CHM – PLZ 1:4

Lídr! Škodovka uspěla v Chomutově a vyhřívá se na čele extraligové tabulky

Plzeň – Indiáni na ledě lídra sice od dvanácté minuty prohrávali, nakonec však dokráčeli k pohodlnému vítězství a převzali tak od svého soupeře pomyslný žlutý trikot pro lídra soutěže.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

1:4
1:0, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 12. V. Růžička (V. Tomeček, Poletín) – 29. D. Kubalík, 39. Mertl (Čerešňák, Kindl), 51. Stach (Moravčík, D. Kubalík), 53. Mertl (Gulaš, Jones). Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Vyšší tresty: Valach (CHM) 10 minut

Rozhodčí: Hradil, Bejček – Zíka, Klouček

vyloučení
4:4
Využití
0:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
33:28
Zblokované střely
6:16
Hity
5:4
Vhazování
41:29
Diváci
5 028

Piráti Chomutov

J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Rašner, Slovák, Szathmáry – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Skokan, Koblasa – Chlouba, Hlava.

HC Škoda Plzeň

M. Svoboda (Hylák) – Jones, Moravčík, P. Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán – Gulaš, Mertl, Indrák – Kindl, Stach, D. Kubalík – Kratěna, Kracík, Schleiss – Straka, Preisinger, Kodýtek – Hollweg.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Miroslav Svoboda 60 33 1 32 96,97 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Peter Čerešňák 0 1 1 0 0
Milan Gulaš 0 1 1 0 0
Ryan Hollweg 0 0 0 0 0
Miroslav Indrák 0 0 0 1 2
Nick Jones 0 1 1 2 4
Petr Kadlec 0 0 0 1 0
Denis Kindl 0 1 1 1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Ondřej Kratěna 0 0 0 0 0
Dominik Kubalík 1 1 2 1 0
Tomáš Mertl 2 0 2 0 0
Michal Moravčík 0 1 1 2 0
Miroslav Preisinger 0 0 0 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 0 0
David Sklenička 0 0 0 0 0
David Stach 1 0 1 1 2
Petr Straka 0 0 0 0 0

komentář

Do utkání vstoupila aktivněji Plzeň, která si vytvořila několik šancí. Nejzávažnější měl na holi Dominik Kubalík, jenž z levého kruhu nevyzrál na domácí jedničku. O chvíli později ve vlastním oslabení Michal Vondrka vybojoval puk a vyzval ke skórování Tomáše Slováka, jenž z pravé strany nenašel mezírku v podpaždí Miroslava Svobody.

Krátce po polovině periody Vojtěch Tomeček vybojoval za bránou puk a poslal ho mezi kruhy na Vladimíra Růžičku, jenž zakončil do odkryté části klece – 1:0. Ve čtyřech proti čtyřem ujel Dominik Kubalík, ale tváří v tvář opět na Jána Laca nevyzrál. V závěru si po šanci Dávida Skokana v brankovišti Piráti zahráli ještě jednu přesilovku, ve které ostřelovali plzeňskou klec, ale gól nepřidali.

Na začátku prostřední části Dominik Kubalík ani na potřetí Jána Laca nepřekonal. Následně se Vladimír Růžička natahoval pro přihrávku, na kterou nedosáhl, protože byl faulován. Na konci výhody o jednoho hráče jel sám na plzeňskou klec Vojtěch Tomeček, jenž Miroslava Svobodu nepřekonal. Na druhou stranu vyrazil v devětadvacáté minutě Dominik Kubalík, jenž při postupování tvrdě srazil Juraje Valacha a zakončil po ledě – 1:1.

Po polovině duelu předvedli hostě povedenou kombinaci v početní výhodě, ale na pokus Petra Kadlece z kruhu si chomutovský strážce brankoviště počíhal. O vedoucí gól se postaral přibližně minutu před druhou sirénou Tomáš Mertl, jenž dlouho míchal z pukem v pravém kruhu a nakonec zakončil – 1:2.

Na začátku třetí části napadala Plzeň rozehrávku domácích hluboko v jejich pásmu a komplikovala jim zahájení útoku. Za Piráty se ale do dvou nadějných šancí dostali Juraj Valach a Vladimír Růžička, ani jeden však svůj výpad nezakončil úspěšně. Ve 49. minutě Vladimír Růžička přihrál přes pásmo na najíždějícího Jaroslava Mrázka, který ale Miroslava Svobodu střelou z první nepřekonal. Krátce poté se David Stach protlačil mezi dvěma obránci a střelou do šibenice nedal Jánu Lacovi šanci – 1:3.

Za necelé dvě minuty Milan Gulaš přihrál zpoza klece na hůl Tomáše Mertla, jenž upravil na konečných 1:4 z pohledu domácích. Za pár momentů byl za podražení vyloučen Miroslav Indrák, ale dvouminutovou výhodu svěřenci Vladimíra Růžičky nevyužili. V samotném závěru Roman Chlouba nahodil ze střední třetiny na bránu, kde Miroslavu Svobodovi puk propadl mezi betony, ale nakonec zamířil jen vedle tyčky.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Přivítali jsme velmi dobrého soupeře. Začátek utkání nám dělal velké problémy. Soupeř hodně bruslil a byl aktivní, jen díky Jánkovi Lacovi jsme neprohrávali. Oklepali jsme se a dali gól na 1:0, po čemž se hra srovnala. Klíčový moment byl, že Vojta Tomeček neproměnil nájezd. Kdybychom odskočili do dvoubrankového vedení, utkání by vypadalo jinak. Plzeň si následně vytvářela šance a dala nám lekci v zakončení. Soupeři musím pogratulovat, protože hrál výborně.“

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Do utkání jsme výborně vstoupili. I přes obdržený gól jsme byli v celém zápase lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Snažíme se hrát aktivně a v pohybu. Pokud budeme dnešní výkon opakovat, v každém zápase máme šanci na body.“