MDO: PLZ - LIB 2:0

Mladší dorost porazil třetí Liberec a prodloužil šňůru vítězných zápasů na devět!

Plzeň - Zápas nenabídl příliš šancí. Oba týmy hrály zodpovědně a téměř bez chyb. I proto se na první gól čekalo až do druhé poloviny zápasu. Domácí si postupně vytvořili převahu a v přesilovce se díky Šilerovi ujali vedení. O několik minut později přidal Soukup druhý gól a tato část hry nakonec rozhodla celý zápas, protože ve třetí třetině dokázali hosté trefit pouze břevno a jiný puk už za svá záda Čech nepustil.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

2:0
0:0, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 34. Šiler (Kvasnička, Ženíšek), 39. Soukup (Slanina).

Rozhodčí: Němec – Hřebík, Zimmermann

5:6
1:0
24:18
97

Čech – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Hodinář, De Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina, Hauser, Soukup, Hollar, Šiler, Altrichter, Steinbrücker, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

Franc – Kovář, Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Prunda, Pray, Jansa, Jakubec, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Vodlan

Adam Ženíšek 0 1 1 0 0

Od začátku zápasu bylo vidět, že oba týmy si jsou vědomy kvalit soupeře a nechtějí hlavně udělat chybu. V pobytu v útočném pásmu se vzájemně střídaly, nikdo si však nedokázal připravit výraznější šanci. Většina hry se stejně odehrávala ve středním pásmu. Postupem času začali domácí více zavírat svého soupeře před vlastní brankou, ale kromě několika střel od modré, povětšinou stejně zblokovaných, libereckého gólmana neohrozili. Až v 16. Minutě byl vidět náznak šance Hausera, který na levé straně získal trochu prostoru. Jeho střelu ale Franc za svá záda nepustil. Když ani na druhé straně Kollert nedokázal využít chybnou rozehrávku Plzeňáků, rozešly se oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá část začala obrovskou šancí hostů hned po úvodní buly. Domácí ztratili v obranném pásmu puk a Strnad se dostal sám před Čecha. Domácí brankář ale puk za svá záda nepustil. První náznak šance měl domácí Ženíšek, ale puk mu sklouzl z čepele. Dlouho se pak hrálo opět nahoru dolů avšak bez výraznějších šancí. Ty přišly až v 32. minutě, kdy si na trestnou musel jít odpočinout liberecký Jakubec. Domácím se dlouho nedařilo připravit si střeleckou pozici, pak ale zrychlili hru přihrávkami z první a po krásné kombinaci otevřel skóre zápasu Šiler. 33:19 – 1:0. Za dvě minuty hosté opět přehnali tvrdost a domácí hráli další přesilovku, ta už jim ale zdaleka tak dobře nevyšla, i když Altrichter měl z levé strany dobrou palebnou pozici. Na konci oslabení naopak mohl Jansa poslat Starého, který právě naskočil z trestné lavice do brejku, jenže přihrávku pokazil a únik se nekonal. Naopak se za krátko znovu radovali domácí, Slanina našel před brankou volného Soukupa, který zamířil přesně pod horní tyčku. 38:37 – 2:0. V poslední vteřině se ještě do šance tlačil De Sousa, ale Franc tentokrát souboj s plzeňským útočníkem vyhrál.

Liberec na začátku třetí části zatlačil domácí hráče a vynutil si přesilovku. V té si ale žádnou výraznou šanci nepřipravili. Až při shodném počtu hráčů předvedl pěknou individuální akci Šedivý, dostal se přes dva plzeňské beky, ale na Čecha již vyzrát nedokázal. Ve 49. minutě přišla asi největší šance hostů v zápase. Po zmatcích v plzeňské obranné třetině se ke střele dostal Starý. Puk z jeho hokejky zamířil do spodní části břevna a odrazil se těsně před brankovou čáru. Ze snahy dorazit puk do branky a naopak zabránit tomu vznikla před plzeňským brankovištěm valná hromada a nakonec se do sebe pustili Slanina s Prayem, kteří tak vyfasovali po dvou minutách. Následné vyloučení Kvasničky tak poslalo domácí do tří. Liberec ale tuto velkou výhodu nedokázal nijak zužitkovat. Domácí zastavovali Liberecké na modré čáře a puk několikrát vyhodili. Liberec se sice v závěru přesilovky natlačil před plzeňskou branku, ale nijak výrazně ji neohrozil. V 55. minutě mohli zápas definitivně rozhodnout Kaiser se Steinbrückerem, kteří ujeli do brejku 2 na 1. Franc ale jejich výpad zastavil a udržel hostům naději na body. Tu pohřbil až svým faulem na konci 57. minuty Kollert. Místo závěrečného tlaku se Liberec musel bránit přesilovce domácích. Velkou šanci měl v této početní výhodě Altrichter, ale trefil pouze Francovu lapačku. Domácí nenechali Liberec dostat se před Čecha. Až 18 vteřin před koncem se hostům podařilo získat vhazování v útočném pásmu a mohli odvolat brankáře. Za takto krátký čas už lze vstřelit dva góly pouze zázrakem. A domácí nepřipustili ani jeden, na výsledku už se nic neměnilo a hromadná bitka 3 vteřiny před koncem zápasu už byla naprosto zbytečná. Liberec nedokázal ani jednou skórovat a všechny body tak zůstávají v Plzni.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Dnes mělo utkání asi nejvyšší kvalitu ze všech dosavadních z nadstavby. Bylo to hodně o pohybu a nasazení, Liberec má velmi silný tým, určitě patři k favoritům celé soutěže. Snaží se hrát aktivní hokej, stejně jako my, vzájemná utkání tak mají velký přínos pro všechny zúčastněné. Rozhodla druhá třetina, kde jsme zvýšili aktivitu. Z toho vyústily dvě přesilovky, které jsme sehráli poměrně slušně a jednu proměnili. Pak jsme rychle přidali druhý gól a hrálo se nám lépe. Ve třetí třetině jsme to již odehráli zkušeně, navíc ubránili oslabení 3:4, což bylo také velmi důležité. "