MDO: SPA - PLZ 1:6

Skvělé! Mladší dorost nadělil úřadujícímu mistrovi půltucet na jeho vlastním ledě!

Plzeň - Úřadující mistr vyzval hned ve druhém extraligovém kole na svém ledě bronzový celek. Indiáni na Spartě opanovali úvodní i závěrečnou část při výsledku 3:0 a vezou si z našeho hlavního města velmi cenný skalp!

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929

1:6
0:3, 1:0, 0:3

Branky a nahrávky: 22. Vitouch (Kubánek, Bláha) – 12. Ženíšek (Soukup, Vajner), 12. Šiler (Kuchárik), 17. Soukup (Hollar, Kvasnička), 43. Kuchárik (Vajner), 46. Adamec V. (Ženíšek), 55. Soukup (Hollar). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

Vyšší tresty: Bláha (SPA) 10 minut

Rozhodčí: Micka – Gabriel, Zmeškal

2:5
0:1
29:25
68

Sluka (Krbeček) – Hamara, Truhlář, Bláha, Zemchenkov, Procházka, Ducháč, Guryevskiy, Šesták – Kubánek, Mácha, Adamec A., Krupička, Potůček, Slavíček, Vítů, Vitouch, Vágner, Höll, Kuracina.

Prchlík (Čech) – Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, de Sousa, Vajner, Malák – Vágner, Slanina, Šiler, Soukup, Hollar, Marcel, Adamec V., Matoušek, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička.

Adam Ženíšek 1 1 2 1 0

Vzájemný duel byl zápasem loňského mistra a bronzového celku extraligy. Domácí Sparta vloni za celou sezónu prohrála pouze ve čtyřech utkání, letos jí hned ve druhém kole indiáni připravili první. Ale nepředbíhejme.

Modrobílí prokázali svojí sílu, když ovládli první tetinu na ledě úřadujícího mistra v poměru 3:0. Vyrovnaný úvod hosté zlomili dvěma tvrdými direkty. Skóre střetnutí otevřel po příhře Soukupa Adam Ženíšek tři vteřiny před vypršením vyloučení Slavíčka. Jen co se rozehrálo, Západočeši znovu nabrali směr domácí svatyně a opět zvedali ruce nad hlavy po ráně Jakuba Šilera. Góly dělilo pouhopouhých čtrnáct vteřin. Snovou třetinu navíc uzavřel třetí trefou Dominik Soukup.

Do prostřední části vlétli jako velká voda domácí. Časomíra ukrojila sotva minutu, když Kubánek oslovil Michala Vitoucha a ten snížil. Duel tak rázem opět dostal náboj, navíc indiáni brzy museli do čtyř. Situaci však ustáli a protože se již do druhé sirény skóre neměnilo, vše měla rozhodnout část poslední.

A tak se také stalo. Tentokrát měla lepší vstup do dvacetiminutovky Plzeň a Daniel Kuchárik vrátil svým barvám pohodlné vedení. Po chvilce se navíc autor úvodní trefy Ženíšek přeměnil v asistenta, z čehož těžil - a duel definitivně zlomil - Václav Adamec. Definitivní podobu výsledku dal při hře ve čtyřech svou druhou trefou v utkání Dominik Soukup. Modrobílí tak zůstávají i nadále stoprocentní, naopak Sparta prohrává poprvé od začátku března.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Výsledek je dnes jednoznačně lepší předvedené hry. Sparta hrála velmi aktivně, agresivně, dobře bruslila, dohrávala souboje hodně na hraně, ale rozhodčí hru pustil a my se s tím, zejména ve druhé třetině, neuměli vyrovnat. Dnes tam z naší strany bylo až příliš individuálních chyb, vázla rozehrávka, byla vidět taková ustrašenost, nechtěli jsme hrát na puku. Proytřední část byla od nás hodně špatná, ale do třetí třetiny jsme se pak zase uklidnili. Začali trošku víc hrát, co jsme měli a zápas si už celkem s přehledem pohlídali a přidali i další branky. Na druhou stranu, dobrá koncovka a vítězství po slabším výkonu nás musí těšit a povzbudit do dalších kol."