propašoval puk mezi betony Šeba a rozhodl o vítězství domácích.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Budějovice byly velmi silný soupeř, který nás důkladně prověřil. Měli skvělé nasazení, dohrávali souboje a my jsme po předchozích dvou prohrách byli nervózní. Jsme rádi, že jsme to utkání dokázali nakonec zremizovat a vyhrát v nájezdech. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, vyrovnali jsme se jim v pohybu i v tvrdosti, kterou nás ze začátku zaskočili. Ale neproměnili jsme naše šanci. Oba brankáři chytali výborně. Ve třetí třetině se nám ale nakonec podařilo utkání srovnat. V prodloužení jsme udělali hned chybu a mohli prohrát. Měli jsme přesilovku, která se nám také nevydařila. V nájezdech jsme pak měli více štěstí. Vyzkoušeli jsme si některé hráče, u kterých jsme si nebyli úplně jistí. Zápas vlastně prověřil úplně všechno. 3 na 3 jsme ještě nehráli, nájezdy také ne.