MDO: TRM - PLZ 2:7

Mladší dorost přicestoval do Třemošné i se sedmi trpaslíky!

Plzeň - Mladí indiáni protáhli svou vítěznou šňůru, když uspěli i ve dvanáctém soutěžním utkání. Proti Třemošné se modrobílí prosadili hned sedmkrát, ve vzájemném dvojzápase tak letos brali plný počet bodů při skóre 19:4.

HC Meteor Třemošná - HC Plzeň 1929

2:7
1:3, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Korčák (Seidler, Pícl), 51. Altrichter (Beránek) – 7. Soukup, 9. Malát (Kuchárik, Hamšík), 17. Malát (Hollar), 27. Jiříček, 37. Hauser (Ženíšek, Malák), 56. Vágner (Ženíšek), 57. Hamšík (Malát). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 7:2.

HC Meteor Třemošná

Pícl (Dědič) – Psota, Pechr, Jásnký, Šedivý, Poch, Pícl, Špaček – Bláha, Beránek, Ebenstreit, Holý, Seidler, Antony, Altrichter, Kozlík, Korčák

Čech (Bočan) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, De Sousa, Vajner, Malák – Vágner, Slanina, Hauser, Soukup, Hollar, Steinbrücker, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

Adam Ženíšek 0 2 2 1 0

Mladí indiáni dnes zavítali na půdu osmé Třemešné. Malé derby přilákalo na stadion téměř sto fanoušků a lídr soutěže dokázal zvítězit i podvanácté v této sezóně. Ale nepředbíhejme. Modrobílí byli od začátku aktivnější a šli si za svým cílem. Pícla zasypávali jedním pokusem za druhým, nakonec byl poměr střel 51:9! A zasloužené vedení se dostavilo v sedmé minutě, když se ujala rána Dominika Soukupa. Jenže uběhlo pouhých šestašedesát vteřin a Sport Aréna explodovala radostí. Za domácí se podařilo vyrovnat Matějovi Korčákovi. A festival branek pokračoval. Za dalších devětašedesát sekund totiž svým barvám vrátil ztracené vedení Sebastián Malát. Za nedlouho poté mohl Meteor opět pomýšlet na srovnání, když měl k dispozici první početní výhodu utkání. Jenže s ní naložil prachbídně. Zapomněl totiž na zadní vrátka, čehož využil k navýšení vedení opět Sebastián Malát. V závěru první části si hru v oslabení vyzkoušela i Třemošná, změny stavu se však již diváci nedočkali.

V úvodu prostředního dějství dokonce museli domácí na téměř půl minuty do tří, situaci ale ustáli. Avšak netrvalo dlouho a pojistku na své vedení přidal již při hře v pěti na obou stranách David Jiříček. Svěřenci trenérů Vojana a Snopka v polovině utkání přestáli vyloučení a naopak ještě do druhé přestávky sami zamířili do černého, konkrétně Petr Hauser.

V poslední dvacetiminutovce vykřesal naději pro své barvy Jakub Altrichter, který propálil zmrzlého Čecha. Jenže hosté si již komplikace připouštět nechtěli a zásluhou Marka Vágnera a Jakuba Hamšíka upravili na konečných 7:2. Oba soupeře tak po dvanácti kolech dělí pětadvacet bodů.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Myslím, že to dnes bylo velmi jednostranné utkání. Náš výkon byl oproti minulým utkáním již trošku lepší. Soupeř hrál sice obětavě, houževnatě a v obraně celkem organizovaně, ale směrem dopředu toho opravdu moc neměli. Tím, jak hrajeme pořád na puku a hře ofenzivně dominujeme, ale postupně ztrácíme "defenzivní záklopku" a na tom musíme zapracovat. V těžších zápasech to bude rozhodovat. Proto jsem rád, že se za pár zápasů soutěž rozdělí a my budeme hrát víc vyrovnaných utkání. Potřebujeme zápasy, kde nás soupeři dostanou pod souvislejší tlak a nebude to jen o tom, kolik dáme branek. Pro další rozvoj a charakter hráčů to bude jenom dobře....Z různých důvodů nám dnes chybělo 5 hráčů základní sestavy, hned v první třetině si navíc obránce Pánek zlomil klíční kost. Takže prostor dostalo několik mladých hráčů. Navíc momentálně řešíme i posuny hráčů do staršího dorostu, takže do sestavy postupně zapracujeme další hráče."