SDO: KLA - PLZ 2:3sn

Starší dorost předvedl skvělý obrat na Kladně!

Plzeň - Mladí indiáni přežili v duelu s Rytíři klinickou smrt, smazali dvoubrankový náskok soupeře a nakonec přidali čtvrtou výhru ze čtyř utkání v nadstavbě.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

2:3sn
0:0, 2:0, 0:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 29. Flachs (Bláha), 30. Bláha (Volráb, Filip) – 46. Hajžman (Kaňák, Princl), 51. Mužík (Procházka, Novák), rozh. náj. Hasman. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Rozhodčí: Plachý – Coubal, Kopáč

4:4
0:0
32:40
85

Novotný – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – Bláha, Tržil, Hašek, Bernat, Zíka, Kulma, Urban, Čermák, Filip, Neiss.

Altrichter (Pilc) – Kaňák, Novák, Kovářík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Hajžman, Čech, Kolda, Princl, Kolář, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Mužík.

Albert Šiller 0 0 0 0 0

Starší dorost indiánů vyrazil již ke svému čtvrtému utkání nadstavby, předchozí tři duely znamenaly tři vítězství. To Středočeši zaznamenali výhru pouze jednu. Letos se již oba celky potkaly čtyřikrát a Západočeši jsou ve sběru bodů poctivější, ukořistili jich hned devět. Úvodní část příliš o vítězi nenapověděla, branku jsme totiž neviděli. Hned zkraje utkání museli Rytíři do čtyř a situaci ustáli, stejně jako indiáni, kteří putovali za katr hned třikrát. Kladno si dokonce více jak minutu zahrálo dvojnásobnou přesilovou hru. Na gól se ale muselo čekat do další periody.

V prostřední části Středočeši nejprve ustáli hru ve čtyřech, aby vzápětí otevřeli skóre, když se po přiťuknutí Bláhy prosadil Josef Flachs. Neuplynuly ani dvě minuty, asistent Martin Bláha se proměnil ve střelce a Kladno rázem mělo pohodlný náskok. To uhájilo v závěru periody i v oslabení a od výhry ho tak dělilo pouze dvacet minut.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla nejprve hru ve čtyřech, jakmile se hra vrátila do normálu, vykřesali hosté naději. Princl předal puk Kaňákovi, ten ještě našel Matěje Hajžmana a drama bylo na světě. V polovině třetí části již bylo srovnáno, když příhru Procházky zužitkoval Radek Mužík. Další střelecký zápis již ze hry nepadl. A to včetně prodloužení. Z dvaasedmdesáti střel tak oba gólmani propustili pouze čtyři puky. Na řadu tedy nakonec přišly nájezdy, které stejně jako v minulém kole na Slavii lépe zvládli indiáni. Nadále tak vedou spolu s Mountfieldem tabulky nadstavby.

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): “Druhý zápas za sebou, kdy jsem prohrávali 0:2. Duel byl ale vyrovnaný, nám se podařilo v závěru vyrovnat a mohli jsme střetnutí ukončit jak v základní hrací době, tak prodloužení. Nakonec jsme opět uspěli v nájezdech a musím říct, že jsme nepodali vůbec špatný výkon.”