MBL – PLZ 2:3pp

MBL – PLZ 2:3pp: První výhra na ledě soupeře přišla v Mladé Boleslavi!

Mladá Boleslav - Indiáni na třetí pokus zvládli zvítězit na ledě soupeře, první výhru vezou z Mladé Boleslavi. Postaral se o ni Milan Gulaš, který povedeným únikem a šikovnou kličkou rozhodl prodloužení.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

2:3p
1:1, 0:1, 1:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 7. Orsava (Žejdl), 58. Žejdl (Urban, Orsava) – 15. Kratěna (Kracík), 34. D. Kubalík (Kindl, Jones), 63. Gulaš (Mertl). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

BK Mladá Boleslav

J. Růžička (Maxwell) – Hanzlík (C), Eminger, Hrdinka, J. Říha, Němeček, Knot, Pastor – Lenc (A), P. Musil, Martin Procházka – Valský, Klepiš (A), Urban – Orsava, Žejdl, Látal – Pacovský, Najman, P. Kousal.

M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Čerešňák – Straka, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík (A), Stach, Kindl – Schleiss, Kracík, Kratěna – Vracovský, Preisinger, Kodýtek.

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

Utkání začalo v parádním tempu, oba celky od úvodní minuty praktikovaly útočný hokej, diváci se opravdu nenudili. Hned v první minutě se nedovoleného zákroku dopustil Hanzlík, Plzeň tak měla k dispozici přesilovou hru. Západočechům se při ní dlouho nedařilo, těsně před vypršením trestu domácího kapitána ale v rohu kluziště podklouzl Eminger, načež se do šance dostal Kubalík, Růžička ale celou situaci ustál. Bruslaři po ubráněném oslabení začali působit aktivnějším dojmem, vypracovali si několik šancí, Urbanovu ránu z prostoru mezi kruhy ale Svoboda zastavil, Jakub Klepiš zase zacílil o kousek vedle. V čase 6:37 už mohli domácí fanoušci slavit, když se po vyhraném buly nejlépe zorientoval Žejdl, na jehož přihrávku si před poloprázdnou branku najel Jakub Orsava a bez problému zavěsil.

Boleslavských hokejistů bylo plné kluziště, v desáté minutě se ale chyby na obranné modré dopustil Říha, načež se sám na Růžičku řítil Milan Gulaš, s bekhendovým zakončením si ale na mladého gólmana, jenž poprvé v této sezoně dostal přednost před Brandonem Maxwellem, nepřišel. Nedlouho nato se zkušený útočník Škodovky ocitl v další příležitosti, při Růžičkovi tentokráte stálo štěstí, jeho zákrok ramenem byl totiž spíše reflexivní. V polovině patnácté minuty už se Plzeň dočkala vyrovnání, když Kracík nalezl před branku si sjíždějícího Ondřeje Kratěnu, po jehož svižném pokusu kotouč propadl až do sítě – 1:1. Ani svěřenci Patrika Augusty se svou první hrou v početní převaze nenaložili ideálně, těsně před odchodem do šaten měl na druhé straně příležitost Petr Straka, jeho teč si ale cestu mezi tři tyče nenašla.

V úvodu prostřední periody se role obrátily, přesilovou hru tentokráte dostali k dispozici domácí hokejisté, kteří si ztracené vedení během ní málem vzali zpět. Říhovu dělovku od modré čáry vyrazil Svoboda pouze k dojíždějícímu Martinu Procházkovi, ten ale zamířil o kousek mimo. V pětadvacáté minutě kotouč na druhé straně na branku nahazoval Kratěna, těsně před Růžičkou se jemnou tečí ještě prezentoval Kracík, boleslavský gólman ale stačil zareagovat. Opět se hrálo v solidním tempu, zajímavou možnost si vypracoval Valský, když obkroužil soupeřovu svatyni, díky dobré práci přesouvajícího se Svobody do ní kotouč ale nestačil zasunout. Při přesilové hře Bruslařů si oba aktéři vzájemný souboj zopakovali, při strážci plzeňské svatyně ale znovu stálo štěstí, když puk, jenž se šoural skrze brankoviště, stačil na poslední chvíli odpálit Pulpán.

Následovala o něco klidnější pasáž, kterou narušila až další přesilovka Strakovy družiny. Při ní na Jana Růžičku směřovalo několik nebezpečných pokusů, dvacetiletý gólman ovšem předváděl spolehlivé zásahy a všem dokazoval, že s nervozitou se při své premiéře v letošním extraligovém ročníku nepotýká. Ve třiatřicáté minutě ale Mladá Boleslav inkasovala podruhé, když Kindl přesnou nahrávkou nalezl mezi kruhy číhajícího Dominika Kubalíka, který zamířil nechytatelně do horního růžku soupeřovy pokladnice. Nedlouho nato to s nadějemi Středočechů mohlo vypadat ještě hůře, když se přes Knota až do zakončení prodral Kratěna, jeho pokusu ale trocha přesnosti navíc přeci jen scházela.

Také na začátku posledního dějství byli diváci svědky přesilové hry, kterou opět měli k dispozici boleslavští hokejisté. Ti však pouze potvrdili své trápení, když se zmohli jen na Orsavovu střelu z hranice levého kruhu, Svoboda lapačka ale byla připravena. Krátce po jejím skončení se Bruslařům málem povedlo srovnat, Žejdl ale z dobré pozice pálil pouze do tyče. Nedlouho nato domácím příznivcům pořádně zatrnulo, když si na Gulašovu parádní zadovku najel Kubalík, Růžička ale stačil zasáhnout. Po ubráněném oslabení se kupředu vydali Klepiš s Valským, Svoboda si ale poradil jak s projektilem prvního jmenovaného, tak s dorážkou jeho kolegy. Osmačtyřicátá minuta přinesla Hrdinkovu špatnou rozehrávku, po níž mohl trestat Dominik Kubalík, na Růžičku ale tentokráte nevyzrál.

Augustovi svěřenci v cestě za vyrovnáním srážela vlastní nedisciplinovanost. Plzni se ale proti oslabenému soupeři příliš nedařilo, problém pro ně představovalo už jen usazení se v útočném pásmu. Ve dvaapadesáté minutě se parádním sólem blýskl nestárnoucí Ondřej Kratěna, Růžička ale proti jeho přízemnímu pokusu svůj beton vytasil včas. Nedlouho nato Martin Procházka od mantinelu mířil pod horní tyč svatyně Západočechů, Miroslav Svoboda ale stačil puk maskou vytěsnit do ochranné sítě. Necelé tři minuty před koncem Bruslaři své štěstí zkusili při hře bez gólmana a tento riskantní tah se jim vyplatil, když se po Orsavově nahození v brankovišti nejlépe ze všech zorientoval dorážející Lukáš Žejdl - 2:2. Nabuzená Boleslav nakonec mohla brát všechny tři body, Pacovského projektil ale skončil na bleskově se přemisťujícím Svobodovi.

O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se nejprve po Lencově špatné přihrávce sám na Růžičku hnal Milan Gulaš, jeho bekhendové zakončení ale plzeňskou radost nepřineslo. Na druhé straně velice nebezpečně pálil Pacovský, Svobodovi se ale podařilo puk vytěsnit nad branku. Rozhodující moment se udál nedlouho poté, když se zbytečné ztráty ve středním pásmu nevyvaroval Klepiš a Milan Gulaš už z druhého vzájemného souboje s domácím gólmanem vyšel vítězně.

Patrik Augusta (BK Mladá Boleslav): Jsme pochopitelně trochu zklamaní. Na druhou stranu musíme respektovat sílu soupeře, především v ofenzívě. Co shledávám na utkání jako kladnou věc, je to, že se nám při odvolání gólmana podařilo vyrovnat na 2:2 a pak už ten extra bod bral soupeř, a z toho jsme zklamaní.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Pro nás je to určitě skvělé si odvážet dva body. Boleslav je velice nepříjemný soupeř. Ta ztráta bodu na konci třetí třetiny nás samozřejmě trochu zamrzí. Ale my jsme spokojení se dvěma body. Herní projev byl dobrý, ale bohužel z obrany nám to trochu hapruje, na tom musíme ještě zapracovat. Ale v situaci, když Boleslav vyrovnala na 2:2, to pro nás vůbec nebylo jednoduché. Jsem rád, že jsme to v prodloužení zvládli a vezeme si domů dva body.