MDO: SPA - PLZ 1:3

Mladší dorost napodobil A-tým, Spartu porazil rovněž 3:1!

Den poté, co Plzeň porazila v Tipsport extralize Spartu na domácí půdě 3:1, se tyto dva celky potkaly znovu, tentokrát však v kategorii mladších dorostenců a v Praze, utkání ale mělo stejný výsledek. Západočeši byli po většinu duelu lepším celkem a po zásluze vezou domů tři body, navyšují tak náskok na čele skupiny A už na deset bodů.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929

1:3
0:1, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 33. Slavíček (A. Adamec, Adam) – 14. Soukup (Hollar, Slanina), 22. Soukup (Hollar), 40. V. Adamec (Hamšík, Jiříček). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Sparta Praha

Sluka (Krbeček) – Hamara, Truhlář, Zemchenkov, Procházka, Ducháč, Guryevskiy, Adam, Šesták – Kubánek, A. Adamec, Potůček, Broš, Slavíček, Hamršmíd, Vitouch, Theimer, Höll

Prchlík (Čech) – Páník, Hamšík, Jiříček, de Sousa, Vajner, Malák, Hodinář – Matoušek, Slanina, Hauser, Soukup, Hollar, Marcel, V. Adamec, Kaiser, Steinbrücker

Stanislav Vajner 0 0 0 0 0

Plzeňští indiáni se řadí mezi smetánku letošního ročníku Extraligy, což na pražském ledě dokazovali už od první minuty. Po většinu úvodního dějství si nad domácí Spartou udržovali jasnou převahu, kterou se jim podařilo v branku přetavit pouze jednou. Ve čtrnácté minutě se dostali do přečíslení, které přesnou střelou mezi tři tyče zakončil Dominik Soukup. Do konce třetiny si ještě zvládli vypracovat několik šancí, ty však včas zneškodnil buď výborný Josef Sluka v brance, nebo postupně se zpevňující pražská defenzíva.

Spartě moc nevyšel ani vstup do prostřední dvacetiminutovky. Osmapadesát sekund po úvodním buly byl sice vyloučen hostující Hamšík, jenže přesně minutu na to se do velké šance dostal Dominik Soukup a ten ve vlastním oslabení zvýšil na 2:0. Domácí ale rozhodně nehodlali složit zbraně a o body se rvali dál. Blízko ke kontaktnímu gólu měl v šestadvacáté minutě Sebastian Höll, jehož zakončení nakonec vykryl připravený Prchlík betonem. Ani strážce plzeňské svatyně ale neudržel čisté konto až do konce utkání a nakonec musel ze své klece lovit puk v polovině druhé třetiny, kdy se prosadil Josef Slavíček. V závěru periody si však hosté vzali dvoubrankový náskok zpět po přesném zásahu Václava Adamce.

Třetí třetina přinesla požehnaně šancí pro oba celky, jenže ani jednomu se nepodařilo najít recept na gólmana soupeře. V šestačtyřicáté minutě měl Soukup šanci zkompletovat hattrick v trestném střílení, nakonec ale zakončil jen do Slukova betonu. Domácím se zase nepodařilo využít dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, během které se jim dokonce podařilo trefit tyčku plzeňské branky. Indiáni si pak v závěrečných minutách zvládli poradit s pražskými pokusy o vyrovnání při power-play a definitivně si tak zajistit zisk tří bodů do tabulky.

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): "Těžce se mi to hodnotí. Byl to parádní zápas z obou stran, Plzeň je opravdu na jiné úrovni. Zbytečně jsme promarnili první třetinu, kdy jsme se báli a nechtěli jsme hrát, ale postupem času se to srovnalo a bylo to dobré. Musím kluky pochválit za bojovnost do poslední minuty a za dnešní výkon jim poděkovat.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Jsme hrozně rádi, že teď bude celkem dlouho zápasové volno. Dnes už jsme totiž hráli téměř s polovinou hráčů z B-týmu. Pořád máme dost zraněných a nemocných, teď i dva v reprezentaci, také je dost hráčů v týmu, kterému pomáháme. A přestože máme dost široký kádr, momentálně už jsme na hraně toho, co jde zvládnout. Byl bych rád, kdyby si to pár lidí už konečně uvědomilo. Všem hráčům tak za poslední dobu patří velké poděkování. Dnes jsme zápas zvládli velmi dobře, měli jsme tu opět velmi mladý tým. Rozhodlo asi naše ubráněné, téměř dvouminutové, oslabení tři na pět ve třetí třetině a celkem slušně takticky zvládnutý zápas.