JUN: MHK - PLZ 3:4

Junioři předvedli skvělý obrat proti Mountfieldu!

Plzeň - Juniorka indiánů prohrávala po první třetině na východě Čech o dvě branky, ale následně zabrala a postupně otočila zápas ve svůj prospěch. Mladí Plzeňané proto vezou domů cenné tři body.

Mountfield HK - HC Plzeň 1929

3:4
2:0, 1:3, 0:1

Branky a nahrávky: 6. D. Chalupa (Pažourek, Hašek), 15. Řepík (Pohl, F. Moník), 40. Matějček (Havránek, Pohl) – 24. Eret (Vracovský, Sysel), 26. Sysel (Rubner, Kokoška), 31. Rubner (Staněk), 52. Rubner (Eret, Vracovský). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

Rozhodčí: Pilný – Pechánek, Roischel.

5:6
2:2
33:29
114

Mountfield HK

Bartozel (Dvořák) – Hroudný (C), Muška, Gaspar, Pohl, Havránek, J. Moník, Jonáš – M. Matouš, Matějček, Pažourek, Hnik, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Hidveghy, D. Chalupa, Hejna.

Kolář (Červenka) – Lokajíček Kačena, Staněk, Váchal, Sysel, Čechura – Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, Roubal, Kovařík, Kokoška, Vracovský, Eret, M. Chalupa, Roubal (C), Rubner.

Tomáš Vracovský 0 2 2 0 4

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Hostující celek z Plzně měl ze začátku převahu a dokázal Hradec držet v obranném pásmu. Z prvního většího tlaku domácích vyústila úvodní branka. Pažourek krásnou individuální akcí za plzeňskou klecí našel před bránou osamoceného Davida Chalupu, který se nemýlil a v 6. minutě otevřel skóre zápasu – 1:0.

Po úvodním gólu stouplo Mountfieldu sebevědomí a role na ledě se otočily. Mountfield byl tím, kdo diktoval tempo hry. Plzeň měla jednu šanci na srovnání, když ujížděla v přečíslení dva na jednoho, ale Bartozel stačil včas zasáhnout. V čase 13:37 si Mountfield zahrál první přesilovou hru a po minutě v početní výhodě se domácí dočkali druhého gólu. Dominik Řepík propálil od modré vše, co mu stálo v cestě – 2:0. V závěru měli hosté díky dvěma přesilovým hrám šanci snížit, žádná střela k tomu ale nevedla.

Do druhé třetiny nastoupili hosté s jasným cílem, co nejdřív vstřelit kontaktní gól. Podařilo se jim to velmi rychle, když se ve 24. minutě prosadil Petr Eret, který využil přesilovku – 2:1. Plzenští i nadále setrvávali v tlaku a ve 26. minutě jim bylo odměnou srovnání z hole Jakuba Sysla. Obrat byl dokonán v čase 30:17, kdy po rychle vyhraném buly vystřelil Marek Rubner a puk se zastavil až v brance – 2:3.

Mountfield po třetím inkasovaném zásahu působil otřeseným dojmem z rychlé ztráty vedení a byl pod velkým tlakem. Domácí hráče ale nakopla následná přesilová hra, ve které se sice ještě neprosadili, z následné akce těsně před koncem druhé třetiny už se však Mountfield mohl radovat. Necelou minutu před koncem druhé části se prosadil dobře mířenou střelou Štěpán Matějček – 3:3.

V závěrečném dějství zápasu se hra přelévala ze strany na stranu. Místo tlaku v obranných pásmech byli diváci svědky boje o to střední. Urputný boj vyústil v mnoho přesilových her na obou stranách. Jednu z nich v čase 51:32 využil Marek Rubner a dostal Západočechy opět do vedení – 3:4.

Hradci se nedařilo najít na plzeňský gól žádnou odpověď. Jednu z posledních možností na srovnání měli Matějček s Hroudným, kteří však zakončili těsně vedle. Týmová defenzívní hra hostí nedovolila Mountfieldu, aby se nadechl k závěrečnému tlaku. Plzenští indiáni si tak odvezli z východu Čech těsnou výhru 4:3.

Aleš Krátoška (Mountfield HK): Plzeň je na prvním místě v tabulce a navíc přijela ještě s posíleným týmem, její síla byla opravdu velká. Po první třetině jsme vedli 2:0 a zápas byl dobře rozehraný, druhá třetina nám ale moc nevyšla. Plzeň pak proměnila přesilovku a nakonec vyhrála 4:3. Po bodu jsme sahali, možná jsme si ho i zasloužili, je to ale hokej a gratulujeme soupeři.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Z mého pohledu to bylo vyrovnané utkání. Možná jsme byli nakonec šťastnější v koncovce, zápas by si ale zasloužil dělbu bodů. Domácí hráli hodně aktivně a forčekovali, tím pádem nás drželi pod tlakem. Občas nám ale otevřeli prostor k přečíslení.