Plzeň prohrála velmi důležitý zápas

P l z e ň - Junioři: Lasselsberger Plzeň – Slovan Ústí nad Labem 1:2. Domácí v předehrávaném zápase hostili předposlední Ústí nad Labem, hrálo se tedy o čtyři body. Na soupisce Lasselsbergeru chyběl Roman Bílek, který se připravuje s juniorskou reprezentací. Plzni opět nevyšel vstup do zápasu a inkasovala první branku. Na začátku poslední třetiny sice vyrovnal Morava, ale po chybě Hamrlíka dal druhý gól v zápase Dragoun a hosté těsné vítězstí ubránili i při závěrečné powerplay. Pro Plzeň to již byla čtvrtá porážka v řadě a tým trápí hlavně nízká produktivita.

HC Škoda Plzeň - HC Slovan Ústí nad Labem

1:2

Branky: 41. Morava (Novák) – 5. Dragoun (Wágner, Černý), 49. Dragoun (Volráb). Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1. Rozhodčí: Reithar – Šmíd, Zvěřina. Diváci: 124.

Freylach – Gajda, Vaněk, Tytl, Hamrlík, Keltyčka, Beneš – Heřman, Kracík, Vobořil, Morava, Novák, Kašpar, Jindra, Lodr, Hofrajtr, od 22. Hauer

HC Slovan Ústí nad Labem

Musil – Evan, Černý, Sádovský, Neudorfský, Kolbaba, Kratochvíl – Wágner, Dragoun, Volráb, Vyždura, Bašta, Ferlež, Klaus, Svoboda, Růžek

Domácím se opět vůbec nepovedl vstup do zápasu. Již ve druhé minutě musel Freylach likvidovat nebezpečnou dorážku Klause. Plzeň se během prvních pěti minut nedostala do jediné šance. Zato Ústí jich mělo hned několik. Volráb ještě svoji příležitost nevyužil, ale puk se dostal k Wágnerovi, jehož střelu tečoval Dragoun mimo dosah brankáře Freylacha. 4:24 – 0:1. A Plzeň se i nadále pouze bránila a vyhazovala na zakázané uvolnění. Až v osmé minutě se sám před ústeckou brankou objevil Keltyčka, jenže trefil pouze náruč gólmana Musila. Na druhé straně se v podobné situaci ocitl Wágner, ale i Freylach byl pozorný. V desáté minutě měla Plzeň další velkou šanci k vyrovnání. K odraženému puku se mezi kruhy dostal Kašpar, ale v ideální pozici našel pouze připravenou lapačku ústeckého brankáře. Na druhé straně zahrozili Vyždura a Sádovský. Následně přišlo i první vyloučení zápasu. Za hákování byl vyloučen Morava. Ústí mělo největší šanci až v závěru přesilovky. Domácí hráči si vzájemně přenechávali puk tak dlouho, až jej získal ústecký Svoboda a vydal se sám na zteč plzeňské branky. Freylach však jeho nájezd pokryl a navíc vzápětí následoval faul Ústí. Ale ani domácí se v přesilovce neprosadili. V devatenácté minutě byl opět vyloučen domácí Morava spolu s ústeckým Ferležem, který faul nafilmoval. Při následné hře ve čtyřech sekl Svoboda Heřmana a Plzeň hrála poslední minutu třetiny ve čtyřech proti třem. Přesilovku sehráli domácí dobře, ale gólu se nedočkali. Hamrlík trefil tvrdou střelou pouze tyč a následně se nikomu nepodařilo dorazit puk do odkryté branky.

Na začátku druhé třetiny pokračovala plzeňská přesilovka. Nejprve Heřman tečoval nad branku Hamrlíkovu střelu, ale následně si plzeňský obránce nerozuměl s Kracíkem a proti jedinému obránci vyrazili dva ústečtí hráči. Ferlež zvolil při zakončení střelu, Freylach však výborně zakročil. Stejně tak i proti šanci Růžka ve dvacáté šesté minutě. O vyrovnání se pokoušeli ve dvacáté deváté minutě Novák s Kracíkem, který byl následně faulován. Hosté se v oslabení ubránili pouze za cenu několika nepotrestaných faulů. Za faul Kratochvíla na Hauera ve dvacáté první minutě se už ale vylučovalo. Přesilovka se ale Plzni vůbec nepovedla, šanci na skórování měli naopak hosté. Naštěstí proti střele Dragouna a dorážce Volrába v oslabení výborně zakročil Freylach a podržel svůj tým. Po vyrovnání počtu hráčů pokračoval tlak Ústí a za zákrok u mantinelu byl vyloučen Hauer. Domácí se bez větších problémů ubránili a po návratu na led byl Hauer zasažen hokejkou v obličeji, za což byl vyloučen Neudorfský. Plzni se ale přesilovka opět nepovedla. V závěru prostřední části se do breaku po chybě Keltyčky dostal Volráb, avšak Freaylach svůj tým opět podržel. Třetinu uzavřela nevyužitá šance Kracíka, který po přihrávce Nováka zpoza branky střílel mimo.

Úvod poslední části vyšel domácím na výbornou. Novák rozjel po pravém křídle akci a Morava dorazil vlastní střelu za záda jinak bezchybného Musila. 40:14 – 1:1. Vrátit vedení na stranu hostů se pokoušel Svoboda, ale trefil pouze boční síť plzeňské branky. Na druhé straně neproměnil velkou šanci Heřman, který nevyužil toho, že ústecký brankář přišel o svoji hůl. Po šanci Kracíka ve čtyřicáté páté minutě následoval protiútok Ústí, který likvidoval Freylach výjezdem až téměř k modré čáře. V deváté minutě poslední části přišel rozhodující okamžik zápasu. Hamrlík pokazil rozehrávku a namazal na hůl Dragounovi, který po zemi překonal domácího brankáře podruhé. 48:40 – 1:2. Ústí i nadále velmi aktivně napadalo a domácím se nedařil přechod do útoku. V ojedinělé šanci se po efektní kličce ocitl Kracík, ale Ústecký brankář byl připravený. Domácí se v pěti prosadit nedokázali a tak necelé dvě minuty před koncem zkusili hru bez brankáře. Poté co byl před brankou krosčekován Heřman, měla Plzeň dokonce výhodu dvou mužů v poli. Jenže domácím se nepodařilo dotlačit puk za záda výborného Musila. Hamrlík sice dokázal v závěru zabránit gólu do prázdné branky, ale Plzeň již neměla na vyrovnání dost času a hosté se tak radovali ze zisku dvou bodů, které však měly dvojnásobnou cenu.

Na dotazy po zápase odpovídali trenéři juniorů Milan Razým a Václav Ruprecht. Dnešní prohra musí určitě mrzet dvojnásob, protože Plzeň se s Ústím přetahuje o předposlední místo západní skupiny. „Dnešní zápas nás opravdu hodně mrzí Ústí nám na předposledním místě odskočilo na rozdíl čtyř bodů. Ústí po celou dobu pozorně hlídalo Kracíka a nepustilo ho k žádné akci. Naším problémem je špatná produktivita zbytku mužstva. Pokud nedá góly první lajna, tak máme problém. Občas se prosadí Morava s Novákem, ostatní hráči nejsou schopni dát gól.“ Dal by se nějak změnit herní styl mužstva, například aktivněji napadat rozehrávku soupeře? „S tímto týmem by to nešlo, naši hráči neumí hrát do těla, nemůžeme praktikovat nátlakový hokej.“ Co ještě týmu chybí například při přesilovkách, které se opět nedařili. „My jsme sice žádnou přesilovku neproměnili, ale šance jsme měli. Opět je to pouze hráči, kteří nedokáží ty šance využít. Také nám chybí důraz před soupeřovo brankou, hráči se netlačí před brankáře.“ Děkuji za komentář.