ČF2: PLZ - KOM 0:1

ČF2: Mladší dorost podlehl Kometě a o postupujícím rozhodne třetí duel

Plzeň - Mladší dorostenci se představili v odvetném utkání čtvrtfinálové série, na domácím ledě přivítali tým HC Kometa Brno. Západočeši v prvním střetnutí série na ledě Jihomoravanů vyhráli, takže v případě dalšího úspěchu by slavili postup. Po obrovském boji nakonec Brno přehrálo Plzeň nejtěsnějším rozdílem 1:0.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

0:1
0:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 36. Furch (Malý, Rašovský). Průběh utkání: 0:0, 0:1.

Vyšší tresty: Malý (KOM) 10 OT

Rozhodčí: Müller – Katlík, Schopf

6:9
1:0
34:14
120

Čech (Prchlík) – Páník, Hanšík (A), Pánek (C), Jiříček, Kremláček, De Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina (A), Soukup, Hollar, Altrichter, Marcel, Adamec, Václavík, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

HC Kometa Brno

Vystavěl (Bizoň) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch (A), Němec – Žák, Brabenec, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý (A), Rašovský (C), Harmin, Vyroubal, Masař

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

První třetina utkání čtvrtfinálové série mezi Plzní a Kometou Brno příliš velkých šancí nepřinesla, oba celky věděly, že každá chyba je může stát mnoho, zvlášť když se série hraje pouze na dva vítězné zápasy. Ten první už měli domácí mladší dorostenci v kapse, ti v prvním mači v Brně neinkasovali, gólman Karel Čech udržel čisté konto rovněž v úvodní třetině střetnutí, které se hrálo v Home Monitoring Aréně. Brněnští domácího brankáře ohrožovali hlavně střelami z dálky. K dispozici měli i přesilovou hru, tu však indiáni dokázali celkem v klidu odbránit. Plzeňští častěji kroužili v útočném pásmu, ale Brno se pro duel vytasilo s perfektně zorganizovanou obranou, domácí se nemohli dostat ke svým klasickým kombinacím kolem brankoviště. A tak přišly dvě střely od modré čáry, které gólman Komety vůbec neviděl. Bek David Jiříček nenápadně nahodil puk, který se nakonec odrazil od břevna, akce Plzně pokračovala, také další pokus orazítkoval brankovou konstrukci brněnské svatyně. Po první třetině se ale šlo do kabin za stavu 0:0.

Také v prostřední třetině se toho poměrně dlouho moc nedělo. Po polovině utkání však oba celky přepnuly na vyšší level. Indiáni doslova létali v útočném pásmu, ale gólman Brna Marek Vystavěl se v tomto duelu ukázal v naprosto dokonalé formě, kterou gólman v play-off nezbytně potřebuje. Nejprve si brankář Komety poradil se samostatným únikem ze hry, když lapačkou zastavil bekhendový pokus domácího útočníka Václavíka, jenž mířil pod břevno. O chvilku později ujel forvard indiánů Dominik Soukup všem, hostující Žák ho zastavil jen za cenu trestného střílení! Soukup se rovněž vytasil s bleskovou kličkou do bekhendu, ale Vystavěl touš v tomto případě zastavil betonem. Poté přišla početní výhoda hostí. A rovněž krásná přesilovková akce Brna, ze které padla první branka vypjatého duelu. Dominik Furch se ocitl sám u pravé tyčky, obdržel naprosto přesný pas z levé strany, načež se neomylně trefuje z voleje přesně pod břevno. Do té doby také výborně chytající gólman Karel Čech poprvé inkasoval, na střelu Furcha opravdu neměl nárok. Záhy měli indiáni k dispozici dokonce přesilovou hru pět na tři, během které nebezpečně pálil Adamec s Kremláčkem, leč Vystavěl byl opravdu vynikající, ve svém brankovišti se bleskově přesouval, za dvě třetiny žádný puk za záda nepustil, po čtyřiceti minutách tedy vedla Kometa 1:0.

Ve třetí části už se toho příliš nestalo, hostující hokejisté nepřipustili, aby se jim indiáni dostali na kobylku, zkušeně ubránili i oslabení, v závěru neinkasovali, ani když hráli ve čtyřech proti šesti. Kometa tedy dokázala zvítězit na plzeňském ledě ve veledůležitém utkání, srovnala krok na 1:1, prodloužila sérii až do třetího rozhodujícího duelu.

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): Stav série je 1:1, věděli jsme, že to bude těžké. Dnes jsme se bohužel porazili sami naší nemohoucností. Výkon nebyl takový, jaký jsme si představovali a čekali.

Petr Haken (HC Kometa Brno): Oba zápasy v sérii byly hodně podobné, v tom brněnském ale dala první gól Plzeň. Musím kluky pochválit, dneska hrozně bojovali. Tou bojovností jsme schopní Plzeň zaskočit. Uděláme všechno pro postup, na třetí zápas se moc těšíme.