LIB - PLZ 3:0

LIB - PLZ 3:0 - Na severu Čech svištěly indiánské šípy naprázdno

Plzeň - Indiáni se podruhé o hracím víkendu představili na ledě soupeře, tentokrát jim soupeřem byl silný Liberec.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

3:0
0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 29. M. Kvapil (Lenc), 55. P. Jelínek (L. Krenželok, Lakatoš), 58. Valský (M. Kvapil). Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Bílí Tygři Liberec

Will (Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Derner, T. Hanousek, Ševc, Havlín, Maier – Ordoš, Redenbach, Valský – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Teplý – M. Zachar, Lakatoš, D. Špaček.

Miltchakov (Frodl) – J. Kindl (A), Jones, Allen, Čerešňák, Vráblík, Pulpán – Indrák (A), Nedorost, Gulaš (C) – Stach, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

Obě mužstva nasadila podle očekávání vysoké tempo a příchozí fanoušci se již od úvodní buly rozhodně nenudili. Do první vážnější příležitosti se dostal ve čtvrté minutě Dominik Lakatoš, jeho pokus z mezikruží ovšem úspěšně zlikvidoval brankář Miltchakov. Poté z bezprostřední blízkosti zakončoval Jakub Valský, ani on ale síť hostující brány nerozvlnil.

O chvíli později se ke slovu dostala také Plzeň, když někdo ze clonících hráčů tečoval nahození Jakuba Kindla. Roman Will však stihl zareagovat a udržel bezbrankový stav. Následně se do obrovské šance dostal Marek Kvapil, jenž ujel všem svým pronásledovatelům. Jeho kličku do bekhendu ale Miltchakov vystihl a poradil si i s následující dorážkou. Vzápětí na druhé straně pálil bez přípravy Petr Straka a orazítkoval tyč Willovy svatyně.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky šli Liberečtí do tří a Západočeši měli k dispozici více jak minutu dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Šelmy sice oslabení s vypětím všech sil ubránily, nicméně Plzeň se díky přesilovce dostala do hry a byla viditelně aktivnějším celkem. Všechny pokusy hostujícího týmu ale zneškodnil skvělý Roman Will, který měl s projektily soupeře plné ruce práce.

Do vedení se však dostalo paradoxně mužstvo Liberce. Zkušený útočník Marek Kvapil si zopakoval souboj s Miltchakovem z první třetiny a tentokrát už svůj samostatný únik proměnil. To pro změnu nabudilo Tygry a od té chvíle to byli oni, kdo měl více ze hry. Žádnou další šanci ale nevyužili, a tak si do závěrečné periody odnesli jednobrankový náskok.

Indiáni do závěrečného dějství doslova vlétli. Vyrovnat mohl Ondřej Kratěna, jenže jeho jedovatý pokus z mezikruží vyrazil Roman Will. O několik okamžiků později pálil z levého křídla Denis Kindl, i on si ale na libereckém brankáři vylámal zuby.

Poté měli svěřenci trenéra Filipa Pešána k dispozici čtyřminutouvou přesilovku, kterou ovšem i přes velké množství příležitostí nevyužili. To je nicméně nemuselo vůbec mrzet. Krátce po jejím skončení totiž v přečíslení dva na jednoho přihrál Lukáš Krenželok kotouč Petru Jelínkovi a ten nekompromisní ranou do horního rohu zvýšil na 2:0.

Hosté se ve zbývajících minutách snažili alespoň o snížení, jenže jim nepomohla ani hra se šesti hráči v poli. Během ní se totiž puku zmocnil Jakub Valský, jenž jej nasměroval do opuštěné klece a definitivně podrthl vítězství Liberce. Plzeň tak poprvé v sezóně nebrala podruhé v řadě ani bod.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): V sobotu jsme odehráli dobrý zápas se Spartou, v němž jsme vedli 3:0, velkou část utkání jsme ovládali a získali jsme bod. Proti Plzni jsme tahali za kratší konec celou dobu a body máme tři. Hokej není vždy spravedlivý. My jsme ale bojovali a snažili se, aby soupeř nehrál přesilovky, protože v těch je výborný. Byli jsme efektivní v zakončení, podržel nás Roman Will a proto jsme vyhráli.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Budu opakovat slova z pátečního zápasu. Srazila nás naše žalostná finální část hry, tedy střílení gólů. Není nám nic platné, že na pětasedmdesáti procentech hřiště hrajeme výborně a všichni nás chválí. To co mi předvádíme v koncovce, jak šance, tak řešení situací dva na jednoho, je žalostné. To nás prostě zabíjí. Jeden gól za víkend hovoří za vše.