JUN: JIH - PLZ 1:4

Junioři loupili v Jihlavě!

Plzeň - Plzeň - Mladé pušky se z pozice lídra představily na ledě čtrnácté Jihlavy. Úvodní měření sil na západě Čech ovládli domácí poměrem 5:2.

HC Dukla Jihlava - HC Plzeň 1929

1:4
0:1, 0:0, 1:3

Branky a nahrávky: 47. Kadleček (Hrbatý, Norris) – 18. Přikryl (Eret, Staněk), 48. D. Roubal (Kodýtek, J. Roubal), 50. Eret (Přikryl, Matiášek), 53. D. Roubal (Kačena, J. Roubal). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Rozhodčí: Vrba – Kleprlík, Roupec

vyloučení
6:3
Využití
0:0
střely na branku
35:36
Diváci
66

HC Dukla Jihlava

Šťastný (Juda) – Krtek, Mejzlík, Trávník, Peschout, Strnad, Rašín – Čermák, Heinrich, Waller – Jindra, Adam, Vala – Norris, Kadleček, Hrbatý – Slabý.

HC Plzeň 1929

Beran (Červenka) – Staněk, Sysel, Lokajíček, Kačena, Štěpánek, Váchal – J. Roubal, Kodýtek, D. Roubal – Eret, Přikryl, Matiášek – Červenka, Reitspies, Kovařík – Mužík, Kolda, Markov.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Adam Beran 60 35 1 34 97,14 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Červenka 0 0 0 0 0
Petr Eret 1 1 2 2 2
Vlastimil Kačena 0 1 1 1 0
Petr Kodýtek 0 1 1 1 0
Matěj Kolda 0 0 0 0 0
Vojtěch Kovařík 0 0 0 0 0
Martin Lokajíček 0 0 0 1 2
David Markov 0 0 0 0 0
Jan Matiášek 0 1 1 2 2
Radek Mužík 0 0 0 0 0
Filip Přikryl 1 1 2 2 0
Vít Reitspies 0 0 0 0 0
Josef Roubal 0 2 2 1 0
David Roubal 2 0 2 1 0
Filip Staněk 0 1 1 2 0
Jakub Sysel 0 0 0 2 0
Jan Štěpánek 0 0 0 0 0
Adam Váchal 0 0 0 0 0

komentář

Utkání mělo od samého začátku rychlý spád, přesto se na opravdu velkou šanci utkání poměrně dlouho čekalo. Zjevil se v ní Kodýtek, který mezi kruhy zachytil rozehrávku Jihlavy a vypálil, Šťastný ale svůj tým podržel. Stejný hráč po chvilce zahrozil i při první přesilové hře, z vrcholu pravého kruhu ovšem těsně minul bližší tyč. Z druhého zase vypálil Lokajíček, ten zase zamířil příliš nad. Pak se již skóre měnilo. Eret naservíroval před branku, kde již úřadoval Filip Přikryl. S rychlou odpovědí se snažil přispěchat Čermák, Beran pokus z pravého kruhu ke vzdálenější tyči vytěsnil. Naopak pět vteřin před první sirénou opět Eret v přečíslení oslovil Matiáška, který ovšem puk neusměrnil do vyhrazeného prostoru brankovou konstrukcí.

Prostřední periodu odšpuntoval z mezikruží David Roubal, i on minul. Na druhé straně byla zase až příliš nad tečována rána Valy. V přečíslení dva na jednoho následně předložil Eret Přikrylovi, ten si na Šťastného nepřišel. Po polovině základní hrací doby zamířil z levého kruhu směr bližší šibenice Adam, avšak těsně minul. Z nedlouho poté mocně napřáhl na modré Mejzlík, Beran měl plnou lapačku práce. A protože indiáni následně nevyužili přesilovou hru, měla o osudu utkání rozhodnout až poslední dvacetiminutovka.

Tu načal Heinrich po příhře z kruhu na kruh, avšak vypálil příliš nad. Následně se již domácí dočkali. Po zmatcích před brankou Plzně se jal zakončovat Hrbatý, nakonec ale ještě vylepšil pozici pro Slavomíra Kadlečka, který doručil balíček na místo určení. Jenže radost trvala v Jihlavě pouze něco málo přes minutu. První letka Západočechů podnikla výpad a po přistrčení od Kodýtka našel prostor pod betonem Šťastného David Roubal. Vzápětí navíc indiáni oprášili spolupráci z úvodu utkání, jen si prohodili role. Přikryl posunul na levou stranu Petru Eretovi, proti jehož svižné střele se domácí muž s maskou přesunout nestačil. Třetí rychlý gól již byl pro modrobílé definitivní pojistkou. Kačena předložil opět Davidu Roubalovi, který si ještě popojel blíže k brance, zamířil a div neprotrhl síť. A protože Dukla následně ještě putovala dvakrát do čtyř, dokráčeli si hosté v poklidu pro tři body a nadále se tak drží na samém vrcholu extraligové tabulky.

Ohlasy trenérů

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Po měsíční pauze jsme nastoupili k dalšímu zápasu a dvě třetiny jsme odehráli slušně. Paradoxně na náš vyrovnávací gól jsme ihned během dvou střídání navázali individuálními chybami, kdy nám Plzeň odskočila o dva góly. Pak už bylo na hráčích vidět, jak šli hlavami dolů a už jsme zápas nedokázali zvrátit.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Jsme rádi za tři body, ale utkání bylo hodně urputné. Soupeř hrál velice disciplinovaně a tvrdě. Měli jsme problémy při přesilových hrách, které se nám nedařily. Proto nás těší, že jsme ve třetí třetině soupeři odskočili.