MDO: PLZ - LIT 2:3

Mladší dorost přišel v závěru o výhru proti Litvínovu

Plzeň - V Home Monitoring Aréně se odehrálo další kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu, indiáni na domácím ledě přivítali celek HC Litvínov. Až do 58. minuty domácí vedli, poté však hostující celek dokázal skóre otočit dvěma pozdními góly.

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov

2:3
0:0, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 25. Hollar (Hamšík), 30. Slanina (Soukup, Hollar) – 27. Háva, 58. Limanovský (Slavík, Stehlík), 60. Limanovský (Stehlík, Háva). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Rozhodčí: Valenta – Šimán, Charvát

2:5
0:2
43:20
63

Prchlík (Čech) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, Malák – Kaiser, Slanina, Soukup, Hollar, Václavík, Marcel, Steinbrücker, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

HC Verva Litvínov

Klika (Čermák) – Minářík, Háva, Kroupa, Hora, Gebhard, Miškovič, Kadár – Leitner, Dej, Limanovský, Pačan, Šikl, Stehlík, Vopat, Slavík, Habětín, Fišer, Nikl, Buberl

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

Úvodní třetina duelu mezi mladšími dorostenci Plzně a Litvínova byla nesmírně vyrovnaná, k vidění nebyl ani jeden gól, také šancí bylo poskrovnu. Hostující hráči třikrát zamířili na trestnou lavici, všechny početní nevýhody však zvládli Litvínovští zkušeně ubránit, puky často létaly z obranného pásma Severočechů, ti měli navíc v zádech oporu v podobě gólmana Kliky.

Co se týče šancí, tak s těmi hráči opravdu šetřili, v úvodním dějství nemuseli gólmani předvádět žádné extra zákroky. Indiáni hrozili hlavně z dálky, dvakrát pálili Kaiser s Kremláčkem, ale ani jednou se nedokázali prosadit. Hlavně prvně jmenovaný si připsal jednu velmi povedenou střelu, ale gólman Klika byl hodně pozorný. Na druh straně to zkusil střelou z první po pasu zpoza branky Marek Slavík, leč ani on si na gólmana Plzně Prchlíka nepřišel. Po první části odcházely týmy do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé třetiny vlétli domácí hokejisté ve velikánském stylu. Hned po pár sekundách od úvodního buly jel útočník Jan Slanina sám na branku, tu však nakonec střelou švihem přestřelil. Tlak Plzně pokračoval, ale obrana hostující celku vcelku stíhala. Až do dvacáté páté minuty, to byl k vidění první gól utkání. Schylovalo se k tomu od začátku druhé třetiny, pak už se domácí indiáni prosadili. Tomáš Hollar vystřelil od modré čáry, jeho pokus tečovali hostující hráči, takže puk zapadl nechytatelně pod břevno litvínovské branky mimo dosah Kliky.

Jenže v Plzni bylo bleskově srovnáno. Hostující Litvínov využil přesilovou hru, když se střelou od modré čáry prosadil bek Jiří Háva. Gólman Západočechů Prchlík absolutně nic neviděl, přesně umístěná střela zapadla k pravé tyči. Uběhly další tři minutky, když indiáni rozjeli pěknou kombinaci v útočném pásmu, nakonec z toho byla druhá branka Západočechů. Jan Slanina se dočkal, když přesně tečoval puk, brankář Klika toho moc neviděl, takže se domácí znovu dostali do vedení. Do konce prostřední části se hrál opět vyrovnaný hokej, šance byly na obou stranách, ale gól už nepadl.

Celá třetí třetina se nesla v obranném duchu. Domácí hráči byli sice častěji v útočném pásmu, kde chtěli navýšiti své skóre, ale překonat Kliku se jim nedařilo. Litvínovští zase hrozili hlavně z rychlých brejků, ale gólman Prchlík příliš práce neměl. Indiáni kontrolovali hru, drželi puk častěji na svých holích a soupeře do šancí prakticky nepouštěli. Jenže tři minuty před koncem šli domácí do čtyř, Litvínovští navíc odvolali gólmana, takže hráli v přesile 6 na 4. Prokop Limanovský dokázal krátce po buly srovnat stav na 2.2, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou. A Prokop Limanovský v čase 59:20 dokonal veliký obrat Severočechů, kteří si díky jeho přesné trefě k tyči odvezli z Plzně všechny tři body.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Opticky to asi vypadalo, že máme zápas pod kontrolou, měli jsme zejména ve druhé a třetí části převahu, ale neproměnili jsme vyložené šance. Měli jsme odskočit na 4:1 a bylo po zápase. Naši hráči tomu pocitu, že soupeře přehráváme, v hlavách podlehli, mysleli si, že se nám nemůže nic stát a přestali být pokorní a poctiví. Po zásluze jsme tak na konci narazili. Soupeř toho dnes moc neměl, ale jednoduše, bylo to od nás takové bezkrevné, nijaké a to jsem hodně diplomatický... Soupeři gratulujeme, vytěžil z minima maximum a v posledních minutách se k němu přiklonilo i štěstí, kterému ale šli, na rozdíl od nás, naproti. Takto se prezentovat nechceme, nebyl to projev prvního mužstva v tabulce. Asi máme pocit, ze jsme lepší hráči,než ve skutečnosti opravdu jsme..."