MDO: PLZ - CHM 4:2

Mladší dorost odolal nájezdu Pirátů

Plzeň - Do Plzně zamířili ze severu Čech chomutovští Piráti, ale bylo jasné, že favoritem jsou domácí. Ti papírové předpoklady potvrdili, když první třetinu vyhráli poměrně s přehledem 2:0. Jenže v prostřední části Plzeňáci nevyužili ani jednu ze svých mnoha šancí a hosté dvakrát proměnili svůj brejk. Překvapivý výsledek vydržel až do poloviny závěrečné části, kdy si domácí vzali po drtivém tlaku vedení zpět a dvě minuty před koncem ještě indiáni přidali pojistku. Překvapení se tedy nakonec nekonalo a Západočeši berou všechny body.

HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov

4:2
2:0, 0:2, 2:0

Branky a nahrávky: 13. Adamec (Páník, Ženíšek), 16. Altrichter (Pánek, Kuchárik), 50. Malát (Adamec), 58. Kuchárik (Adamec, Soukup) – 21. Spudich (Vrhel, Prokeš), 37. Prokeš (Čech, Vrhel). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Vyšší tresty: Koblížek (CHM) 10 min. za nesportovní chování

Rozhodčí: Valenta – Pešek, Jelínek

3:4
1:0
46:13
95

Prchlík – Páník, Pánek, Kremláček, De Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina, Soukup, Altrichter, Marcel, Adamec, Václavík, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kavsnička

Piráti Chomutov

Šatný – Němec, Petrásek, Pöschl, Vaněk, Kovár, Martínek – Spudich, Urych, Iljuk, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Gut, Vrhel, Koblížek

Adam Ženíšek 0 1 1 1 2

Domácí byli hned od úvodu zápasu aktivnější a jejich útočnou snahu ještě posílilo vyloučení Čecha na začátku 3. minuty. V přesilovce se ale indiáni prosadit nedokázali. Domácí dobývali chomutovskou klec marně, hosté se k ohrožení té plzeňské vůbec nedostali. Na začátku 10. minuty dostal krásnou přihrávku přes střední pásmo Malát a ujížděl sám na Šatného. Po bekhendové kličce už stačilo pouze trefit horní půlku odkryté branky. Puk ale zamířil pouze do boční síťky. Domácí se ale nakonec dokázali prosadit i střelecky. Od modré vystřelil Páník a Adamec byl připravený na dorážku, kterou otevřel sóre. 12:49 – 1:0. Velmi podobnou akci zopakovali indiáni také o pár minut později. Tentokrát pálil od modré Pánek a Altrichter umístil dorážkou puk do branky. 15:24 – 2:0. Po zbytek první třetiny už si domácí svůj náskok v klidu pohlídali a mohli spokojeně zamířit do kabiny.

Domácím se vstup do druhé dvacetiminutovky vůbec nepovedl. Hosté se dostali k několika dorážkám za sebou a Spudichovu střelu už neměl Prchlík šanci zastavit. 20:47 – 2:1. O minutu později mohl skóre na rozdíl dvou gólů vrátit Václavík, ale z dorážky minul branku. Při vyloučení Iljuka si domácí vytvořili několik slibných šancí, ale Šatný vytáhl několik skvělých zákroků, puky nevyrážel a svůj tým v této části hry významně podržel. Od 27. minuty se po vzájemném vyloučení hrálo ve čtyřech. Malát se dostal do slibné pozice, ale nedokázal přesně zakončit. Václavík pak minul nabídku před odkrytou branku, pokus Maláta chomutovský brankář vyrazil a lapil také tvrdou střelu Kremláčka od modré. Na druhé straně vyrobili obrovskou chybu domácí. Puk se odrazil před prázdnou branku, ale Prchlík se na poslední chvíli stačil vrátit do svého úřadu a vyrazil střelu Svobody. Na druhé straně byl ve výhodné pozici před odkrytou brankou Kvasnička, ale dostal nepřesnou přihrávku. Neujal se ani pokus Václavíka z pozice mezi kruhy. Chomutov měl šancí mnohem méně, ale dokázal je využít. Z další brejkové situace těžil Prokeš, který překonal Prchlíka dorážkou vlastní střely. 36:12 – 2:2. Plzeň se navíc musel v závěru třetiny bránit v oslabení při vyloučení Pánka. Hosté se však v početní výhodě prosadit nedokázali. I přesto mohli být s druhou třetinou nadmíru spokojeni, z minima dokázali vytěžit maximum.

Do třetí části šli domácí s jednoznačným cílem získat zpět své vedení. Hned od prvních minut zamkli Chomutov před jeho brankou a hrálo se pouze na jedné třetině kluziště. Domácí si ale nedokázali vytvořit nebezpečné pozice ke střelbě. Ve 48. minutě měl velkou šanci Kvasnička, který si od levého mantinelu najížděl proti Šatnému. Ale soupeř jej nejspíš lehce potáhl a zakončení plzeňského útočníka tak nemělo gólové parametry. Domácí se ale nakonec přeci jenom dokázali prosadit. Důrazně šel za pukem Malát a dorážkou dokázal vrátit Plzni vedení. 49:41 – 3:2. Domácí se rozhodně nezatáhli do defenzivy a naopak se snažili své vedení ještě navýšit. Z pravého kruhu pálil neúspěšně Vajner. Až před branku se prokličkoval Malát, ale puk mu na poslední chvíli sklouzl z čepele a tak svůj bekhendový blafák nedotáhl. Až v 57. minutě vyslali hosté na Prchlíka v této třetině puk. Nerozchytaný plzeňský gólman ale nezaváhal a střelu ukryl v lapačce. Na druhé straně se k dorážce tlačil v brankovišti Adamec. Hosté ale svoji branku uhájili. Pojistku vsítil Kuchárik, který ihned po buly prostřelil chomutovského gólmana a uzavřel skóre zápasu. 57:57 – 4:2. Hosté už se nedostali k žádnému závěrečnému tlaku a domácí zbytek zápasu v pohodě dohráli.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Dnes zahráli velmi dobrý zápas obránci, na druhou stranu nás momentálně trápí špatná koncovka. Sice jsme odstranili některé nedostatky z minulých utkání, ale poslední dobou je průběh velmi podobný. Máme velmi dobrý vstup do utkání, dostaneme se do vedení a soupeře prakticky k ničemu nepustíme, hře dominujeme. Ale další branky potom už nepřidáme a tím dáme soupeři šanci být pořád v zápase. Stoprocentních šancí k rozhodnutí utkání máme přitom spousty, ale trestuhodně je doslova promrháme... Jsou to zápasy klidně i na 8 branek, místo toho tam ale vždycky soupeři z ojedinělé akce něco spadne a my začneme být netrpěliví, opouštíme naší hru a projevuje se individualismus a egoismus některých hráčů. Chtějí to zbytečně strhnout sami, předržují kotouče a zpomalují nám hru. Úplně se nám tím koncept hry nabourá. Tito hráči tak od nás začínají mít postupně méně ice timu, dnes jsme je už na pár střídání vyndali a pokud si to neuvědomí, z těch rolí před play-off jednoduše vypadnou..."