PLZ - VIT 2:3sn

PLZ - VIT 2:3sn - Indiáni berou proti Vítkovicím jeden bod

Plzeň - Ještě před první reprezentační přestávkou v probíhající extraligové sezoně se šlo do Home Monitoring Arény na hokej, na západ Čech přicestoval tým HC Vítkovice Ridera. Vyrovnané a bojovné utkání, které přineslo mnoho šancí na obou stranách, nakonec za stavu 2:2 došlo až do prodloužení. Ani to však nerozhodlo, díky zvládnutým samostatným nájezdům získal bonusový druhý bod hostující tým.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

2:3sn
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 15. Gulaš (Kratěna), 32. D. Kindl (Čerešňák, Kracík) – 7. Schleiss (Lev), 40. Szturc (O. Roman, Tybor), rozh. náj. O. Roman. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

4 747

Frodl (Miltchakov) – Vráblík, Čerešňák, J. Kindl (A), Jones, Allen, L. Kaňák, Pulpán – V. Němec, Nedorost, Gulaš (C) – D. Kindl, Kracík, Indrák (A) – Stach, Kratěna, Kantner – Straka, Kodýtek, Eberle

HC Vítkovice Ridera

Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý, de la Rose – Dej, Lev (A), Schleiss – Szturc (A), O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Toman, Pytlík, Baláž

Roman Vráblík 0 0 0 2 0

Druhý letošní duel mezi Plzní a Vítkovicemi začal úvodním oťukáváním z obou stran. Týmy si připsaly několik zahřívacích pokusů a menších šancí, ale žádná tutovka se nekonala. Ale najednou se už v sedmé minutě poprvé měnilo skóre. Lev se po levé straně dostal do útočného pásma, kde puk přenechal na Jana Schleisse, který vystřelil, puk se k němu od bránících domácích hráčů příhodně odrazil, takže se Schleiss ocitl úplně sám mezi kruhy před Frodlem. Akci zakončil další ranou, puk se odrazil od břevna za čáru. Jen o pár sekund později nahodil Čerešňák puk od modré čáry, před Bartošákem tečoval Eberle, touš nakonec zastavil hostující gólman betonem. Obě mužstva poté měla k dispozici početní výhody, ale ty zůstaly nevyužity.

A právě po vítkovické přesilovce přišlo na řadu vyrovnání v podání Škody. Milan Gulaš naskočil na led z trestné lavice po vypršení dvouminutového prohřešku, Ondřej Kratěna ho vyslal do samostatného úniku, jenž domácí kapitán zakončil precizně. Gulaš předvedl parádní forhendovou kličku a střelou pod břevno nedal Bartošákovi šanci zasáhnout. Následně byli ve velké permanenci oba gólmani. Frodl musel čelit nebezpečným pokusům Zdráhala a Schleisse, první jmenovaný domácího brankáře nepropálil, druhý střílel mimo. Na druhé straně Bartošák zastavil teč Nedorosta, poté se před ním strhla mela, během které dorážel Indrák. Závěrečnou příležitost první části si připsal opět Milan Gulaš, který v přesilové hře trefil břevno.

Druhá třetina začala hodně divoce a se šancemi na obou stranách. Během 70 sekund byly k vidění tři zajímavé příležitosti. Nestárnoucí Jaroslav Kracík se nejprve prosmýkl kolem dvou soupeřů, přihrál v přečíslení na Denise Kindla, tomu však při zakončení sjel kotouč z čepele. O chvilinku později se před Frodlem zjevil Šimon Stránský, po povedené stahovačce chtěl rychle vypálit, ale druhou branku Vítkovic nepřidal. Záhy se do dalšího přečíslení dostali domácí Nedorost a Němec, druhý jmenovaný střílel mimo branku. Krátce po polovině základní hrací doby indiáni ubránili oslabení a po něm se opět dostali do šance. Denis Kindl si přebral touš u pravého mantinelu, šikovně si ho pokryl, obkroužil vítkovickou bránu, když viděl, že nemá, kam by přihrál, tak vystřelil a trefil se přesně k pravé tyči.

Západočeši vedli a byli na koni, do konce prostřední části měli více ze hry, ale nedařilo se jim přidat třetí gól. Hned tři jedovaté střely si připsal kapitán Gulaš, ale buď trefil gólmana Bartošáka, nebo střílel těsně vedle, jako v další plzeňské početní výhodě. Vítkovice měly občas problémy s rozehrávkou, domácí toho však nedokázalo využít, nepovedlo se to ani Čerešňákovi, který tvrdě pálil po pasu Kratěny, leč Bartošák i tuto bombu kryl. Ostravané nakonec dokázali srovnat sedm sekund před koncem druhé třetiny. Gulašova střela z otočky byla sražena a Ridera zamířila do přečíslení tří proti dvěma, Ondřej Roman našel najíždějícího Romana Sztruce, jenž vyřešil situaci podobně jako Schleiss při první brance. Nechal si kotouč pro sebe a trefil se přesně do vzdálenějšího rohu Frodlovy branky.

I třetí třetina byla nesmírně vyrovnaná. Nejprve tlačily Vítkovice, díky dobrému pohybu v útočném pásmu se před Frodla protlačil Šimon Stránský, ale betony domácího gólmana nedokázal prostřelit. Poté měli optickou převahu domácí hráči, ale ani Bartošák se nenechal tak snadno překonat. Nevyzrál na něj ani v přesilové hře po pohotové střele z voleje Denis Kindl, puk hostující brankář zastavil vyrážečkou. Na druhé straně se v oslabení dostal do zakončení Šidlík, jeho nahození se od horní tyče odrazilo do ochranné sítě.

V následující přesilové hře se do dalších několika zakončení probojovali indiáni. Gulaš pálil dvakrát z první, ale trefoval jen hráče před sebou, případně Eberleho, jenž v početní výhodě schytal rány i od svých spoluhráčů při boji před brankovištěm. V téže situaci pak Bartošáka nepřekonali ani tečující Němec či dorážející Nedorost. Šedesát minut hry nerozhodlo, takže i druhý duel těchto soupeřů v probíhající sezoně došel až do prodloužení. V něm musela Plzeň čelit oslabení, neboť půl minuty před závěrečnou sirénou byl vyloučen Petr Straka. Početní nevýhodu Západočeši s přehledem ubránili, navíc si šanci po střele bekhendem připsal Václav Nedorost. Na druhé straně nepříjemně střílel Ondřej Roman, ale Frodl puk vyrazil. Prodloužení nerozhodlo, takže na řadu přišly samostatné nájezdy. Ty rozhodl vítkovický Ondřej Roman, jenž tak pro svůj tým získal bonusový bod.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Odehráli jsme špatné utkání. Na hráče dolehly tři porážky v řadě. Ve všech zápasech jsme byli lepší a naší nemohoucností jsme nezískali žádné body. Najednou dnes přišla ztráta sebedůvěry a byl to špatný, suverénně nejhorší výkon. Trestná střílení jsou jasným obrázkem našeho rozpoložení.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): První třetina byla z naší strany povedená, byli jsme si vědomi špatné bilance v Plzni, ale dostali jsme se do zápasu. Chtěli jsme být agresivní a pohybliví, což se nám dařilo, bohužel jsme to vyjádřili jen jedním gólem. Ve druhé části jsme nestíhali, Plzeň nás přehrávala, ale klíčová byla branka na 2:2. Třetí část už byla znovu vyrovnaná. Body se odsud vozí hodně těžce, i kdybychom nevyhráli, tak naše mužstvo musím ocenit.