MDO: PLZ - CHM 3:1

Mladší dorost rozhodl o výhře nad Piráty v prvních dvou třetinách!

Plzeň - Západočeští mladší dorostenci přivítali na domácím ledě v Home Monitoring Aréně chomutovské Píráty. Indiáni si během prvních dvou třetin dokázali vypracovat náskok o tři branky, duel nakonec dovedli do zdárného konce, připsali si tedy další tři body do sbírky!

HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov

3:1
2:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 14. Ženíšek (De Sousa), 20. Hollar (Altrichter), 37. Slanina (Vajner, Hollar) – 46. Štefančík (Holka). Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Tvrdík

3:4
0:0
0:0
38:10
45

K. Čech (Prchlík ) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, De Sousa, Vajner, Malák – Slanina, Soukup, Hollar, Šiler, Altrichter, Kaiser, Steinbrücker, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

Piráti Chomutov

Šatný (Stuchlík) – Němec, Petrásek, Holec, Pöschl, Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Urych, Príhoda, Kulich, Prokeš, O. Čech, Štefančík, Holka, Vrhel

Adam Ženíšek 1 0 1 1 0

V úvodní dvacetiminutovce duelu mezi Plzní a Chomutovem byli aktivnější domácí hokejisté, kteří se však často nemohli prodrat přes dobře organizovanou obranu Pirátů. Na brankáře Olivera Šatného tedy Západočeši pálili hlavně z větší vzdálenosti, prakticky se všemi takovými pokusy neměl hostující gólman žádné starosti, protože jeho kolegové mu většinou umožňovali jasný pohled na střelce. V brance Plzně se představil gólman Karel Čech, který v první třetině příliš práce neměl, zaměstnala ho hlavně rána od pravého mantinelu, kterou na domácí klec vyslal Ondřej Príhoda, ale jinak Piráti příliš západočeskou svatyni neohrožovali.

Na druhé straně bylo více živo, hlavně když domácí hokejisté hráli přesilové hry. V první třetině měli k dispozici celkem dvě, nicméně ani jednu nedokázali gólově zužitkovat. Díky početním výhodám se však modrobílí dostali více do hry, čehož poprvé využili ve čtrnácté minutě. Hned tři indiáni se vrhli k brance Chomutova, nejpozornějším hráčem byl domácí útočník Adam Ženíšek, který rychlou střelou propálil Šatného. A v poslední minutě úvodní třetiny se v útočném pásmu dostal k touši Tomáš Hollar, jenž 50 sekund před sirénou poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Druhá část utkání začala opravdu hodně zostra. Oba týmy byly plné elánu, hráči na ledě doslova létali, hrálo se ze strany na stranu. Opět byli aktivnější domácí, kteří se častěji zdržovali v útočném pásmu. Dvakrát dokonce napálil brankovou konstrukci, první bomba v podání indiánů otřásla břevnem, přesilovkovou dorážku Daniela Kuchárika zastavila levá tyč branky Šatného. Na straně Pirátů byl hodně aktivní Stanislav Vrhel, jenž řídil většinu útočných akcí Chomutova během oslabení Plzně, ale ani on nedokázal vstřelit kontaktní gól hostí.

Ani jeden tým nedokázal početní výhodu využít, indiáni měli k dispozici jednu přesilovku, Piráti hned dvě, během kterých se sice udrželi v obranném pásmu Plzně, ale Karla Čecha nedokázali propálit. Za domácí hráče byl velice aktivní útočník Vlastimil Kvasnička, který několikrát pohotově pálil, snažil se také dorážet, ale ve druhé třetině mu nebylo přáno vstřelit třetí gól Plzně. To se povedlo až krátce před druhou sirénou. Indiáni vyhráli buly ve vlastní třetině, bleskové se prohnali do útočného pásma, kde přišla rána od modré čáry. Útočník Jan Slanina nakonec dokázal usměrnit puk do sítě, Západočeši tedy po čtyřiceti minutách vedli 3:0.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí indiáni, kteří se hned od začátku této části drželi v útočném pásmu, ale nedokázali přidat čtvrtou trefu. A tak udeřilo na druhé straně. Po vyhraném buly přišla střela od modré čáry, Marcel Štefančík, útočník Chomutova, nakonec zaznamenal první zásah svého týmu, Karel Čech v brance Plzně poprvé kapituloval. Do konce utkání už si domácí zkušeně výsledek hlídali, pouze hostující Jiří Kulich měl zajímavou šanci, na druhé straně střílel do tyče Jan Slanina, leč skóre se ji do závěrečné minuty nezměnilo.

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): Výsledek je dobrý, co se týče výkonu – střídali jsme tam pasáži, se kterými jsme byli spokojení, byly tam parametry, který chceme, potom jsme tam vypadávali kvůli nedůrazu, nedisciplinovanosti, co se týče forčekingu nebo ztrát kotoučů u modré čáry. Toho se musíme vyvarovat, protože pak nás to stojí moc sil.

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): Byli jsme horší v bruslení, soupeř se lépe pohyboval, prostě nejlepší mužstvo v soutěži. Za dvě třetiny jsme měli ve hře 5 na 5 jen dvě střely na bránu, sehráli jsme skvěle přesilovky, ale při rovnovážném počtu hráčů jsme nestačili. Těší nás, že za stavu 0:3 se tým zvedl, hráli jsme dobře, při troše štěstí to mohlo být ještě dramatické, kdybychom hned po první brance přidali druhý gól. Soupeř vyhrál zaslouženě.