FIN2 MDO: PRE - PLZ 3:2pp

FIN2: Mladší dorost uhrál s Přerovem bod a bude bojovat s Hradcem o titul!

Špatný úvod, ztráta 0:2, ale výtečná druhá polovina zápasu a mladší dorostenci Plzně nakonec sahali po třech bodech. Ve třetí třetině přestříleli Přerov neskutečným poměrem 28:3, přesto nakonec jen srovnali na 2:2 a v prodloužení je šokoval rozhodující brankou Svozil. Ovšem Západočeši mají stále vše ve svých rukách. Pokud zítra porazí v přímém souboji Hradec Králové jakýmkoliv poměrem, zvednou nad hlavu pohár pro mistra ELIOD extraligy mladšího dorostu!

HC Zubr Přerov - HC Plzeň 1929

3:2p
1:0, 1:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 19. Ministr (Tarnoczy, Raška), 28. Fencl (Petr, Ryšavý), 61. Svozil – 34. Adamec (Malát), 47. Soukup (Malát, Slanina). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Rozhodčí: Cabák, Holaň – Gančarčík, Rožánek

5:4
1:1
22:42
156

HC Zubr Přerov

Postava (Suchánek) – Raška, Svozil, Zábranský, Zeman – Kolařík, Ministr, Ryšavý, Fencl (A), Petr, Kleniar, Kuncek, Hanák (A), Tarnoczy, Chytil (C).

Čech (Prchlík) – Hamšík (A), Jiříček, Kremláček, De Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina, Soukup, Hollar, Altrichter, Marcel, Adamec, Václavík, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička, Pánek (C).

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

První perioda patřila Zubrům, kteří vyhráli na střely 9:5 a měli k dispozici zajímavé šance. Kleniar se vytočil před branku a hned vypálil, Čech ale dokázal hrudí zakročit. V závěru první části už však Západočeši inkasovali, a to po zásluze, jelikož čelili velkému tlaku soupeře. Nahození Tarnoczyka ještě v brance neskončilo, ale odražený puk si našel Daniel Ministr a propasíroval ho do sítě.

V úvodu prostřední třetiny hrála Plzeň velmi nedisciplinovaně, ale dokázala ubránit přesilovku soupeře pěti proti třem. Při výhodě jednoho muže v poli už se však Přerov prosadil. Čech ve veliké šanci ještě Ministra vychytal, ale přes Ryšavého se kotouč dostal k volnému Janu Fenclovi, jenž navýšil vedení Zubrů. Hned vzápětí měli Moravané další výhodu dvou mužů v poli, ale indiáni i tentokrát odolali.

Jakmile odstartovala druhá polovina utkání, modrobílí zabrali a jasně převzali iniciativu. Dokázali snížit velice rychle, ve 34. minutě využili přesilovku už po deseti vteřinách, když Václav Adamec tvrdou střelou po buly rozvlnil síť za Postavou. Ještě ve druhé části měla Plzeň další šance zejména v početní výhodě, ale nevyužila je a stále prohrávala 1:2.

Trenér Vojan v kabině zřejmě pořádně účinkoval a do poslední periody vstoupili Západočeši ještě lépe. Na Postavu létala jedna střela za druhou, ve třetí části celkem 28! Indiáni se dočkali vyrovnání ve 47. minutě při signalizované výhodě. Modrobílí dlouho kombinovali v útočném pásmu, až po přihrávce Maláta vypálil mezi betony gólmana Dominik Soukup.

Šance za šancí přicházely i nadále, ale Plzeň nevyužila rychlé brejky, dlouhé tlaky v útočném pásmu ani dvě přesilové hry. Největší příležitost rozhodnout měl při samostatném úniku Václav Adamec, ale Zubry zachránila horní tyč. Modrobílí dokonce pět minut před koncem docílili branky, rozhodčí však ještě předtím necitlivě přerušili hru. Přerov nakonec dobránil duel do prodloužení, ve kterém si nabuzení indiáni měli dojít pro bonusový bod, ale opak byl pravdou. Již po čtyřiceti vteřinách hry tři na tři využil chyby obrany Stanislav Svozil a z úniku rozhodl utkání, když vypálil nad lapačku brankáře Čecha. Přerov tak po prohře s Hradcem připisuje do tabulky první dva body a zítra si to s Libercem rozdá o bronz, v případě zaváhání Plzně může jít i na druhé místo. Západočechy čeká přímý souboj o titul s Mountfieldem, jenž dnes v prodloužení přehrál Bílé Tygry.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): "Začali jsme daleko lépe než proti Hradci. První třetinu jsme odehráli výborně. Škoda, že se nám za stavu 2:0 ve druhé části nepodařilo proměnit některou z šancí a odskočit soupeři na větší rozdíl. Plzeň měla nebezpečné přesilovky. Ve třetí třetině jsme se zvládli vypořádat s jejím tlakem a v prodloužení zápas rozhodli. Celý tým v čele s brankářem odvedl parádní výkon."

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Dnešní porážka v prodloužení je pro nás velmi krutá. Bohužel jsme opět první třetinu doslova prolajdačili, soupeři jsme postupně dali luxusní dvoubrankový náskok. Nicméně od druhé třetiny jsme za to opravdu vzali a na ledě bylo už jen jedno mužstvo a brankář soupeře. Totální nedisciplinovaností jsme ale ve druhé třetině soupeře nechali nadechnout ve čtyřech přesilovkách za sebou a náš tlak tak utlumili po absolutně hloupých a zbytečných faulech..Třetí třetina hovoří za vše. Naše obrovská herní převaha a poměr střel na braku 28-3 je až nedůstojný tohoto turnaje, soupeř absolutně nestíhal, ale my jsme selhávali v koncovce. Ano, byla tam tyčka, bylo tam břevno, ale my jsme snad 6x minuli úplně prázdnou branku, měli spousty dalších možností zápas rozhodnout, ale i to je dorostenecký hokej. A ano, zápas jsme i otočili, dali jsme z tlaku i třetí branku cca 5 minut před koncem, ale rozhodčí nesmyslně přerušil hru těsně před tím, než jsme dorazili volný kotouč do branky. Od rozhodčích proběhla omluva, že to byla chyba a že jim to je líto. No nic, ve hře jsou ještě různé varianty, ale my se jdeme zítra jednoznačně porvat o zlato. Musíme ale hrát od první minuty a musíme být disciplinovaní. "