MDO: KLA - PLZ 0:2

Mladší dorostenci využili dvě přesilovky a přetlačili Kladno!

Mladší dorostenci indiánů tentokrát nerozpoutali gólový koncert, ale přesto se radovali z dalšího vítězství, když uspěli na ledě Kladna. Z nečekaně vyhroceného utkání si Plzeňané odvezli proto všechny body.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

0:2
0:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 24. Ženíšek (Vajner, Slanina), 50. Slanina (Ženíšek). Průběh utkání: 0:0, 0:2.

Vyšší tresty: Navíc Sýkora (KLA) trest ve hře za vražení na hrazení, Funk (KLA) 10 minut za nesportovní chování a Slanina (PLZ) 10 minut za zásah do oblasti halvy a krku.

Rozhodčí: Micka – Štofa, Beneš

7:6
0:2
19:29
90

Suk (Gabriška) – Staněk, Alscher, Robovský, Funk, Sýkora, Ticháček – Chrenka, Bašta, Kleveta, Procházka, Kraus, Bulva, Sachr, Sojka, Ton, Ullrych, Šapovaliv

Prchlík (Bočan) – Hamšík, Jiříček, Páník, De Sousa, Vajner, Malák – Slanina, Hauser, Soukup, Hollar, Šiler, Marcel, Matoušek, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

Adam Ženíšek 1 1 2 0 0

Oproti předchozím zápasům se nyní mladí indiáni tak často nedostávali do zakončení a od prvních minut se jednalo o vyrovnané utkání. Hrál se dlouhou dobu poměrně svižný hokej, šancí bylo ovšem poskrovnu. Gólmani neměli příliš práce až do začátku druhé části, kdy Plzeňané dostali k dispozici přesilovou hru, kterou gólově zužitkovali.

Vajnerovu střelu od modré čáry tečoval chytře před gólmanem Adam Ženíšek, proti jehož změně směru střely neměl brankář Suk nárok. Domácí strážce se následně musel činit při samostatném úniku Soukupa, jenž zastavil s vypětím všech sil.

Plzeňané začali být celkově aktivnější a nechybělo mnoho, aby přidali další gól. Po krásné kombinaci zívala na Kvasničku pouze prázdná branka, ale Suk se ještě stihl bleskurychle přesunout a nakonec vychytal plzeňského střelce.

Ve třetí periodě se Kladnu stala osudné další oslabení. V něm zůstal nehlídaný mezi kruhy Jan Slanina, jenž se trefil přesně nad rameno kladenského gólmana. Od této chvíle se na hřišti ještě více přitvrdilo a rozhodčí Micka měl do konce zápasu plné ruce práce. Indiáni přesto kontrolovali průběh zápasu a v poklidu si došli pro tři body.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Těžký zápas. Z naší strany bychom si představovali jednoznačně lepší koncovku, protože gólových šanci jsme dnes měli opravdu hodně. Dále, aby hráči četli správně hru a lépe reagovali na jednotlivé situace na ledě a pokyny k utkání. Tým si musí znovu “sednout”, absence celé pětky je samozřejmě znát, ale noví hráči se s tím popasovali dobře. Výborně nám opět zachytal gólman. Domácí dnes bojovali zřejmě o poslední šanci na přímý postup do nadstavbové skupiny první čtyřky a na utkání to bylo vidět. Bohužel hlavně ve špatném směru. Někteří hráči Kladna si totiž pletou tvrdou hru s opravdu nebezpečnými zákroky bez respektu k soupeři. Na neštěstí se to ke konci potvrdilo vážným zraněním našeho hráče, kterého poslal soupeř hlavou do mantinelu. Naše zápasy mají ale často podobný průběh. Přestože v nich většinu času soupeře jasně přehráváme a ten nestíhá a pomáhá si fauly, máme nejméně přesilovek ve skupině a přibývají nám zranění hráči..."