FIN1 MDO: PLZ - LIB 4:2

FIN1: Mladší dorost načal finálový turnaj na výbornou!

Plzeň - A je to tu, finále sezóny se rozjíždí! Mladší dorost vstoupil do Závěrečného turnaje o titul Mistr ČR duelem proti Liberci.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

4:2
0:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 23. Kvasnička (Ženíšek), 26. Hollar (Soukup, Adamec), 44. Kvasnička (Ženíšek, Pánek), 60. Marcel (Ženíšek, Adamec) – 12. Jansa (Měchura, Strnad), 28. Cikhart (Jiruš, Starý). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Vyšší tresty: Cikhart (LIB) 10 min.

Rozhodčí: Micka, Ondráček – Konvička, Rožánek.

4:4
0:1
28:17
132

Čajan (Krátký) – Hampl, Böhm, Kovář, Šedivý, Starý, Hladík – Pray, Jiruš (C), Cikhart, Strnad (A), Jansa, Měchura, Gajda, Nezbeda, Jakubec, Chmelař, Vodlan, Folda.

Čech (Prchlík) – De Sousa, Hamšík (A), Jiříček, Kremláček, Malák, Pánek (C),Páník, Vajner – Adamec, Altrichter, Hollar, Kuchárik, Kvasnička, Malát, Marcel, Slanina (A), Soukup, Ženíšek, Kaiser, Václavík.

Adam Ženíšek 0 3 3 2 0

Úvod utkání byl z obou stran opatrný, jako první se osmělil Kvasnička, Čajan však puk bez problému lapil. Poté si oba celky vyzkoušely hru v početní výhodě, ani ty ke změnám skóre nevedly. Již při hře v pěti na obou stranách pálil opět Kvasnička, gólman Tygrů měl rázem vyprášené betony. Na druhé straně vyjel z pravého rohu na kruh Měchura, Čech pokus jen vyrazil. Nejlépe se před ním zorientoval Filip Jansa a Severočeši vedli. O rychlou odpověď se snažil od modré Kremláček, strážce svatyně Tygrů byl pozorný. Zkoušel to také Starý z levého kruhu, Čech si prostor u své bližší tyče pohlídal. Před první sirénou ještě pálil opět z dálky Kremláček, tentokrát v početní výhodě, avšak skóre se již nezměnilo. Hráči z pod Ještědu tak do kabin odcházeli spokojenější.

V úvodu prostřední části se do brejku hnal Pray, ale byl dostižen bránícími hráči a tísněn nezakončil přesně. To na druhé straně udeřilo. Čajan betonem vyrazil černý nesmysl po střele z mezikruží Ženíška přímo k Vlastimilu Kvasničkovi, který měl již snadnou úlohu. Následně obkroužil branku Tygrů Malát a vypálil, ovšem nepřesně. Vzápětí to již indiánům vyšlo. Soukup našel z pravé strany na ose hřiště Tomáše Hollara, který z první zakončil k levé tyči. V polovině utkání se začínalo opět od nuly, tedy dvou. V přesilové hře oslovil od modré na levém kruhu Jiruš Jana Cikharta, který si puk potáhl směrem k bráně a trefil bližší růžek. Dokonat obrat mohl Pray, Čech si s jeho pokusem poradil. Tváří v tvář Čajanovi se zjevil zase Jiříček, gólman Severočechů srazil touš na zadní mantinel. Po chvilce se souboj opakoval, plzeňský mladík pálil z kruhu, vyhrály ale betony. Když těsně před sirénou neuspěl ani dnes velmi aktivní Kvasnička, měla velkou bitvu rozhodnout závěrečná perioda.

Tu načal pumelicí Malát, dorážel ještě Kuchárik, stav se nezměnil. To až vzápětí, když v plné jízdě po velkém nápřáhu div neprotrhl síť z místečka pro vhazování Vlastimil Kvasnička. Podobně to zkoušel i Ženíšek o pár chvil později, Čajan byl tentokrát ve střehu. Poté obdržel příhru zpoza brány před ní Soukup, netrefil ale tak, jak by si asi sám představoval. Liberec sáhl více než dvě a půl minuty před třetí sirénou ke hře bez brankáře, ale udeřilo opět na straně Západočechů. Nejprve opuštěnou klec minul Ženíšek, vzápětí se ale zblízka přes obránce prosadil Marcel Marcel.

Indiáni tak vstoupili do Závěrečného turnaje pravou nohou, již zítra je čeká opět od 17:00 hod. další duel, tentokrát s Přerovem. Ten dnes padl 1:6 s Mountfieldem.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Na dnešní zápas jsme se moc těšili a poctivě připravovali, ale v první třetině to nebylo vůbec vidět. Nebyla to ale nervozita. Hráli jsme profesorsky, nechtěli tvrdě pracovat ani se "ušpinit"...Od nás to nebyla vůbec dobrá třetina. Takže následovala naše letošní přestávková tradice, kdy jsme museli zvýšit hlas a něco si k tomu v kabině říct...Potom, od druhé třetiny se to zvedlo, začali jsme být poctivější, hráli hokej, jaký trénujeme a hned to bylo vidět. Myslím, že to byl nakonec od obou týmů velmi kvalitní zápas. Dnes si to samozřejmě užijeme, ale zítra je nový den a další zápas, který musíme zvládnout."