SDO: ZLN - PLZ 3:4pp

Starší dorost otočil zápas ve Zlíně a veze dva body!

Po třech porážkách včera starší dorostenci zabodovali ve Vítkovicích, dnes to však dlouho na další body nevypadalo. Západočeši prohrávali po dvou třetinách 0:2, ale ve třetí části utkání otočili. Ovšem ševci ještě srovnali v přesilovce v závěru, ale prodloužení už zvládli lépe indiáni.

PSG Berani Zlín - HC Plzeň 1929

3:4p
1:0, 1:0, 1:3 - 0:1

Branky a nahrávky: 13. Luža (Vítek, Janošek), 27. Pavlas, 58. Suhrada (Pavlas, Sebera) – 44. Malát (Lang, Hajšman), 53. Princl (Lang), 53. Malát (Lang, Hajšman), 63. Princl (Procházka, Kremláček). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

Rozhodčí: Škach - Bařinka, Poláček

6:4
1:3
34:37
50

PSG Berani Zlín

Kořenek (Kubík) - Holík, Suhrada, Jaroněk, Vítek, Janošek, Pavlas, Riedl - Sebera, Podešva, Weintritt, Světlík, Lekeš, Luža, Kozubík, Fajkus, Kristek

Kolář (Pilc) - Kaňák, Novák, Kovařík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček - Hajžman, Adamec,Čech, Krýner, Princl, Malát, Kolář, Hajšman, Procházka, Lang, Šeba

Albert Šiller 0 0 0 -1 0

V první třetině byli aktivnější domácí, kteří měli více střel na branku, ale puk za Koláře dostali pouze jednou. Nahození vyrazil plzeňský brankář jen k Dominiku Lužovi, který otevřel skóre střelou do odkryté brány. Poté měl ještě dobrou šanci Lekeš, ale zblízka bránu netrefil.

Druhá perioda se nesla v podobném duchu. Ševci byli střelecky aktivnější a při hře čtyři na čtyři přidali druhou branku, když se po pěkné akci Petr Pavlas trefil přesně k tyči. Další šanci Zlína měl při přečíslení tří proti jedinému obránci Sebera, ale Kolář se přesunul a zlínský útočník ho trefil do masky.

Indiáni vstoupili do poslední části rozhodně lépe, stáhli hru na tři formace, a to jim přineslo ovoce. Přesilovku ještě Plzeň nevyužila, ale hned po ní se natlačil před bránu Sebastián Malát, který přinesl zmatky do obrany domácích a kotouč se nakonec odrazil od brusle zlínského hráče do brány. O chvíli později jeli hosté dokonce ve dvou sami na Kořenka, ale situaci nevyřešili dobře, kotouč jim utekl.

Západočeši si vypracovali další přesilovou hru, kterou po necelé minutě využili. Lang našel volného Marka Princla, jenž do prázdné brány srovnal na 2:2. Vzápětí přišla další početní hra indiánů, ve kterých dnes byli nekompromisní, podruhé v zápase se trefil Sebastián Malát, Plzeň za dvacet vteřin otočila skóre!

To by ale nebyl hokej, aby ještě Berani nedokázali srovnat. Rovněž využili početní výhodu, když tečovaná rána Jiřího Suhrady zapadla do sítě. Fauly nakonec rozhodly i prodloužení. Indiáni si vynutili další zákrok za hranicí pravidel a přesilovku čtyři na tři využil Marek Princl, který se trefil pod horní tyč a vybojoval pro Plzeň bonusový bod.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Byl to velmi vyrovnaný zápas, ale po celý zápas jsme prohrávali, ale také jsme si tvořili množství šancí. Ve třetí části jsme stáhli hru na tři lajny, zamíchali sestavou a chtěli jsme být produktivnější, to se nám povedlo. Zápas jsme otočili na 3:2, ale udělali jsme zbytečný faul a domácí srovnali, podle mě spravedlivá remíza. V prodloužení jsme potvrdili, že nám jdou přesilovky a využili tu čtyři na tři. Jsme rádi, že odsud odvážíme dva body.