PLZ – LIB 4:2

PLZ – LIB 4:2 – Proti Tygrům opět za tři body!

Plzeň – Poprvé v novém roce se indiáni představili před vlastním publikem. Předešlé dva duely proti Tygrům ovládli Západočeši, kteří vždy nastříleli bůra. Nyní sice vsítili o gól méně, k zisku všech bodů to přesto znovu stačilo.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

4:2
1:1, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Kratěna (Gulaš, Mertl), 39. Stach (Gulaš), 46. Mertl, 48. Pulpán (Gulaš, M. Svoboda) – 20. Bližňák (Ordoš), 23. L. Krenželok (Bakoš). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Rozhodčí: Hribik, Petružálek – Kis, Špůr

vyloučení
6:6
Využití
2:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
29:18
Zblokované střely
11:9
Hity
16:9
Vhazování
28:36
Diváci
7222

HC Škoda Plzeň

M. Svoboda (Kolář) – Moravčík, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Jones, J. Kindl, Čerešňák, Pulpán – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – D. Kindl, Kratěna, Indrák (A) – Straka, Stach, Kantner – Rubner, Kracík, Pour.

Bílí Tygři Liberec

Will (Janus) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Jánošík, Maier – M. Kvapil, P. Jelínek (A), Lakatoš – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – J. Vlach, Bližňák, Ordoš – J. Mikyska, Vantuch, D. Špaček.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Miroslav Svoboda 60 19 2 17 89,47 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 0
Milan Gulaš 0 3 3 2 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Nick Jones 0 0 0 0 0
Petr Kadlec 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 0 0
Jakub Kindl 0 0 0 1 0
Denis Kindl 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 0
Ondřej Kratěna 1 0 1 0 0
Tomáš Mertl 1 1 2 2 0
Michal Moravčík 0 0 0 0 0
Jakub Pour 0 0 0 -1 0
Lukáš Pulpán 1 0 1 2 0
Marek Rubner 0 0 0 -1 0
Jan Schleiss 0 0 0 2 0
David Sklenička 0 0 0 0 0
David Stach 1 0 1 0 0
Petr Straka 0 0 0 0 0

komentář

Zápas začal poměrně brzkým vyloučením na domácí straně a nejvíce Západočechům zatrnulo při akci, kdy si Šmíd najel před bránu, dostal přihrávku, ovšem na poslední chvíli mu čistě hůl zablokoval Kadlec. Povedenou ránu z levého kruhu následně vyslal Pyrochta, Svoboda zakročil lapačkou. To Tygři hned putovali na trestnou ve dvou v rychlém sledu. Nejprve ještě v ponechané výhodě neuspěl dvěma dorážkami na brankovišti Indrák, proti již třem Tygrům napřáhl Ondřej Kratěna z vrcholu pravého kruhu a z první rozvlnil síť. Nedaleko vyrovnání byl Kolmann od modré, jeho schovaná střela za hradbu těl na brankovišti těsně minula tyč. Z levého kruhu to zkoušel i jiný obránce – indián Moravčík, Will byl připraven. Bravurně se následně vytáhl Svoboda proti Kvapilovi u pravé tyče, který dostal pas z levého kruhu, domácí gólman ale oba pokusy zneškodnil. Nedosáhl však v poslední minutě na akci dvou na jednoho, kdy nadvakrát uspěl Mário Bližňák s Janem Ordošem. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodnutého stavu.

I prostřední dějství načali hosté přesilovou hrou a tentokráte trestali. Touš se po střele Bakoše odrazil přímo na hůl Lukáše Krenželoka, který z pravé strany zamířil přesně mezi ruku a beton natahujícího se Svobody. Domácí diváky alespoň trochu potěšil mladý Pour, jenže bez respektu krásně přišpendlil na mantinel Ševce, s nímž se i uvolnila část plexiskla. Poté vlétl do pásma středem hřiště Gulaš a povedenou ranou k levé tyči pořádně protáhl Willa. Gólman Tygrů se vyznamenal i v polovině utkání při akci dva na nikoho, když po příhře právě Gulaše zakončoval Mertl. Další parádní zákrok proti „svým“ předvedl Will na brankovišti, když jak široký, tak dlouhý zakročil proti Kratěnovi, Indrákovi i Kindlovi. Drápky vytasili i hráči z Podještědí, kdy se z levého kruhu opřel do touše Ordoš, Svoboda zasahoval vyrážečkou. Indiáni byli nadále v tlaku, Kindl dostal ideální příhru k pravé tyči, poloprázdnou svatyni Liberce ale minul. Severočeši nestíhali a museli opět do tří. A domácí toho znovu využili. David Stach zkoušel příhru od tyče k tyči, kterou si jinak skvěle chytající muž s maskou Tygrů srazil sám do sítě. Hostům ještě do přestávky mohl ztracené vedení vrátit Bakoš, který vzal na sebe přečíslení dva na jednoho, Svoboda svůj tým bravurně podržel betonem.

Poslední dějství načali hosté v početní výhodě. Nejvíce zahrozil Krenželok, jenž pálil z první z pravého kruhu, Svoboda se stihl přemístit. Poté se karta obrátila, Liberec musel do čtyř. Will se musel činit především proti střele Gulaše od modré, kterou ještě dorážel Mertl. Již v pěti na obou stranách pláchl se spoluhráčem Vlach do situace dva na jednoho, zvolil střelu, trefil však pouze střed brány. Lépe si vedl Jakub Kindl, jehož ránu od modré si hosté sami srazili do sítě. Vzápětí se gólmanovi Severočechů překulil puk přes rameno po střele Kadlece z pravého kruhu, nakonec ale zamířil těsně mimo. Čtvrtý zářez indiánů přesto brzy přišel. Gulaš, kterého rozehrávkou oslovi gólman Svoboda, milimetrovou příhrou přes celé střední pásmo našel rozjetého Lukáše Pulpána, který se dělovou ranou trefil ke vzdálenější tyči. Útočný prapor svého celku se snažil pozvednout Jelínek. Protáhl se přes více než polovinu hřiště až mezi kruhy, jenže špatně seřídil mířidla. V dobré pozici na levé straně se zjevil také Pyrochta, místo střely ale volil pas na najíždějícího Krenželoka, který byl dobře tísněný. Tygři dostali i možnost přesilové hry, avšak hráči hostí se soustředili již spíše na vyvolávání šarvátek a síly na ledě se tak brzy srovnaly. Ve zkrácené početní výhodě vypálil z mezikruží Denis Kindl, rána byla zablokována. Před Willem se zjevil také Straka, mezírku mezi betony nenašel. Severočeši ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, skóre se již ale nezměnilo. Indiáni tak i potřetí v sezóně proti Liberci berou všechny body.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Měli jsme dvě dvojnásobné přesilovky, naštěstí jsme je využili. Šli jsme do vedení, Liberec to otočil a bez ohledu na to, kolik má bodů, to byl ohromně těžký soupeř. Jsme rádi, že jsme srovnali na 2:2 a ve třetí třetině rozhodovala prví vstřelená branka, kterou jsme dokázali dát my. Kluci to odmakali a jsme hodně rádi za cenné tři body. Museli jsme trochu improvizovat, zraněný Miroslav Preisinger se vrátí asi až za měsíc a půl.

Karel Mlejnek (Bílí Tygři Liberec) Utkání se mi hodnotí těžce. Ačkoliv jsme nebodovali, odehráli jsme dobré utkání. Hráči si zaslouží pochvalu. Dostali jsme poměrně smolné branky. Hraje se těžko, když se dostanete dvakrát do třech. Soupeř toho využil a to rozhodlo.