FIN3 MDO: PLZ - MHK 1:2

FIN3: Sběr cenných kovů pokračuje, mladší dorost je STŘÍBRNÝ!

Plzeň - Mladí indiáni dnes nastoupili k poslednímu střetnutí sezóny a osud tomu tak chtěl, že na finálovém turnaji se závěrečný zápas stal i přímým soubojem o mistrovský titul.

HC Plzeň 1929 - Mountfield HK

1:2
1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Soukup – 26. Boštík (Kašpar), 55. Šedivý (Kašpar). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

156

Čech (Prchlík) – Hamšík (A), Pánek (C), Jiříček, Kremláček, De Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina (A), Soukup, Hollar, Altrichter, Marcel, Adamec, Václavík, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička.

Mountfield HK

Sajdl (Tichý) – Pelda (A), Králik, Táborský, Boukal, Havlíček, Naar, Drbal, Perička (C), M. Pinkas – Moravec, Souček, Budina, Kašpar, Lang, Jušta, Šlaicher, Janda (A), Daniel Šedivý, Boštík.

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

Plzeň vstoupila do utkání opravdu hladově. Aktivně napadala, dohrávala souboje, tlačila se před hradeckou bránu. Hned v 5. minutě to ale s důrazem u mantinelu trochu přehnal Soukup a vyfasoval trest do koce utkání. Jenže v dlouhé pětiminutové přesilovce toho Mountfield moc nepředvedl a naopak na druhé straně se ve vlastním oslabení prosadili Plzeňští.

Do samostatného úniku upláchl Dominik Soukup, a i když napoprvé Sajdla v bráně nepřekonal, dorážka mu už vyšla – 1:0. A i nadále diktovala tempo hry především ve všech směrech velmi aktivní Škoda. Hradečtí se lehce oklepali až v přesilovce koncem třetiny, zamířit za Čechova záda ale ani tak nedovedli.

Druhá část se nesla v o poznání vyrovnanějším duchu. První větší příležitost měl na holi plzeňský Marcel, jenž se u levé tyče dostal k dorážce, Sajdl však nechal natažený beton a udržel touš před lajnou. Západočeši měli následně několik vteřin dokonce dvojnásobnou početní výhodu, Hradečtí ale dokázali ubránit svou svatyni.

A návrat z trestné lavice využili ve svůj prospěch. Filip Boštík totiž upláchl od časoměřičů rovnou k ráně, kde sice napoprvé gólmana neprostřelil, puk se však poté i přes to zaloudal až do plzeňské sítě – 1:1. Stejně jako začátek třetiny, také její zbytek byl z obou stran bojovný a o vyloučení, především na hradecké straně, nouze nebyla. Avšak přestože Plzeňští strávili v přesilovkách hodně času, recept na východočeskou obranu tentokrát nenašli.

V úvodu druhé třetiny pálili z podobných pozic z mezikruží Janda a Boštík, plzeňský brankář byl ovšem pozorný. A pak přišla vlna hradeckých trestů, která dostala na koně Západočechy. Těch byl najednou plný led a Sajdl musel likvidovat jeden kotouč za druhým. Dvě obrovské příležitosti měl například Hamšík, jeho dělovky od modré lajny ale pokryl skvělými zákroky Sajdl.

Čas ubýval, nervozity přibývalo. Plzeň svého soupeře tlačila, jenomže klíčový moment zápasu se odehrál v jejím obranném pásmu. Daniel Šedivý si krásně najel do palebné pozice a přesně mířenou švihovou na lapačku poslal Lvy pět minut před sirénou do vedení 2:1. Hradecký tábor už těsný náskok zvládl ubránit až do konce a po vypršení 60. minuty propukla radost.

Dámy a pánové, klub HC Plzeň 1929 tak v kategorii mladšího dorostu končí v sezóně 2017/18 na celkovém DRUHÉM místě!

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Bezprostředně po finále převládal smutek, že jsme to nedotáhli na zlato. Ale jsem na kluky pyšný, protože to, jakým způsobem jsme dnes Hradec přehráli, je pro mě známkou toho, že jdeme správnou cestou. Soupeř svoje dvě šance proměnil a bohužel my ne, pokračovalo naše trápení v koncovce ze včerejška. Ale právě herní projev je pro mě příslibem do budoucna, máme dost talentu i pracovitosti na to, abychom to v další sezóně napravili. Gratulujeme soupeři."

Petr Luštinec (Mountfield HK): "Ve finále se sešla mužstva, která celou sezónu vévodila svým skupinám. Plzeň skupině Západ a pak v následné nadstavbě a my skupině Střed. Oba mančafty měly svojí sílu. My měli hokejovou a oni hrubou. Naštěstí zvítězila ta hokejová. Je to nádherné!"