SDO: PLZ - SAL 1:2

Starší dorost předvedl bojovný výkon, ale na Salzburg těsně nestačil

Statečně se rvali plzeňští mladší dorostenci proti favoritovi ze Salzburgu, který jasně vede nadstavbovou skupinu. Indiáni hosty dokonce přestříleli, avšak nakonec padli těsně 1:2. Rozhodující branka padla v čase 39:59.

HC Plzeň 1929 - EC Red Bull Salzburg

1:2
1:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 20. Přikryl (Princl, Lang) – 8. Hadamczik (Alanov, Barinka), 40. Lindner (Alanov, Barinka). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Vyšší tresty: Houdek (PLZ) OT do konce utkání - nesportovní chování a Lobach (SAL) OT do konce utkání - nesportovní chování

Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán

vyloučení
4:3
Využití
0:1
střely na branku
28:25
Diváci
50

HC Plzeň 1929

Altrichter (Pilc) – Houdek, Kaňák, Kovařík, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Kolda, Matiášek, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba

EC Red Bull Salzburg

Mnich (Kolarz) – Obu, Wirt, Hadamczik, Zündel, Alanov, Wimmer, – Steward, Schütz, Rebernig, Lindner, Lobach, Barinka, Varejcka, Schitz, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Martin Altrichter 60 25 2 23 92,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Kamil Hajšman 0 0 0 0 0
Matěj Hajžman 0 0 0 0 0
Josef Hasman 0 0 0 0 0
Michal Houdek 0 0 0 0 57
Nicholas Kaňák 0 0 0 -1 0
Matěj Kolda 0 0 0 -1 0
Filip Kovářík 0 0 0 0 0
Jaroslav Krýner 0 0 0 0 2
Martin Lang 0 1 1 1 0
Jan Matiášek 0 0 0 -1 0
Marek Princl 0 1 1 0 0
Jakub Procházka 0 0 0 0 0
Filip Přikryl 1 0 1 1 0
Adam Rohla 0 0 0 0 0
Ondřej Staněk 0 0 0 1 2
Richard Šeba 0 0 0 0 0
Adam Šilhán 0 0 0 0 0
Albert Šiller 0 0 0 0 0

komentář

Salzburg byl podle předpokladů od začátku aktivnějším celkem, na šanci však čekal. Tu hostům nabídlo až vyloučení Krýnera, který se do hry zapojil se zlomenou holí. A Rakušané početní výhodu využili po minutě a půl. Střelu Alanova srazili obránci jen k Filipu Hadamczikovi, který puk jednoduše dorazil za marně se natahujícího Altrichtera. Hned vzápětí hosté ukázali i tvrdost, když byl Kamil Hajšman sestřelen ve středovém kruhu, ovšem rozhodčí nevylučovali.

I přesto se Západočeši začínali dostávat více do hry. V přesilové hře měl velikou šanci Lang, ale z pravého kruhu nastřelil pouze horní tyč. Na druhé straně se mohl prosadit Jentzsch, ale před prázdnou bránou promáchl. Indiáni následně nevyužili další početní výhodu a když se dvacet vteřin před koncem první části vhazovalo před Altrichterem, zdálo se, že Salzburg půjde do šaten s vedením. Avšak hosté naprosto zbytečně propadli po buly a dopředu vyrazili proti jedinému obránci Marek Princl s Filipem Přikrylem, několikrát si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný následně zakončil mezi betony bezmocného Mnicha.

Hned v úvodu druhé části měl velikou šanci v přesilovce Alanov, jehož rána propadla Altrichterovi, ale před čárou zaskočili plzeňští obránci. Naopak indiáni si v početní výhodě vyloženou šanci nevypracovali a navíc mohli inkasovat, když Huber vyslal do úniku Varejcku, ale Altrichter Plzeň podržel. O chvíli později Hede nebezpečně pálil z pravého kruhu, ale gólman Západočechů proti němu skvěle vyjel a opět zasáhl.

Modrobílí sice hráli co se týče držení kotouče s hosty vyrovnanou partii, ale z kombinace si nedokázali vytvořit žádné větší šance. A nakonec se Plzni nepodařilo udržet remízový stav ani do konce třetiny. Důležitý gól vsítil v poslední sekundě druhé části Luis Lindner, jenž dorazil za záda Altrichtera střelu Alanova a gólem do šatny posunul Salzburg blíže ke třem bodům, na domácích byla cítit frustrace.

Ve třetí periodě hosté bránili těsný náskok velmi dobře, Plzeň měla veliký problém se usadit v útočném pásmu, avšak hrozila z brejků. Hostující obraně ujel Hasman, který byl ještě seknutý, ale i tak se dostal přes obránce, avšak Mnich si s jeho zakončením dokázal poradit. Následnou přesilovku Západočeši nevyužili a čas se jim rychle krátil. Zkusili to ještě v závěru bez brankáře a vypracovali si jednu zajímavou šanci, když Matiášek vypálil z mezikruží přes obránce, ale gólman Salzburgu předváděl výborný výkon a zasáhl lapačkou. Hosté udrželi výsledek 2:1 a slaví tři body, Plzeň se však nemá za co stydět.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1929): "K vidění byl výborný hokej. Pro hráče je takový zápas opravdu nejlepší, co může být. Bylo to velmi vyrovnané utkání, obě mužstva měla mnoho šancí. Škoda toho rozhodujícího gólu vteřinu před koncem druhé části. Ale herní projev byl velmi dobrý, jeden z nejlepších zápasů v sezóně."