JUN: KLA - PLZ 5:2

Junioři dvakrát vedli, přesto z Kladna odjíždějí s prázdnou

Plzeň - Mladé pušky ztratily dobře rozehraný zápas, vaz jim zlomila vítězná branka Rytířů dvě vteřiny před druhou přestávkou.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

5:2
0:0, 3:2, 2:0

Branky a nahrávky: 28. Patyk (Schildhabel, Keszi), 40. Keszi (Řepka), 40. Řepka (Veber, Vildumetz), 41. Schildhabel (Vildumetz), 58. Řepka (Vildumetz, Svoboda) – 23. Hanzlík (D. Roubal, Přikryl), 30. Pour (Eret, Přikryl). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

Rozhodčí: Plachý – Coubal, Kopáč

7:6
1:0
1:0
32:37
80

Blažek (Stahl) – Zelingr, Kryll, Cibák, Veber, Kučera, Müller – Gnusin, Sokolov, Patyk, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Keszi, Březina, Svoboda

Beran (Kolář) – Lokajíček, Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Sysel, Čechura, Reitspies, Markov, Hanzlík, Kovařík, Matyášek, Pour, J. Roubal, Přikryl, Eret, D. Roubal, Rubner

Adam Váchal 0 0 0 1 0

Úvod utkání byl ve znamení vyloučení na domácí straně, ale indiáni této příležitosti nevyužili. Již při hře v pěti na obou stranách ovšem vypálil z mezikruží Eret a Blažek měl rázem plnou výstroj práce. Neméně špatně si vedl na druhé straně Beran po ráně Millera od modré. V polovině úvodní části dostal pas na podobnou pozici Josef Roubal a jeho umístěný pokus rozezvučel břevno kladenské svatyně. Řepka zase hledal štěstí z levého kruhu, nenašel. Vzápětí se do samostatného úniku trhl Pour, svižná střela na vyrážečku skórem nepohnula. Rytíři poté rozvlnili síť, gól ale nebyl uznán pro hru Vildumetze vysokou holí. Stejný hráč ještě před sirénou našteloval svůj kanón na modré při přesilové hře, muž s maskou Západočechů ale zakročil ramenem. Třetina plná šancí tak skončila bez branek.

To mohl změnit hned zkraje prostřední dvacetiminutovky Pour, který se natlačil až před Blažka, mezírku mezi jeho betony nenašel. Indiáni se ale i tak dočkali. Štěpána Hanzlíka oslovil David Roubal na pravém kruhu a následná střela zamířila přesně do bližší šibenice. Poté museli Plzeňští na více než minutu do tří a situaci zvládli. Kladno se ale vyrovnání dočkalo vzápětí, když Schildhabelovu pobídku při rychlém protiútoku využil Petr Patyk. Západočeši odpověděli povedeným ťukesem, který zakončil zcela osamocený Jakub Pour tváří v tvář Blažkovi do pravého horního růžku. Následovala série vyloučení na obou stranách, paradoxně ale udeřilo při oslabení. Vincent Keszi projel celé hřiště, natlačil se až před Berana a umístil černý nesmysl nad jeho rameno. Rozhodující chvíle utkání nastala dvě vteřiny před přestávkou. Při hře ve čtyřech vstřelil vítěznou branku Pavel Řepka.

Jen co na začátku poslední dvacetiminutovky vypršel domácí trest, Rytíři využili zásluhou Křešimíra Schildhabela zkrácenou přesilovou hru a trhli se hostům do trháku. Brzké snížení měl na holi Pour, zblízka však zamířil jen do masky Blažka. Na druhé straně jedovatě vypálil Březina, Beran byl pozorný. Své štěstí zkusil z levého kruhu také David Roubal, našel lapačku domácího muže s maskou. Téměř čtyři minuty před třetí sirénou zkusili Západočeši hru v šesti, ta nakonec vyústila pouze v pojistku na vítězství Kladna. Opuštěnou klec trefil ze středního pásma opět Pavel Řepka. Indiáni tak teprve počtvrté z dvaceti letošních zápasů nebodují.

David Bruk (HC Plzeň 1929): “My jsme do utkání vstoupili dobře, v první třetině jsme byli jasně lepší týmem, ale bohužel se poslední dobou potýkáme s neproměňováním i těch nejvyloženějších šancí. Nastřelili jsme dvě tyčky, řadu šancí jsme řešili zbrkle. Nepodařilo se nám tedy domácím odskočit, hra se po té vyrovnala a přestože jsme vedli 2:1, obrovskou chybou jsme soupeři dovolili při vlastní přesilové hře vyrovnat. Kladno následně v závěru druhé části duel otočilo a vedení si již pohlídalo.”