MDO: PLZ - KLA 12:1

Mladší dorost drtí jednoho soupeře za druhým, Kladnu nedal sebemenší šanci

Plzeňští mladší dorostenci zůstávají i po šestém kole bez ztráty bodu suverénně na první místě. Zatím čekají na první těsnější zápas, v každém utkání vstřelili minimálně šest branek, dostali maximálně dvě branky a mají úctyhodné skóre 56:4! Dnes na domácím ledě indiáni nedali žádnou šanci Rytířům z Kladna, vstřelili čtyři branky v každé třetině a nakonec zvítězili 12:1.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

12:1
4:0, 4:1, 4:0

Branky a nahrávky: 4. Ženíšek (Kuchárik, Kvasnička), 8. Soukup (Slanina, Pánek), 11. Slanina (Vágner), 13. Kvasnička (Kuchárik, Ženíšek), 23. Jiříček (Malát, Hollar), 33. Ženíšek (Marcel), 33. Šiler (Malák, Ženíšek), 38. Vágner (Kuchárik, Kvasnička), 46. Marcel, 52. Soukup (Adamec, Kvasnička), 53. Kuchárik, 56. Malát (Marcel) – 30. Funk. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 12:1.

Rozhodčí: Šindel – Charvát, Hřebík

5:7
1:1
0:0
49:13 (18:1, 21:7, 10:5)
45

Prchlík (Bielecký) – Páník, Hamšík, Pánek (A), Jiříček, Kremláček (C), De Sousa, Vajner, Malák – Vágner, Slanina (A), Soukup, Hollar, Šiler, Marcel, Adamec, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

Suk (33. Gabriška) – Staněk (A), Alscher, Robovský, Funk (C), Sýkora, Ticháček (A) – Procházka, Chrenka, Bašta, Kleveta, Kraus, Bulva, Sachr, Šimek, Sojka, Ton, Ullrych, Šapovaliv

Adam Ženíšek 2 2 4 5 2

Indiáni potvrdili už od prvních minut, že letos nemají v západní skupině ELIOD Extraligy mladšího dorostu konkurenci. Od začátku Rytíře z Kladna přehrávali a do vedení mohli jít už ve druhé minutě. Slanina vybídl ke skórování Adama Ženíška, který sice hostujícího brankáře Suka vymíchal, ale poté už nedokázal zasunout kotouč do brány. To se mu povedlo až o pár minut později, po krásné akci Kvasničky s Kuchárikem právě Adam Ženíšek překonal ležícího Suka a Západočeši šli do vedení.

Plzeň potvrzovala roli favorita i nadále, Slanina přebruslil hostujícího obránce, předložil kotouč Dominiku Soukupovi, který sám před Sukem neselhal. Domácí vytěžili z velkého tlaku další branku, Vágner získal kotouč za brankou, před ní našel volného Jana Slaninu, jenž už dokázal prostřelil přesouvajícího se kladenského gólmana. Jednu velkou šanci si vypracovali i Rytíři, Prchlík ji však zlikvidoval parádním semaforem proti střele Sojky z mezikruží.

Domácí opět vyrazili dopředu a mohli se radovat počtvrté. Kuchárik udržel kotouč pro Vlastimila Kvasničku, který se trefil přesně pod horní tyč. V oslabení mohli indiáni dokonat „bůra“ v první třetině, Slanina se dostal sám před Suka, ten však vytáhl výtečný zákrok.

Ve druhé části se Kladno začalo dostávat více do hry, ale přesto inkasovalo jako první, a to v oslabení. David Jiříček si sjel z pozice obránce před branku a zakončil s přehledem. Snížit vzápětí mohl Jiří Kraus, ale Prchlík podržel domácí skvělým zákrokem proti útočníkovi Rytířů, který mířil z bezprostřední blízkosti mezi betony. Středočeši se poté přeci jen radovali. V přesilovce zachytil vyhození Ladislav Funk a pěknou ranou zápěstím překonal jinak skvělého plzeňského gólmana.

Netrvalo to však dlouho a Plzeň opět odskočila. Adam Ženíšek se dostal k dorážce a překonal ležícího kladenského gólmana. Ještě v téže minutě se indiáni trefili po sedmé. Jakub Šiler krásně tečoval Malákovu střelu a vyhnal Suka z brány. Střídající Gabřiška udržel čisté konto jen pět minut. Marek Vágner se protlačil k dorážce po střele Kuchárika a doklepl kotouč do prázdné brány. Západočeši tak měli před poslední části zaděláno potřetí v sezóně na desetibrankový příděl.

Domácím se nakonec povedlo vstřelit dokonce ještě čtyři branky. Nejdříve Marcel Marcel ujel po levé straně a z velkého úhlu, k překvapení všech, dostal nezjištěným způsobem kotouč za Gabřišku. Indiáni poté vstřelili jubilejní desátou branku, a to z přečíslení. Adamec vybídl ke skórování Dominika Soukupa, který sám před kladenským mužem s maskou přidal druhou branku v utkání. O minutu později se Plzeň radovala zase. Daniel Kuchárik vystihl rozehrávku Kladna a trefil se přesně k tyči, po třech asistencích přidal i svou první branku.

Západočeši nakonec dokonali demolici Rytířů dvanáctou trefou, po levé straně ujel Sebastián Malát a Gabřišku překonal přesnou střelou pod horní tyč. Utkání poté poznamenala frustrace hostujících hráčů a k vidění bylo mnoho ostrých hitů u mantinelu i faulů, duel se však už dohrál bez výraznějších šancí.

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): Výsledek nebudeme řešit. Vítězství hodnotíme pozitivně, ale bohužel opět, jako každý zápas, jsme se nevyvarovali uspokojení ve druhé třetině. To se nám zatím nedaří odstranit, kazí to dojem z výkonu. Ale utkání dobré, dobrý pohyb, z 80 % jsme hráli to, co jsme chtěli, ale opět se tam vloudil nějaký výpadek.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Těžko se to hodnotí, je radost koukat na Plzeň. Hraje skvěle, má vyrovnané všechny pětky. My jsme sem trochu přijeli se strachem, kolik nám dají gólů. Kluci byli od začátku pod tlakem a dělali chyby, které normálně nedělají. Je trochu zarážející, že jsme čtvrtí, Plzeň první, a je tam takový obrovský rozdíl. Myslím si, že to je mužstvo, které když nevyhraje titul, tak se budu divit.