MDO: PLZ - LIB 7:1

Mladší dorostenci zvládli generálku před play-off na jedničku!

Vysoké vítězství si v posledním zápase nadstavbové části připsali mladší dorostenci indiánů, kteří v domácím prostředí nasázeli sedm branek Liberci. Už před tímto zápasem bylo jasné, že soupeřem Plzeňanů bude ve vyřazovacích bojích Kometa Brno.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

7:1
2:1, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 5. Slanina (Hollar, Jiříček), 9. Soukup (Hollar, Slanina), 26. De Sousa (Kuchárik, Kvasnička), 32. Jiříček (Altrichter, Kremláček), 42. Soukup (Ženíšek), 50. Kaiser (Pánek, Ženíšek), 54. Pánek (Kvasnička, Marcel) – 16. Jiruš (Starý, Nezbeda). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.

Vyšší tresty: Navíc Jiruš (LIB) 10 minut za nesportovní chování.

Rozhodčí: Hucl – Hřebík, Charvát

4:5
2:0
0:0
40:20
80

Čech (Prchlík) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, De Sousa, Vajner – Kaiser, Slanina, Soukup, Hollar, Altrichter, Marcel, Adamec, Václavík, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička.

Čajan (Krátký) – Kovář, Hampl, Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan.

Adam Ženíšek 0 3 3 2 0

Obě mužstva vstoupila do zápasu poměrně aktivně, ale postupně to začala být Plzeň, která udávala tempo hry. Domácí se ujali vedení po čtyřech minutách duelu. Před brankovištěm se jako nejdůraznější ukázal Jan Slanina, který procpal kotouč mezi betony gólmana Čajana až do jeho sítě. Plzeňané poté přečkali v poklidu oslabení a znovu udeřili. Po přihrávce z pravé strany se trefil přesně mezi nohama brankáře plzeňský Dominik Soukup.

Zahrozili i Severočeši, kterým nechybělo mnoho, aby využili zaváhání brankáře Čecha, jenž neudržel kotouč. Na druhé straně pálil do tyče obránce De Sousa. Hosté přesto snížili. Vojtěch Jiruš ujel po levé straně a propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru třetiny ještě podržel svůj tým Čajan, který se roztáhl ve své brance a betonem zneškodnil velkou šanci soupeře.

Od druhé třetiny postupně rostl tlak indiánů. Domácí měli hru pevně ve své režii a neustále ostřelovali branku Liberce. Gólman Čajan nicméně čaroval a dařilo se mu držet Plzeňany na uzdě. I přesto ale dvakrát kapituloval. Maxmilián De Sousa dostal přihrávku na levý kruh, odkud zápěstím vystřelil přesně pod břevno. V dvojnásobné přesilovce se poté z mezikruží z voleje prosadil David Jiříček.

Hostující tým postupně vyklízel led a přenechával iniciativu výhradně Západočechům. Ti ve třetí periodě dominovali a svojí nadvládu ještě přetavili v další tři góly. V přesilové hře přidal pátou branku Západočechů Dominik Soukup. Šestou trefu v liberecké síti obstaral Daniel Kaiser, jenž se prosadil z mezikruží.

Liberec se směrem k Čechovi příliš nedostával a navíc ještě jednou kapituloval. Ladné nahození Tomáše Pánka od modré čáry se zastavilo až za zády brankáře Čajana. Do play off proto půjdou více povzbuzení hokejisté Plzně, hosté naopak budou muset hodně zabrat, pokud se budou chtít probojovat na závěrečný turnaj.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Tento zápas jsme brali jako generálku na play off. Po hráčích jsme chtěli, aby už hráli proto v módu vyřazovacích bojů, což se nám myslím podařilo. Odehráli jsme hodně slušné utkání a budeme v tom chtít zůstat i pro následující nejdůležitější fázi sezony. Velkým plusem je, že jsme zvládli hrát naši hru celých šedesát minut.

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): Soupeř nás předčil úplně ve všem. Byl o jeden až dva stupně lepší v osobních soubojích, přístupu, na kotouči, v napadání...Byla to pro nás velká škola. Doufám, že dostatečná facka, abychom se dobře připravili na první kolo play off, kdy budeme muset nastoupit v úplně jiném rozpoložení. Doufám, že se nám to povede a s Plzní si to budeme moci rozdat na závěrečném turnaji. Přejeme soupeři, aby postoupil co nejdál, a doufám, že se ještě potkáme.