JUN: VIT - PLZ 5:1

Junioři schytali ve Vítkovicích pět branek

Trip na Moravu nezačal pro mladé indiány ideálně, když tvrdě narazili na Vítkovice. Plzeňský tým nedokázal vzdorovat domácímu týmu, kterému se enormně dařilo v zakončení. Za Plzeňany mírnil prohru brankou Jan Matiášek.

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

5:1
1:0, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Dang (Klus, Konečný), 23. Blaško (Fridrich), 35. Gřesík (Ficek, Fridrich), 47. Raška, 57. Spratek (Raška, Kunc) – 41. Matiášek (Eret). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Rozhodčí: Zbořil - Novotný, Šimčík

vyloučení
3:1
Využití
0:0
střely na branku
26:40
Diváci
156

HC Vítkovice Ridera

Daňa (Malik) – Klus, Kunc, Ficek, Zdeněk, Štěpánek, Kučera, – Gřesík, Blaško, Peterka, Konečný, Spratek, Raška, Beránek, Dang, Fridrich.

HC Plzeň 1929

Beran (Červenka) – Houdek, Štěpánek, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel, – Reitspies, Kolda, Hanzlík, Matiášek, D. Roubal, Kovařík, Červenka M., Eret, Váňa, J. Roubal.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Adam Beran 60 26 5 21 80,77 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Červenka 0 0 0 -3 0
Petr Eret 0 1 1 1 2
Štěpán Hanzlík 0 0 0 -1 0
Michal Houdek 0 0 0 -1 0
Matěj Kolda 0 0 0 0 0
Vojtěch Kovařík 0 0 0 -4 0
Martin Lokajíček 0 0 0 -2 0
Jan Matiášek 1 0 1 1 0
Vít Reitspies 0 0 0 -3 0
Josef Roubal 0 0 0 -2 0
David Roubal 0 0 0 -1 0
Filip Staněk 0 0 0 0 0
Jakub Sysel 0 0 0 -1 0
Jan Štěpánek 0 0 0 -2 0
Adam Váchal 0 0 0 -2 0
Ondřej Váňa 0 0 0 0 0

komentář

Mladí indiáni nezačali ideálně a po třech minutách hry prohrávali o jednu branku. Michal Dang zkusil vystřelit z velkého úhlu a jeho střela překvapila brankáře Berana, který propustil puk za svá záda. Na druhé straně mohl sice poté srovnat Reitpies, z těsné blízkosti ovšem nastřelil jen pozorného gólmana Daňa. Celkově se hrál hodně bruslivý hokej a oba strážci svých svatyní se museli často otáčet.

Na další branku ale přihlížející diváci přesto čekali až do úvodu druhé periody. Vítkovičtí vystihli rozehrávku Plzně a Petr Fridrich předkládal nakonec puk Jánu Blaškovi, jenž neměl problém z blízkosti dostat kotouč do poloprázdné klece. Plzeňský Matiášek poté v dobré příležitosti orazítkoval jen Daňův beton, přečíslení tři na jednoho v podání Moravanů zlikvidoval naopak brankář Beran. Střelecké štěstí nicméně stálo při domácím týmu. David Grešík si sjel na pravý kruh, odkud přesnou střelou zápěstím překonal gólmana Západočechů.

Indiáni si na první gólový zářez v zápase museli počkat do začátku třetí části. Petr Eret připravil palebnou pozici pro najíždějícího Jana Matiáška, který přesným pokusem překonal do té doby bezchybného Daňa. Domácí ale nenechali nic náhodě a brzy si vzali tříbrankové vedení nazpět. Dominik Raška si vzal puk ve středním pásmu, dostal se až do mezikruží, odkud dělovkou nedal Beranovi žádnou šanci zasáhnout.

Odpovědět mohl poměrně rychle obránce Jakub Sysel, jehož bekhendový pokus udělal přidělal nečekaně mnoho práce vítkovickému brankáři. Při vlastním oslabení ujel následně Josef Roubal, kterého rovněž vychytal svým betonem gólman Daňo. Plzni se střelecky nedařilo a přišel proto obvyklý trest. Střelu Rašky od modré čáry tečoval Daniel Spratek přesně mezi betony Berana, jenž je sice tlačil k sobě, ale puk přesto nakonec doputoval se štěstím do branky. V závěru ještě Západočeši rozpoutali závar před Daněm, ale ten už další puk za svá záda nepustil.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): Výsledkově se zápas nepovedl, ale opticky to bylo vyrovnané utkání. Měli jsme i střeleckou převahu, ale bohužel jsme na rozdíl od domácího týmu neproměnili šance.