SDO: KVA - PLZ 5:3

Sedm výher a dost, starší dorost padl na ledě Energie

Plzeň - Starší dorost se vrátil tam, kde letos zaznamenal jedinou prohru. A historie se opakovala. Domácí Karlovy Vary nastřádaly výrazný náskok, který i přes mohutné dotahování soupeře udržely.

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929

5:3
3:1, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 3. Bernáth (Novotný), 10. Křemen (Tureček), 11. Zdeněk (Kořán, Zavřel), 53. Jiskra (Černý), 60. Šik – 13. Lang (Přikryl, Mužík), 34. Mužík, 58. Princl (Houdek, Lokajíček). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

HC Energie Karlovy Vary

Kašpar (Bednář) – Bernáth, Kořán, Novák, Tureček, Zavřel, Záruba, Cankov – Prošek, Šik, Šťastný, Křemen, Jiskra, Holub, Maydl, Novotný, Černý, Hudečka, Zdeněk

Altrichter (Pilc) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Lokajíček, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Kolář, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík

Albert Šiller 0 0 0 -2 0

V první třetině to bylo velmi zajímavé. Energetikům se podařilo skórovat a to hned třikrát. Jako první se prosadil už ve třetí minutě Filip Bernáth. Ten se s Davidem Novotným po vhazování rozjeli na Altrichtera. Novotný nahrával od modré a Bernáth se trefil z mezikruží. Střelcem druhého gólu byl Adam Křemen. Z obranného pásma se uvolnil i s Davidem Turečkem a sám v 10.minutě v útočném pásmu vyčistil pavučiny v Altricherově bráně. Minutu poté skóroval Tomáš Zdeněk, který dostal přihrávku od Zavřela zpoza branky a z mezikruží prostřelil brankáře hostí. Jedinou branku indiánů vstřelil ve 13.minutě Martin Lang, kterému se při kombinaci dostalo přihrávky k odkryté kleci a neminul.

Ve druhé části hry se v lepším světle ukázala Plzeň, která byla od začátku útočnější a toužila po vyrovnání. Ve druhé třetině skórovali pouze hosté a to v 34.minutě. Střelcem této branky byl Radek Mužík, který se ve shluku hráčů dostal k puku a protlačil ho za Kašparova záda.

V poslední třetině se znovu dostala ke slovu Energie. Po oslabení se dostal na led Vít Jiskra, ten se po odpykání trestu rozhodl svou chybu napravit a tak v 53.minutě ve spolupráci s Černým vstřelil gól. Plzeňským hráčům se to úplně nelíbilo a začali bombardovat Kašpara mnoha střelami z nichž prošla jedna v 58.minutě kdy proměnil svou šanci Marek Princl. V posledních dvou minutách se rozhodli indiáni pro risk a hráli bez brankáře v šesti, to se jim ale šeredně vymstilo v podobě gólu přes celou plochu v podání Otakara Šika.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Nám se velmi povedl vstup do utkání. Po zisku kotouče se nám dařilo vyrážet do rychlých protiútoků. Bohužel ve druhé třetině převzal soupeř iniciativu. Největší potíže nám dělala formace Lang, Přikryl a Mužík, protože jsou to neskutečně šikovní hráči. Nám se ale podařilo díky obětavé práci podařilo udržet vedení až do třetí třetiny. Musím dnes za výkon pochválit všechny naše hráče za to že porazili velice těžkého soupeře.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Z naší strany to byl velmi špatný začátek. Nechali jsme si to utéct. Samozřejmě jsme se chtěli vrátit do zápasu, v druhé třetině jsme snížili na 3:2, což byl kontaktní gól. Bohužel jsme v třetí třetině neproměnili přesilovku. Po této přesilovce nám odskočili domácí na 4:2 a pak už to bylo těžké.