SDO: PLZ - JIH 2:1

Starší dorostenci vybojovali těsné vítězství s Duklou a v tabulce zůstávají první!

V rámci pátého kola nadstavbové části na plzeňský led vyjela jihlavská Dukla, ta byla proti obhájci titulu a vítězi skupiny A v roli outsidera. První dvě třetiny však sehrála ve vysokém tempu a držela nerozhodný stav. V úvodu třetí třetiny si však Západočeši vytvořili obrovský tlak, ze kterého vsítili rozhodující branku. Jihlava byla v závěru aktivnější, ale srovnat už nestihla, a tak Plzeň zůstane v tabulce první i po pátém kole nadstavbové části.

HC Plzeň 1929 - HC Dukla Jihlava

2:1
1:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 13. Hasman (Procházka, Kremláček), 44. Matiášek (Mužík, Kaňák) – 23. Piskač (Filip, Kardoš). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Rozhodčí: Malota – Karda, Sedláček

5:6
1:1
22:21
220

Altrichter (Pilc) – Houdek (A), Kaňák, Novák, Kovářík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Hajžman, Čech, Kolda (C), Matiášek, Princl, Rohla, Kolář, Hajšman (A), Procházka, Hasman, Šeba, Mužík

HC Dukla Jihlava

Chaloupek (Pavlas) – Křišta, Piskač, Veleba (C), Smolko, Marek (A), Zvěřina – Brož (A), Úlovec, Zadražil, Krajíček, Kardoš, Filip, Juda, Pigl, Barák, Svoboda

Albert Šiller 0 0 0 0 2

Úvod utkání nabídl urputný boj o každý kotouč. První šanci si vytvořila Dukla. Juda si našel prostor v útočném pásmu a nebezpečně vypálil, Altrichter si musel připsat první těžký zákrok. Na domácí straně se ve skvělém světle ukazoval Matiášek, který odvážnými průniky vybojoval dva fauly na svou osobu. Druhou přesilovku dokázali Západočeši využít. Kremláček nabil na levý kruh Procházkovi, ten vypálil z první a jemnou tečí dostal puk do sítě Josef Hasman! Ten měl ještě jednu příležitost v 15. minutě, před bránou ho výtečnou zadovkou našel Procházka, ale střelec první branky tentokrát ve velké šanci minul.

Do druhé části vstoupila mnohem lépe Jihlava, která dokázala srovnat hned v úvodu v přesilové hře. Daniel Piskač nahodil kotouč od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vyrovnávací gól Duklu povzbudil, ta rázem byla na půdě vedoucí Plzně lepším týmem. Krajíček zblízka minul, Svoboda za Altrichtera kotouč neprotlačil a neuspěl ani Juda, který z dorážky netrefil bránu. Největší šanci však měla dvojice Brož – Svoboda, která vyrazila do brejku dva na jednoho. První jmenovaný našel před bránou právě Pavla Svobodu, který však bekhendem trefil jen tyč! V závěru se do šance dostali i Západočeši. Kolda napadáním vybojoval puk a dostal se k zakončení z bezprostřední blízkosti, Chaloupek svůj tým podržel.

Do poslední třetiny indiáni rapidně zvýšili obrátky a prakticky nepustili hosty z obranného pásma. Z toho nakonec vyústila rozhodující branka. Mužík našel přihrávkou zpoza brány volného Jana Matiáška, který zblízka prostřelil Chaloupka. Západočeši už poté chtěli hlavně bránit, nepouštěli se bezhlavě do útoku, avšak dopustili se dvou zbytečných faulů. Dukla ovšem nedokázala využít ani jednu z nabídnutých přesilovek, v závěru si ještě vytvořila velký tlak, ale několik střeleckých pokusů Veleby neskončilo v bráně, Altrichter si dokázal poradit a s tvrdou ranou Kardoše z první, skutečně parádní zákrok plzeňského brankáře. Jihlava to ještě v závěru zkusila v šesti, ale vytouženou branku nevsítila.

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): Na to, že jsme v nadstavbové části čtyřikrát vyhráli, tak ten zápas byl z naší strany nepovedený, ani to nebylo zasloužené vítězství. Soupeř sice nebyl lepší, ale my jsme se přizpůsobili jeho hře. Výkon byl hrozný, špatný, nemám k tomu žádné plusové body.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Byli jsme hodně v očekávání co se týče našeho výkonu. Po dvě třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem, ve třetí části už nás Plzeň přehrávala. Akorát škoda toho tlaku v závěru, nebyl špatný, ale zkrátka na jednu vstřelenou branku se blbě vyhrává.