ZLN – PLZ 4:5sn

ZLN – PLZ 4:5sn – Hattrick Tomáše Mertla přivál indiánům dva body!

Plzeň – Modrobílí začali venkovní pětizápas na ledě Zlína. Na zimním stadionu Luďka Čajky dokonce vedli o tři branky, avšak nakonec musely velkou přestřelku rozetnout až nájezdy.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

4:5sn
1:1, 1:3, 2:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 20. O. Veselý (Okál), 40. O. Veselý (Matějíček), 55. Fryšara (Kubiš), 60. Šťastný (Roberts Bukarts) – 11. Mertl (Gulaš), 28. Hollweg (Preisinger, Schleiss), 35. D. Kubalík (Preisinger), 36. Mertl, rozh. náj. Mertl. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:5.

Rozhodčí: Hodek, Souček - Ondráček, Špůr.

PSG Berani Zlín

Kašík (Štůrala) – Řezníček, Matějíček, Freibergs, Ferenc, Valenta, Petran, Žižka – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – O. Veselý, Popelka, Okál – Gago, Fryšara, Rihards Bukarts.

M. Svoboda (Sochůrek) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák – Schleiss, Mertl, Gulaš – D. Kubalík, Stach, Kindl – Straka, Kracík, Indrák – Kodýtek, Preisinger, Hollweg.

Petr Straka 0 0 0 0 0

Duel začal pěkně od podlahy, oba týmy žádný čas na rozkoukávání nevyužily. Hned ve druhé minutě napřáhl Kubalík a za Kašíkem zazvonilo břevno. Následně ovšem Západočeši museli do čtyř a Zlín tlačil. Ferencovu ránu z první ovšem Svoboda zneškodnil, Honejskovu příhru vzduchem zase Šťastný na brankovišti promáchl. Pěkný ťukes také předvedli Freibergs s Rihardsem Bukartsem, jehož střelu do víka gólman Západočechů vytáhl. Jedovatou dělovku přes obránce Žižku vyslal na druhé straně Stach, i zlínský muž s maskou byl pozorný. Pak se již skóre měnilo. Gulaš si vyjel zpoza branky až na levý kruh, odkud našel před branku sjíždějícího Tomáše Mertla, jenž doručil balíček na místo určení. Rychle vyrovnat mohl Roberts Bukarts, Svoboda měl plné rameno práce. Naopak navýšení měl na čepeli v samostatném úniku Gulaš, Kašík byl proti. A tak platilo otřepané nedáš-dostaneš. Berani otočili hru, Okál našel od modré mezi kruhy sjíždějícího Ondřeje Veselého, jenž zakončil do pravého horního růžku.

Zkraje prostředního dějství se ocitl tváří v tvář Svobodovi Šťastný, touš za jeho záda ovšem nepropasíroval. To na druhé straně Preisinger natáhl ke střele od modré a před brankou šikovně tečoval Ryan Hollweg. O rychlou odpověděl usiloval z levého kruhu Honejsek, modrobílý muž s maskou byl pozorný. V ještě větší šanci se ocitl na brankovišti Popelka, hezké zakončení ale skončilo v lapačce. A tak udeřili opět Západočeši. Preisinger mezi kruhy zachytil vyhození Beranů a jal se střílet. Kašík si s jeho pokusem poradil, zvládl i dorážku Dominika Kubalíka, na druhou byl ovšem krátký. Po chvilce navíc další špatnou rozehrávku zachytil Tomáš Mertl a zakončil pod víko z levé strany. Domácí nakonec udeřili, podobně jako v první části, v poslední minutě. Matějíček našel z levého kruhu před brankou nehlídaného Ondřeje Veselého, který jemně protečoval do pravého horního růžku.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky byl ve znamení brankářských zákroků. V dobrých příležitostech neuspěli Bukarts, Kubalík i Mertl. Šikovně také tečoval Straka, Kašík si i tentokrát poradil. Beranům se za nedlouho poté podařilo vyrovnat na brankové konstrukce, když tyč rozezvučel Ondráček. To na druhé straně jedovatě vypálil Gulaš a pořádně vyprášil vyrážečku zlínského gólmana. V početní výhodě obdržel pěknou žabičku před Svobodu Rihards Bukarts, ovšem vysoko přestřelil. Po chvilce stejný hráč vypálil zase až příliš přesně, málem totiž přerazil břevno. Zlín se ale přeci jenom dočkal. V další přesilové hře našel Kubiš mezi kruhy zcela osamoceného Štěpána Fryšara, který měl dostatek času se otočit a zamířit přesně do horního růžku. Zlínští stupňovali tlak a nakonec udeřili, jak jinak dnes, než v poslední minutě. Při power-play vznikly velké zmatky na hostujícím brankovišti a do prodloužení poslal zápas dorážkou u pravé tyče David Šťastný.

Hned v úvodu nastavení putoval za katr Gulaš a Svoboda měl plné ruce práce. Poradil si však s ránou Ference, dorážkou Šťastného i dvěma dělovkami Robertse Bukartse. Indiáni ještě zahrozili Kubalíkem, ale nakonec velké drama musely rozetnout až nájezdy. V těch se prosadili Antonín Honejsek, Milan Gulaš a Tomáš Mertl. Právě letní posila zaznamenala dnes hattrick, který završila nechytatelnou bombou z mezikruží do pravého horního růžku.

Martin Hamrlík (Aukro Berani Zlín): "Nevstoupili jsme do utkání dobře, vůbec jsme nehráli, co jsme si řekli. Málo jsme stříleli a Plzeň byla agresivnější, my se zase nedostávali k dorážkám. Potom se všechno zlepšilo, ale neproměnili jsme tutovky. A když soupeř přejel do útoku, dal gól. O to cennější je pro nás bod, jelikož za stavu 1:4 to nebylo lehké. Ukázali jsme, že všechno se dá dotáhnout. Zmáčkli jsme to na maximum a i bod za toho stavu proti silné Plzni je pro nás malé vítězství.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "V úvodu nám to šlo, dobře jsme forčekovali. Ve druhé třetině nás ale začal Zlín přehrávat, a je paradoxem, že jsme ji vyhráli 3:1. Třetí třetinu jsme však nadále byli horší a soupeř dokázal srovnat. Sportovně musím uznat, že zaslouženě. V prodloužení je třeba vyzdvihnout práci Hollwega a ostatních, zblokovali mnoho střel a pomohli nám dostat zápas do nájezdů, kde už jsme bod navíc sebrali.“