PLZ – ZLN 3:2

PLZ – ZLN 3:2 - Indiáni potvrdili zisk Prezidentského poháru vítězstvím nad Zlínem!

Plzeň – Je dobojováno. Základní část Tipsport extraligy zamířila ke svému konci, indiáni, jako její vítěz, se s ní rozloučili domácím duelem se Zlínem.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

3:2
1:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 19. T. Kubalík, 32. Stach (P. Kadlec, Moravčík), 39. Vracovský (Kratěna, D. Sklenička) – 19. Okál (Roberts Bukarts, Freibergs), 32. Okál (Roberts Bukarts, Šťastný). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

7 307

M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, P. Kadlec (C), Kvasnička, D. Sklenička, J. Kindl, Jones – Stach, Kratěna, Indrák (A) – Kantner, Mertl (A), T. Kubalík – Schleiss, Kracík, D. Kindl – Vracovský, Kodýtek, Hollweg – Pour.

PSG Berani Zlín

Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Řezníček, Matějíček, Valenta, Žižka (A), Gazda – Roberts Bukarts, Šťastný, Okál – Honejsek, Fořt, J. Ondráček – O. Veselý (C), Fryšara, Kubiš (A) – P. Sedláček, Popelka, Klhůfek.

Tomáš Vracovský 1 0 1 1 0

Utkání začalo pěkně zostra. Moravčík se dostal v přečíslení tři dva k zakončení mezi kruhy, pokus byl však nakonec zablokován. To Zlín donutil Svobodu k zákroku betonem, když vypálil z levého kruhu Kubiš. Z první to také z druhé strany zkoušel Sedláček, brankář Západočechů se přemístil včas. Domácí muž s maskou se musel činit i při přesilové hře vlastního týmu, když všem na ledě pláchl Fořt. Po jeho svižné střele plzeňský mág vyrazil touš na břevno. Za modrobílé odpověděl Indrák z mezikruží, Kašík předvedl bleskurychlé reflexy. Pak se již skóre měnilo. V přesilové hře předložil Bukarts z kruhu na kruh Zdeňku Okálovi, jenž z první rozvlnil síť. Jenže vedení hostům vydrželo pouze dvacet vteřin. Tomáš Kubalík hledal před brankou spoluhráče z pravé strany, jenže trefil do brusle Matějíčka, od něhož černý nesmysl zamířil přímo do branky Aukra.

Prostřední periodu načal Fořt, který na sebe vzal přečíslení dva na jednoho, Svoboda zakročil ramenem. Domácí muž s maskou ale musel být v pozoru i nadále, z pravého kruhu pálil Okál, od modré zase Ferenc. Na druhé straně se prohnal podél pravého mantinelu až před Kašíka Kratěna, ten povolal do zbraně vyrážečku. V polovině utkání domácí dokonali obrat v zápase. David Stach měl mnoho volného prostoru mezi kruhy a zamířil přesně do pravého horního růžku. I nyní ale vedení jednoho z mužstev netrvalo dlouho. Zdeněk Okál obdržel přihrávku od tyče k tyči a bekhendem zamířil do sítě. Hůře si vedl tváří v tvář Svobodovi Šťastný, kterému při střele puk sjel z čepele. Ještě v témže oslabení Plzně Západočeši udeřili. Kratěna v situaci dva na jednoho bravurní příhrou předložil před svatyni Beranů Tomáši Vracovskému, jemuž prakticky stačilo nastavit hůl.

Poslední periodu odšpuntoval Bukarts ranou z mezikruží, Svoboda zasáhl pravým betonem. Na druhé straně vzal přečíslení dva na jednoho na sebe Mertl, Kašík vyrazil touš směřující pod břevno do ochranné sítě. V početní výhodě následně modrobílí předvedli skvělý ťukes, znovu nejlepší střelec extraligy ale u levé tyče zakončil pouze do boční sítě. Nevedlo se ani Indrákovi, který na brankovišti nezavěsil bekhendem. Závěr zápasu se nesel ve znamení řady vyloučení, avšak brankových příležitostí si oba celky příliš nevytvořily. V poslední minutě zkusili hosté hru v šesti, skórem již ale nepohnuli. Indiáni si tak po utkání mohli vychutnat se svými fanoušky zisk Prezidentské trofeje, Zlín se začal pomalu chystat na předkolo play-off.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Kromě první třetiny jsme nebyli lepším týmem. Měli jsme velké množství oslabení, na týmu jsou znát dlouhodobá zranění hráčů, chybí tam záskok. Ten náš hokej není takový, jako byl v první půlce sezony. Teď budeme mít pauzu, budeme čekat na stav zraněných hráčů a chystat se na play-off.

Robert Svoboda (Aukro Berani Zlín): Poslední kolo mohlo rozhodnou hodně věcí. My jsme chtěli vyhrát a mít šanci na šestku, to se nám bohužel nepodařilo. V první třetině nám to nebruslilo, ve druhé třetině jsme se zlepšili, ale museli bychom zlepšit produktivitu v přesilovkách. Jsme rádi, že jsme v předkole, a chystáme se na soupeře.