JUN: PLZ - KLA 4:1

Další výhra juniorů! Indiáni přehráli Rytíře z Kladna

Plzeň - Po výhře v západočeském derby se indiáni znovu představili na domácím ledě, jejich soupeřem byl tým Rytíři Kladno. Západočeši se bleskově dostali do vedení 2:0, soupeř sice snížil, ale domácí potě dalšími dvěma góly stanovili výsledek utkání na 4:1!

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

4:1
2:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 2. Eret (Kvasnička), 4. Rubner (Matiášek, Kokoška), 32. Kvasnička (Vavřička, Eret), 37. Kokoška (Matiášek, Pour) – 19. Patyk (Zelingr, Vildumetz). Rozhodčí: Pilný – Malý, Šimán. Diváci: 50. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Vyšší tresty: Cibák (KLA) 5 min + DKU

4:2
1:1
0:0
49:36

Beran (Kolář) – Kačena (A), Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel (A), Kvasnička – Reitspies, Markov, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Červenka, Eret, D. Roubal (C), Rubner

Stahl (Blažek) – Zelingr, Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, J. Kučera, Müller – Husarik, Patyk (C), Š. Bláha, Řepka, Schildhabel (A), M. Bláha. Vildumetz, Gnusin, M. Kučera, Svoboda

Jakub Vavřička 0 1 1 2 0

Úvod duelu mezi indiány a Rytíři patřil jednoznačně domácím borcům, kteří se bleskově dostali do vedení. Petr Eret si vzal kotouč ve svém obranném pásmu do vlastní správy, projel s ním přes celé hřiště a nedělalo mu problémy obejít přitom bránící Kladenské. Nakonec se dostal až před branku a přesnou ranou pod víko poprvé překonal hostujícího gólmana Davida Stahla. O dvě minuty později přišla další blesková akce, když Jan Matiášek zavezl kotouč po pravé straně do útočného pásma, přihrál na úplně volného Marka Rubnera a střelec takového formátu se neomylně prosadil střelou z voleje.

Západočeši vedli 2:0 a hráli i nadále pohodový hokej. Jenže Kladno se postupem času osmělilo a začalo stále více vystrkovat růžky. Několikrát nebyli domácí beci příliš důslední v předbrankovém prostoru, leč Rytíři toho nedokázali využít. Pěknou šanci měl na vrcholu pravého kruhu Václav Veber, ale domácí gólman Adam Beran proti němu skvěle zasáhl. Na řadu přišly i přestupky na domácí straně, třetí přesilovku už hostující hráči dokázali využít. Kapitán Kladna Petr Patyk se dostal u pravého mantinelu ke kotouči, zasekl si ho na střed a následně vypálil přesně ke vzdálenější tyči. Po první třetině tedy vedli domácí 2:1.

První velikánskou šanci prostřední třetiny si připsali hostující hokejisté, když hráli znovu v přesilové hře – domácí měli s disciplínou celkem potíže. Michal Šíma si najel nezištně od modré čáry před branku, kde vypálil z první, ale Adam Beran předvedl famózní zákrok betonem a nekapituloval. Následně naprosto přebrali otěže utkání domácí, kterým k tomu pomohla i pětiminutová přesilovka, kterou si indiáni zahráli po faulu Jakuba Cibáka. Pro kladenského beka utkání tedy skončilo. Západočeši se sice v dlouhé početní výhodě nedokázali prosadit, ale dostali se do pořádného tempa.

Ve třicáté druhé minutě vjel jako velká voda do útočného pásma Jakub Vavřička, vystřelil přes obránce a trefil betonem gólmana Stahla. Útok podpořil také bek David Kvasnička, který plácl do odraženého puku a pohotově ho poslal mezi betony za brankovou čáru. O chvilku později přišla další přesilové hra Plzeňských, jež už byla využita. Jan Matiášek krásně podržel kotouč a ještě lepším pasem oslovil Filipa Kokošku, který jen do střílené přihrávky nastavil čepel. Tato šikovná teč také skončila mezi nohama Stahla a indiáni se mohli začít radovat z vedení 4:1.

V poslední třetině už se utkání víceméně pouze dohrávalo, indiáni nechtěli ponechat nic náhodě a drželi si získaný náskok. Dvakrát se sice dostali do samostatného úniku, ve které však Reitspies ani Eret neuspěli, takže na bůra čekali fanoušci v Home Monitoring Aréně marně. I Rytíři se dostali do několika zajímavých příležitostí, ale domácí gólman Adam Beran podal naprosto perfektní výkon. Kladno tedy v Plzni neuspělo, domů si odvezlo prohru 1:4.

David Bruk (trenér HC Plzeň 1929): Nám se povedl vstup utkání. V první třetině jsme odskočili na 2:0, ale poté jsme udělali hodně faulů, byly tam čtyři vyloučení v řadě. Dostali jsme před koncem třetiny branku, což s námi trochu otřáslo. Ve druhé třetině jsme však dokázali proměnit šance, navíc jsme měli pětiminutovou přesilovku, kterou jsme sice nevyužili, ale soupeři vzalo oslabení mnoho sil. Třetí třetinu jsme si chtěli za stavu 4:1 pohlídat, což se i povedlo.

Jindřich Lidický (trenér Rytíři Kladno): Domácí byli lepší, a proto vyhráli. Rychle na nás nastoupili, prohrávali jsme 0:2, pak když jsme se trochu zmátořili, tak jsme šli na dlouhé oslabení, což nám vzalo síly. Domácí mají čtyři silné pětky, my máme jen tři, včera jsme hráli v Budějovicích, takže nám potom trochu došly síly.