SDO: PLZ - KLA 7:4

Plzeňští starší dorostenci vyválčili v zápase plném zvratů další vítězství!

Plzeň - Po první porážce v sezóně toužili plzeňští dorostenci navrátit se na vítěznou vlnu. Proti Kladnu se sice rychle ujali vedení, pak ale svými chybami a nedisciplinovaností přenechali vedení Kladenským. Indiánům se pak povedla druhá třetina, ve které zápas otočili. I přes několik velkých šancí Kladna ve třetí části domácí své vedení udrželi a v závěru dalšími dvěma trefami svoji výhru pojistili.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

7:4
2:3, 3:1, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Lang (Rohla, Mužík), 8. Mužík (Lang, Šiller), 27. Lang (Novák, Mužík), 34. Hajžman (Hasman), 36. Hajžman (Procházka), 56. Šilhán (Lokajíček, Hasman), 57. Rohla (Lang) – 3. Routa (Zíka), 6. Tržil (Bláha, Filip), 15. Kulma (Urban, Bernat), 29. Bláha (Filip, Tržil). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 7:4.

Rozhodčí: Kratochvíl – Zimmermann, Hřebík

8:8
0:1
0:0
34:19

Pilc (20. Altrichter) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Lokajíček,Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Roszahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Kolář, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík

Novotný – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – Tržil, Bláha, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Čermák, Filip, Neiss

Albert Šiller 0 1 1 2 0

Do zápasu vlétli jako drak hostující hráči, konkrétně Bláha, který nejprve pálil příklepem nikým nehlídaný mezi kruhy. Tuto ránu zastavil domácí gólman Pilc. O pár vteřin později se puk dostal k Bláhovi znovu a tentokrát kladenský útočník trefil ze stejného místa tyčku. Z gólu se ale jako první radovali domácí. Hned z protiútoku ujel Lang a otevřel gólový účet zápasu. 1:18 - 1:0. Z vedení se ale domácí dlouho neradovali. Po pravém křídle totiž nechali ujet Routu a ten se trefil mezi Pilcovy betony. 2:02 - 1:1. A domácí i nadále chybovali před vlastním brankářem. Dostatek prostoru a času nechali Tržilovi, který bekhendovou kličkou překoval Pilce. 5:36 - 1:2. Domácí ale také dokázali na vstřelenou rozdílovou branku rychle zareagovat. Lang nabil Mužíkovi a ten přesnou střelou srovnal. 7:55 - 2:2. Další vývoj zápasu pak ovlivnila vyloučení. Nejprve byly týmy poslané do čtyř a po vyloučení Princla se hrálo dlouho 4 na 3. Tuto nebezpečnou situaci sice ještě domácí ustáli, ale již ve standardní přesilovce nahrál Urban z poza branky Kulmovi, který vrátil Kladnu vedení. 14:40 - 2:3. Domácí již na tento gól odpovědět nedokázali hlavně z toho důvodu, že se museli bránit v dalším oslabení. V této přesilovce hosté sice další gól nepřidali, přesto museli být s první třetinou spokojení.

Druhá třetina začala dohrávanou přesilovkou Kladna, které se ale domácí poměrně snadno ubránili. Altrichter, který nastoupil po první třetině do branky místo Pilce, příliš práce neměl. Poté indiáni převzali iniciativu a zatlačili kladenské do defensivy. A dočkali se díky tomu také vyrovnávací branky. Od modré vystřelil Novák, Novotný jeho střelu neudržel a Lang se prosadil z dorážky. 26:35 - 3:3. Z vyrovnávací branky se ale domácí neradovali douho. Bláha po nenápadné akci propálil z poměrně ostrého úhlu Altrichtera. 28:15 - 3:4. Domácí se stále tlačili dopředu ve snaze opět vyrovnat. Tomu pomohla i vyloučení Kladenských. Občas ale indiání propadli a hosté vyráželi do nebezpečných protiútoků. Obrovskou šanci neproměnil Urban, jehož střelu zastavil Altrichter betonem. Hned z protiakce udeřili naopak domácí. Přečíslení dva na jednoho sehráli dobře Procházka a zakončující Hajžman. 33:31 - 4:4. A byl to opět Hajžman, kdo se o pár minut později hned po buly prosadil a otočil tak vývoj zápasu. 35:40 - 5:4. Ihned vzápětí mohli opět vyrovnat Středočeši. Po propadnutí domácích na útočné modré uháněl sám na plzeňskou branku Filip. Opět ale zaúřadoval Altrichterův beton a do kabin si tak Plzeň mohla odnést jednogólové vedení.

Třetí třetina začala poměrně opatrnou hrou, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Ve 47. minutě měl ale vyrovnání na hokejce Neiss, kterého domácí nechali nehlídaného před plzeňskou brankou. Opět ale zasáhl vynikající Altrichter a udržel svůj tým ve vedení. Další velká šance Kladna ke srovnání přišla paradoxně při plzeňské přesilovce. Filip ale přečíslení 2 na 1 zakončil nepřesnou střelou. Další komplikace si domácí způsobili, když na trestnou usedli Kolda a Lang a Kladno hrálo přesilovku 4 na 3. Od modré střílel Zich a dorážel Bláha, naopak z protiútoku se do dobré šance dostal v oslabení Kolda. Skóre se však v ani jednom případě neměninlo. Klid na hokejky domácích přinesla až trefa Šilhána, který přesnou ranou z levého kruhu nedal Novotnému šanci. 55:04 - 6:4. Výsledek utkání pak definitivně stvrdil Rohla, který dorazil za Novotného puk po střele Langa. 56:38 - 7:4.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň) - Po zápase ve Varech jsme si teď před utkáním ukazovali prvních 10 minut toho zápasu, kdy jsme soupeře vůbec nedohrávali. Kluci do toho dneska šli nažhavený, chtěli to dohrávat. Z toho pak pramenily některé zbytečné fauly. Mrzí nás, že jsme vůbec nepodrželi gólmana Pilce a dostali jsme tři góly. Po první třetině jsme s tím museli něco udělat, vyměnili jsme brankáře i složení pětek. Druhou třetinu jsme pak sehráli výborně a zápas otočili. Ve třetí třetině byly zase nějaká zbytečná vyloučení, ale nakonec jsme to udrželi a v závěru zápas rozhodli.

David Čermák (HC Rytíři Kladno) - I když jsme v první třetině přesilovky nevyužili, tak jsme se díky nim dostali do hry. Sehráli jsme ji dobře a ujali se vedení. Ve druhé části se to ale otočilo hlavně díky našemu nedodržování disciplíny. Pustili jsme do hry Plzeň a udělali hrubé chyby, které soupeř využil. Máme hodně zraněných hráčů a hráli jsme pouze na 3 pětky. Ale nemyslím si, že by nám došly síly, bylo to hlavně naší nedisciplinovaností.