SDO: SAL - PLZ 5:0

Starší dorost na ledě suveréna soutěže nestačil

Plzeň – Speciální utkání čekalo na mladé indiány v rámci Extraligy staršího dorostu. Představili se totiž v Rakousku, na půdě vyhlášené akademie Salzburgu.

EC Red Bull Salzburg - HC Plzeň 1929

5:0
2:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 8. Barinka (Čermák, Hadamczik), 11. Lobach (Varejcka, Zündel), 32. Schitz (Čermák, Barinka), 36. Barinka (Čermák, Wirt), 39. Barinka (Schitz, Schütz). Průběh utkání: 0:0, 5:0.

EC Red Bull Salzburg

Mnich (Kolarz) – Obu, Wirt, Pasanen, Hadamczik, Zündel, Alanov, Wimmer, Stewart – Schütz, Rebernig, Lindner, Lobach, Barinka, Varejcka, Schitz, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber

Altrichter (Pilc) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Kolda, Matiášek, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Seba, Mužík

Albert Šiller 0 0 0 -1 0

Ta zcela dokazuje svoji pověst, její zařazení do tuzemské nejvyšší soutěže pro rakouské hráče nebyl žádný problém. Podobně jako mladší dorost indiánů i Red Bull doposavad pouze jedinkrát nebodoval, v první části soutěže z šestnácti utkání ztratil jediný bod. V nadstavbě pak z deseti čtyři. V dnešním utkání se domácí prosadili poprvé v osmé minutě, když po dvaadvaceti vteřinách využil úvodní početní výhodu zápasu Marcel Barinka. Za nedlouho poté přistrčil touš Varejcka na Dennise Lobacha a Salzburk se dostal do trháku. Do první sirény si ještě oba celky vyzkoušely hru ve čtyřech a zkrácené přesilové hry, na změnu skóre to ale již vliv nemělo.

V první polovině prostřední periody oba soupeři ustáli oslabení, skóre se měnilo až vzápětí. Po akci Barinky a Čermáka navýšil náskok svých barev Edwin Schitz. Stejný útok se prosadil i za nedlouho poté, když Čermák další finální přihrávkou oslovil tentokrát Marcela Barinku. Stejný hráč ještě do druhé přestávky dokonal hattrick a pro svůj tým i bůra.

Poslední část již změnu skóre nepřinesla. Do historie střetnutí se již zapsalo pouze minimum vyloučení, ta však zůstala nevyužita. Oba celky nadále zůstávají sousedy v tabulce, Rakušané však mají tři duely k dobru. Západočeši se příští týden představí opět na ledech soupeřů, konkrétně ve Vítkovicích a Zlíně.

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): "Zápas se nám vůbec nepovedl, od první třetiny jsme nestačili jak fyzicky, tak bruslařsky. Postupně jsme se zlepšovali, byli i aktivnější, ovšem neproměňovali jsme šance a domácí nás trestali."